XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 7 LIPIEC 2019.

Jezus Chrystus dawca życia wiecznego proponuje nam dzisiaj pokój, jako wartość bezcenną dla nas, żyjących w chaosie zamachów i konfliktów. Tylko boży pokój może ocalić nasze życie. Chrystus po Zmartwychwstaniu ukazał się apostołom, ofiarując im pokój. My też potrzebujemy takiego spotkania. Właśnie po to zgromadziliśmy się na Mszy Świętej, aby pokrzepić się Ciałem Chrystusa, bo tylko ten pokarm może nas umocnić w walce o Boży pokój wszędzie tam, gdzie będziemy się znajdować.Z racji I niedzieli miesiąca – po Mszach św. adoracja Pana Jezusa w Eucharystii. W czasie adoracji będziemy modlić się, abyśmy wszyscy szczęśliwie i po Bożemu przeżyli czas urlopów i wakacji.

Dziś o 15.30 – zmianka tajemnic różańcowych.

W lipcu i sierpniu – nie będzie Mszy św. w czwartek o 18.00 i w piątek o 7.00.

W poniedziałek – wspomnienie św. Jana z Dukli, kapłana.

W czwartek – święto św. Benedykta, opata patrona Europy.

W piątek – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika. Wszyscy potrzebujemy modlitwy, dlatego zapraszamy chętnych na wspólną modlitwę w piątek – o 17.20.

W sobotę – wspomnienie św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.

W przyszłą niedzielę – wspomnienie św. Henryka.

Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” organizuje zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na cele misyjne, szczególnie na zakup inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce. Zbiórka będzie miała miejsce przy naszym kościele w dniach od 8 – 15.VII. Szczegóły na plakacie i na ulotkach przy wyjściu.

Zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej na Jasną Górę w dniach: 6–11. 08. 2019.

Może mamy trochę więcej czasu – zachęcamy do kupowania i poczytania prasy i książek katolickich – znajdźmy chwilę czasu dla ducha.

Wszystkim naszym dobrodziejom i darczyńcom składamy serdeczne podziękowanie, szczególnie za każdą ofiarę, za czwartkową adoracje, piątkową i sobotnią modlitwę oraz za kwiaty i pomoc w sprzątaniu kościoła – wytrwale za nich się módlmy.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od godz. 8.30. Pomóżmy w przygotowaniu naszej świątyni na kolejną niedzielę.

Z serca życzymy wszystkim wszelkich potrzebnych łask, szczególnie Bożej opieki na wakacjach i urlopach oraz potrzebnych sił dla tych, którzy w tym czasie pracują z myślą Lwa Tołstoja:

„Do wiary, jak i do miłości potrzeba wiele odwagi,

potrzeba męstwa, trzeba sobie powiedzieć: Wierzę, kocham!”.

Dziesięć przykazań na wakacje.

1. Pożegnaj się serdecznie z bliskimi, ale nie z Panem Bogiem.
  2. Nie zapomnij plecaka, a w nim książeczki do nabożeństwa i różańca.
  3. Zabierz dobre buty, abyś w wakacje doszedł do kościoła na Mszę św..
  4. Rozmawiaj życzliwie nie tylko z ludźmi, ale i z Panem Bogiem – módl się!
  5. Kieruj się w drodze kompasem i przykazaniami miłości, a nie zbłądzisz.
  6. Miej zawsze syty żołądek, a ni­gdy – puste serce: przystępuj do Spowiedzi i Komunii Świętej.
  7. Nałóż ciemne okulary, ale nie za­słoń sobie Miłosiernego Boga i Bożej drogi.
  8. Nie śmieć nigdzie, a przede wszystkim we własnej duszy.
  9. Nie rzucaj w drodze kamieniami zła, lecz uśmiechem dobra.
  10. Po wakacjach wróć wypoczęty, zdrowszy, mądrzejszy i lepszy.