XV Niedziela Zwykła – 14 lipiec 2019

Liturgia słowa daje nam „przepis na życie wieczne”. Jest nim przykazanie miłości Boga i bliźniego. Trudne, ale możliwe do wypełnienia przez każdego człowieka. „Polecenie, które Ja ci dzisiaj daję, nie przekracza twych możliwości i nie jest poza twoim zasięgiem” – podkreśla Bóg.

„Chrystus do końca nas umiłował” z tej miłości do końca zrodziła się Msza św.. Nie ma też prawdziwego uczestnictwa we Mszy św. bez autentycznej miłości. Tylko wtedy sprawowana przez nas Uczta Pana będzie czytelnym znakiem miłości Chrystusa, jeśli znajdzie odzwierciedlenie w postawie miłosiernej służby bliźniemu. Takiej postawy uczy nas przypowieść o miłosiernym Samarytaninie.

W lipcu i sierpniu – nie ma Mszy św. w czwartek o 18.00 i w piątek o 7.00.

W poniedziałek – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła.

We wtorek – wspomnienie NMP z Góry Karmel /MB Szkaplerznej/.

W czwartek – wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, kapłana.

W piątek – III miesiąca – po Mszy św.  wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz czuwanie grupy modlitewnej w intencji całej parafii wszystkich naszych ofiarodawców i dobrodziejów do 19.00. Z racji wakacji nie będzie czuwania młodzieży.!!! Dlatego na zakończenie Apel Jasnogórski o 19.00!!! . Na chwilę adoracji i apel wszystkich serdecznie zapraszamy.

W sobotę – wspomnienie bł. Czesława, prezbitera.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej, książek katolickich i Pisma św. – znajdźmy chwilę czasu dla ducha.

Zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej na Jasną Górę w dniach: 6–11. 08. 2019.

Wszystkim naszym dobrodziejom i darczyńcom składamy serdeczne podziękowanie, szczególnie za każdą złożoną ofiarę oraz za kwiaty i pomoc w sprzątaniu naszego kościoła – wytrwale za nich się módlmy.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od godz. 8.30.

Z serca życzymy wszystkim niech Matka Boża Szkaplerzna wyprosi wszelkie potrzebne łaski, szczególnie Bożą opiekę na wakacjach i urlopach oraz potrzebne siły dla tych, którzy w tym czasie trudzą się i pracują z myślą św. Teresy od Dzieciątka Jezus: