II Niedziela Zwykła – 19. 01. 2020.

Trwa kolejny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: „Życzliwymi bądźmy”. (Dz 28,2). Chrystus założył jeden Kościół. O zachowanie tej jedności modlił się przed swoją męką. Dziś chrześcijanie są bardzo podzieleni, a rozłamy między nimi są zgorszeniem i grzechem. Zróbmy rachunek sumienia z grzechów przeciwko jedności Kościoła, parafii, rodziny. Cierpliwie i wytrwale troszczmy się o jedność w naszych rodzinach, sąsiedztwach i w całej naszej wspólnocie parafialnej – przebaczając sobie wzajemnie.  Módlmy się z ufnością o jedność wszystkich wyznawców Chrystusa.

Duchowo i modlitewnie łączymy się z X. Tomaszem i pielgrzymami do Meksyku.

We wtorek – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy – Dzień Babci – w środę Dzień Dziadka – z tej okazji składamy im najserdeczniejsze życzenia: dużo zdrowia, potrzebnych sił i wielu Bożych łask. Wszystkich naszych dziadków i babcie zapraszamy na Mszę św. we wtorek o 18.00.

Spotkanie chóru – we wtorek o 18.30 – chętnych serdecznie zapraszamy.

W piątek – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła.Grupa modlitewna zaprasza na czuwanie od godz. 17.15 połączone z modlitewnym maratonem za Kościół i Ojczyznę” – szczerze zachęcamy.

W sobotę – święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła – adoracja od 17.30.

W przyszłą niedzielę – wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa – Niedziela Słowa Bożego. Po Mszy św. wieczornej – spotkanie kolędowe zespołu charytatywnego i osób sprzątających w domu parafialnym.

Zapraszamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej.

Kończymy wizytę duszpasterską /kolędę/ w naszej parafii.

20.01.20/poniedziałek/X.TM od 15.30 Witkowicka

Górka Narodowa

42,65,67,69

118, 118a, 128,126,124,122,97, nowe

20.01.20/poniedziałek/X.PR od 15.30 Zielna

Marzycieli

cała

24, 26 i nowe

21.01.20/wtorek/X.TM od 15.30 Stefanowicza cała
23.01.20/czwartek/X.TM od 15.30 Chylińskiego, Rysiewicza

Siewna

cała

52-80, 25

Za zrozumienie i życzliwe przyjmowanie, za obietnice i porady, za wiele cennych uwag nieraz krytycznych, za chęć zaangażowania się i za każdą złożoną ofiarę z serca wszystkim dziękujemy. Gdyby ktoś nie mógł przyjąć księdza po kolędzie w wyznaczonym czasie, a pragnie to uczynić, prosimy o indywidualny kontakt.

Serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie dobro, modlitwę i czuwanie w III piątek oraz za każdą złożoną ofiarę. Z serca dziękujemy wytrwałym za pomoc w sprzątaniu.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od 8.30.

Na rozpoczynające się ferie i Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan wszystkim życzymy prawdziwej zgody i pojednania z wszystkimi, wzajemnego zrozumienia oraz jedności rodzinnej, sąsiedzkiej i parafialnej – dedykując na cały rok myśl Petera Roseggera:

„Idźmy wszyscy razem w poczuciu jedności

i obowiązku cierpliwej miłości względem siebie.

Nie zawracajmy nigdy z drogi wiodącej ku Światłu”.

Modlitwa franciszkańska o jedność i pokój

O Panie, uczyń z nas narzędzia Twego pokoju;
abyśmy siali miłość, tam gdzie panuje nienawiść;
wybaczenie, tam gdzie panuje zwątpienie;

nadzieję, tam gdzie panuje rozpacz;
światło, tam gdzie panuje mrok;
radość, tam gdzie panuje smutek.

Spraw, abyśmy mogli
nie tyle szukać pociechy, co pociechę dawać;
nie tyle szukać zrozumienia, co rozumieć;
nie tyle szukać miłości, co kochać;

albowiem dając – otrzymujemy;
wybaczając – zyskujemy przebaczenie;
a umierając, rodzimy się do wiecznego życia. Przez Jezusa Chrystusa. Pana naszego.