III Niedziela Zwykła – 26 styczeń 2020

Dziś – wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa – Niedziela Słowa Bożego. „Bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Słowo Boże wzywa nas dzisiaj do uznania swojej grzeszności i przemiany swojego życia, bo „czas jest krótki”. Człowiekowi otwartemu na Boże przebaczenie i miłość, „która trwa od wieków”, łatwiej przyjąć powołanie życiowe, które Bóg w swojej nieskończonej dobroci przygotował. Nasz Nauczyciel z Nazaretu wzywa każdego człowieka do przemiany i nawrócenia serca, bo przyjście Pana i Jego królestwa jest już bliskie. Prośmy Boga Trójjedynego, aby wszyscy chrześcijanie , którzy zostali „przemienieni przez zwycięstwo Jezusa Chrystusa” połączyli się w jednym domu, gdzie słucha się Słowa Bożego i łamie się Chleb Eucharystyczny .

Zakończył się kolejny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Cierpliwie i wytrwale troszczmy się o jedność w naszych rodzinach, sąsiedztwach i w całej wspólnocie parafialnej – przebaczając sobie wzajemnie.

Dziś – po Mszy św. wieczornej – spotkanie kolędowe zespołu charytatywnego i pomagających chorym oraz osób sprzątających w domu parafialnym.

Duchowo i modlitewnie łączymy się z X. Tomaszem i pielgrzymami do MB w Gwadelupe.

We wtorek – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła. Spotkanie chóru – o 18.30 – chętnych serdecznie zapraszamy.

W piątek – wspomnienie św. Jan Bosko, prezbitera – patrona wychowawców. Grupa modlitewna zaprasza na czuwanie od godz. 17.15 połączone z modlitewnym maratonem za Kościół i Ojczyznę” – szczerze zachęcamy.

W I sobotę – nabożeństwo I sobót: różaniec o 17.30. O 18.00 Msza św. z rozważaniem tajemnicy różańca.

W przyszłą niedzielę – 2.II. – Święto Ofiarowania Pańskiego /Matki Bożej Gromnicznej/ – XXIV Dzień Życia Konsekrowanego. Modlimy się szczególnie o dobre i liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z naszej parafii. Na każdej Mszy św. poświęcenie gromnic. Składka w tym dniu na potrzeby zakonów kontemplacyjnych.

Zamontowaliśmy kolejne ekrany, aby dobrze było widać z każdego miejsca, niech pomogą nam jeszcze lepiej uczestniczyć we Mszy św. zwłaszcza w śpiewaniu – dziękujemy sponsorom.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej.

„Bóg zapłać” za każdą złożoną ofiarę  oraz za każdą pomoc w tym tygodniu, szczególnie za sprzątanie naszej świątyni.

Sprzątanie naszej świątyni – w sobotę od 8.30 – bardzo prosimy o pomoc, choć na chwilę.

Wszystkim życzymy ducha zgody i pojednania, byśmy szanując się wzajemnie, pomagali innym zrealizować swoje powołanie z myślą Fiodora Dostojewskiego:

„Bez cierpienia nie zrozumie się szczęścia.”