IV Niedziela Zwykła – 02 luty 2020.

Dziś – Święto Ofiarowania Pańskiego /Matki Bożej Gromnicznej/ – Chrystus ofiarował się za nas. Przyszedł do ludzi, którzy żyją w strachu przed śmiercią, którzy żyją w ciemności grzechu. Przyszedł, by także nam przynieść światło zbawienia, nadzieję spełnienia oczekiwań, wyzwolenie z grzechu. Przyjmijmy więc światłość Jezusa Chrystusa. Przyjmijmy je z rąk Maryi, jak starzec Symeon, który bez lęku spojrzał w śmierć, trzymając w swych ramionach światłość świata, nadzieję grzeszników, nieśmiertelnego Króla wieków.

Dziś również – Dzień Życia Konsekrowanego /Zakonnego/. Modlimy się szczególnie o dobre i liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z naszej parafii. Na każdej Mszy św. poświęcenie gromnic. Składka – na potrzeby zakonów kontemplacyjnych.

Z racji listu biskupów – adoracja Najśw. Sakramentu – w przyszłą niedzielę.

Zmianka różańcowa o 15.30.

W środę –  wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy – błogosławienie chleba na Mszy św. o 18.00 – po

Mszy św. wieczornej zebranie zespołu charytatywnego.

W I czwartek – wspomnienie św. męczenników Pawła Miki i Towarzyszy – o 17.00 – „Godzina święta”. Znajdźmy trochę czasu na chwilę adoracji. Po Mszy świętej wieczornej spotkanie rady parafialnej i wszystkich chętnych, którzy pragną włączyć się w życie naszej parafii.

W I piątek – litania do Serca Pana Jezusa po Mszach św. o godz. 7.00  i 18.00.

O 16.30 Msza św. pierwszopiątkowa dla dzieci. Spowiedź dla dzieci od godz. 16.00.

Grupa modlitewna zaprasza na czuwanie od godz. 17.15 połączone z modlitewnym maratonem za Kościół i Ojczyznę” – szczerze zachęcamy. Adoracja również w sobotę od 17.30.

Okazja do spowiedzi św. dorosłych i młodzieży w czwartek i piątek – od godz. 17.15.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.15.

Przed W. Postem będziemy przeżywać przez trzy kolejne niedziele nabożeństwo 40-godzinne. Po Mszy św. o 11.30 – już za tydzień – 9.II.- będzie wystawienie Najśw. Sakramentu do godz.15.30. O 15.30 – Koronka do Miłosierdzia Bożego. Wszystkich na poobiedni spacer do naszej świątyni i na chwilę adoracji serdecznie zapraszamy.

Corocznie – 11. II. – obchodzimy wspomnienie NMP z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. Z tej racji naszych chorych i starszych – oraz ich rodziny i przyjaciół zapraszamy na nasz parafialny Dzień Choregow przyszłą niedzielę – 9. II. 2020 – do naszej świątyni. Bardzo prosimy o pomoc, aby mogli dotrzeć na to ich szczególne spotkanie z Jezusem.

Program dnia chorego:

15.30 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i czuwanie modlitewne.

– okazja do spowiedzi dla chorych i starszych.

16.15 – Msza św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia i błogosławieństwem dla wolontariuszy  i opiekunów chorych.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej.

Bóg zapłać” za każdą złożoną ofiarę i za każdą pomoc, szczególnie w sprzątaniu naszej świątyni, rozbieraniu szopki i choinek oraz za wspólną modlitwę w I sobotę.

Sprzątanie naszej świątyni – w sobotę od 8.30 – bardzo prosimy o liczniejszą pomoc.

Na kolejny tydzień ferii zimowych życzymy wszystkim a szczególnie dzieciom i młodzieży – Bożej opieki i dużo Bożego światłą – dedykując myśl Seneki:

„Nigdy nie będzie szczęśliwy ten, kogo dręczy myśl,

że ktoś jest szczęśliwszy od niego!”.