I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 1 MARZEC 2020.

W Środę Popielcową nasze głowy zostały posypane popiołem. Tym znakiem pokuty rozpoczęliśmy święty czas czterdziestodniowego Wielkiego Postu. W łączności z całym Kościołem podejmujemy drogę wielkopostnej odnowy i przemiany serc, trwając na modlitwie, słuchaniu Słowa Bożego, pełnieniu dzieł miłosierdzia, pokuty i umartwienia. Taka postawa ma ułatwić zerwanie z grzechem i szatanem. Kuszony na pustyni Chrystus pokazał nam, jak zwyciężać pokusy. Prośmy z wiarą Ojca, który jest w niebie: „nie dozwól, abyśmy ulegali pokusom”. Bądźmy ludźmi sumienia i miłosierdzia. Oczyszczajmy serca i umacniajmy przez częstszą spowiedź i Komunię świętą. Niech w takiej postawie wspiera nas wyrażona w liście zachęta i błogosławieństwo X. Arcybiskupa. Z racji listu – adoracja w przyszłą niedzielę.

Bardzo serdecznie zapraszamy na Gorzkie żale, które odprawiamy w każdą niedzielę o 15.30. Za udział w Gorzkich żalach można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

Kończymy kolejny Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i w każdym naszym domu. Wielkopostne przyrzeczenia trzeźwości niech będą także jedną z form pokuty chrześcijańskiej.

We wtorek – spotkanie chóru o 18.30 – na utalentowanych oczekujemy.

W środę – święto św. Kazimierza, patrona naszej archidiecezji.

W I czwartek – o 17.00 „Godzina święta” z Koronką do Bożego Miłosierdzia – o owocne przeżycie czasu Wielkiego Postu, rekolekcji i Świąt – na chwilę adoracji szczerze zapraszamy. Po Mszy św. wieczornej – spotkanie rady parafialnej i wszystkich chętnych, którzy pragną włączyć się w życie naszej parafii.

W piątek – I miesiąca – litania do Serca Pana Jezusa po Mszach św. o godz. 7.00  i 18.00.

O 16.30 Msza św. pierwszopiątkowa dla dzieci. Spowiedź dla dzieci od godz. 16.00.

Droga krzyżowa dla wszystkich o godz. 17.30 – oczekujemy szczególnie na dzieci i młodych.

Na Mszę św. o 18.00 zapraszamy „obowiązkowo” – kandydatów do bierzmowania z klas VI, VII i VIII . Po Mszy św. spotkanie lektorów.

Okazja do spowiedzi św. dorosłych i młodzieży w czwartek i piątek – od godz. 17.15.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.15.

W I piątek o 18.45 – spotkanie organizacyjne rodziców kandydatów do bierzmowania z klas VIII.

W I sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Nabożeństwo I sobót: o 17.30 adoracja i różaniec i o 18.00 Msza św. z rozważaniem tajemnicy różańca. Wszystkich zapraszamy.

Już dziś zapraszamy wszystkich do udziału w rekolekcjach wielkopostnych w dniach 29.III–01.IV.

Okazja do spowiedzi św. codziennie przed każdą Mszą św.

Solenizantom tego tygodnia, szczególnie: Helenom i Kazimierzom w tym naszemu p. Kazimierzowi – składamy życzenia wielu B. łask.

Organizujemy parafialną pielgrzymkę do Włoch w dniach 11 -19. VI z okazji 100-lecia urodzin naszego papieża  świętego Jana Pawła II. Szczegółowe informacje u X. Tomasza.

Caritas prosi o przekazanie 1 % podatku na pomoc ludziom starszym i chorym. Szczegóły na ulotkach przy wyjściu.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej oraz do czytania Pisma św. i książek katolickich.

P. Dyrektor naszej szkoły informuje, że 2.III.2020 r. rozpoczną się zapisy do klasy I Szkoły Podstawowej i Przedszkola. Termin rekrutacji mija 31.III. Zainteresowanych zapraszamy do sekretariatu szkoły.

Serdeczne „Bóg zapłać”  za każde zaangażowanie w życie parafii, za każdą złożoną ofiarę oraz za udział w Drodze krzyżowej, we wspólnej modlitwie oraz za sprzątanie.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni – w sobotę od 8.30.

Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa i owocnego przeżywania czasu Wielkiego Postu z myślą Romana Rogowskiego:

 „Dopiero w światłości krzyża

można przyjąć ciemność trudu i cierpienia”.