VII Niedziela Zwykła – 23 luty 2020.

Przed tygodniem liturgia przypomniała nam potrzebę pójścia drogą przykazań, które są prawdziwym wyzwoleniem człowieka. Dziś zaś mówi nam Chrystus, że pierwszym i największym z Jego przykazań jest przykazanie miłości. I to miłości nawet nieprzyjaciół. Nakaz miłości bliźniego znajdujemy w wielu religiach i systemach etycznych, jednak miłość nieprzyjaciela głosi tylko chrześcijaństwo. Chrystus stawia to przykazanie na szczycie swej etycznej nauki. Chrześcijaninem jest więc dopiero ten, kto potrafi miłować nawet nieprzyjaciół. Ofiara Chrystusa, którą złożyliśmy, niech da nam tę niepojętą dla świata moc: miłowania nieprzyjaciół.

Przed W. Postem przeżywamy przez trzy kolejne niedziele nabożeństwo 40-godzinne. Dziś po Mszy św. o 11.30 – wystawienie Najśw. Sakramentu do 15.30. O 15.30 – Koronka do Miłosierdzia Bożego. Wszystkich na poobiedni spacer do naszej świątyni i na chwilę adoracji serdecznie zapraszamy.

Dzisiejszą niedzielą rozpoczyna się 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: „Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach”. Jest to szczególny czas modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i parafii. Jest to również czas wynagradzania Bogu za grzechy pijaństwa.

W poniedziałek – o 18.00 – Msza św. trydencka – zainteresowanych zapraszamy.

We wtorek – ostatki – spotkanie chóru o 18.30 – na utalentowanych oczekujemy.

W Środę Popielcową rozpoczynamy czas Wielkiego Postu – czas nawrócenia, poprawy, pokuty i głębszego zastanowienia się nad sobą. Msze św. z obrzędem posypania głowy popiołem o 8.00 i 18.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły – niech nas będzie stać na to wyrzeczenie.

W każdy czwartek W. Posty  po Mszy św. wieczornej będziemy odmawiać Koronkę do Bożego Miłosierdzia prosząc o owocne przeżycie czasu Wielkiego Postu, rekolekcji, Świąt Wielkanocnych i odpustu parafialnego.

W piątek – Dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego nieletnich pod hasłem: „W Jego ranach jest nasze uzdrowienie”. Szczerze zapraszamy na modlitwę w tej intencji – o 17.30 – Droga krzyżowa dla wszystkich i o 18.00 – Msza św..

W sobotę – adoracja od 17.30 – zachęcamy.

W przyszłą niedzielę – I. Wielkiego Postu – Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o 15.30. Znajdźmy czas na to szczególne rozważanie męki pańskiej.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia: szczególnie Maciejom, Romanom składamy serdeczne życzenia.

Rozpoczyna się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Trwa on do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św..

Organizujemy parafialną pielgrzymkę do Włoch w dniach 11 -19. VI z okazji 100-lecia urodzin naszego papieża  świętego Jana Pawła II. Szczegółowe informacje u X. Tomasza.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej.

Bóg zapłać” za adorację, czuwanie modlitewne, za każdą złożoną ofiarę i za sprzątanie naszej świątyni.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni – w sobotę od 8.30.

Wszystkim na ostatki i początek Wielkiego Postu życzymy umocnienia ufności w Bożą opatrzność na wszystkich drogach naszego życia z myślą Reinholda Schneidera:

„Każdy nasz los,

w którym widać krzyż, staje się łaską”.