VI Niedziela Zwykła – 16 luty 2020.

Dziś przyszliśmy do ołtarza, na którym codziennie ponawia się ofiara Chrystusa, by uświadomić sobie wymagającą wolność człowieka.  Bóg obdarzył nas wolnością. Otrzymaliśmy wolną wolę, możność wyboru dobra lub zła, życia bądź śmierci. Nasza obecność na tym świętym zgromadzeniu jest znakiem, że wybieramy życie. Niech umacniają nas słowa św. Pawła: „wielkie rzeczy przygotował Bóg tym, którzy Go miłują”, a przeżyta Eucharystia niech budzi naszą wrażliwość na potrzebujących – ludzi chorych, starszych, cierpiących, biednych, samotnych, załamanych i odrzuconych przez los – szczególnie w naszej parafii.

Z racji listów biskupów dziś – po Mszy św. adorując Najśw. Sakrament będziemy błagać o wszelkie potrzebne łaski na drogach miłości a szczególnie o Bożą pomoc dla wszystkich starszych, chorych i cierpiących oraz  dla tych, którzy się o nich troszczą.

Przed W. Postem przeżywamy przez trzy kolejne niedziele nabożeństwo 40-godzinne. Dziś po Mszy św. o 11.30 – będzie wystawienie Najśw. Sakramentu do godz.15.30. O 15.30 – Koronka do Miłosierdzia Bożego. Wszystkich na poobiedni spacer do naszej świątyni i na chwilę adoracji serdecznie zapraszamy.

Spotkanie chóru – we wtorek o 18.30 – chętnych i utalentowanych serdecznie zachęcamy.

W czwartek tłusty – kończy się powoli czas karnawału – coraz bliżej Wielki Post.

 W piątek – III miesiąca – po Mszy św.  wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i czuwanie modlitewne.  O 19.00 – czuwanie naszej młodzieży – obowiązkowo przyjdą uczniowie klas VI, VII i VIII. Po adoracji spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VIII w domu parafialnym. Na chwilę adoracji wszystkich zapraszamy.

W sobotę – święto Katedry św. Piotra, apostoła.

W przyszłą niedzielę – wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika.

Organizujemy parafialną pielgrzymkę do Włoch w dniach 11 -19. VI z okazji 100-lecia urodzin naszego papieża  świętego Jana Pawła II. Szczegółowe informacje u X. Tomasza.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej – polecamy katolicki dwumiesięcznik: „Miłujcie się”.

Bóg zapłać” za adorację i czuwanie modlitewne w III sobotę oraz za każdą złożoną ofiarę i pomoc, szczególnie w sprzątaniu naszej świątyni.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni  – w sobotę od 8.30.

Na dni kończącego się karnawału wszystkim życzymy dobrej zabawy, smacznego pączka oraz podnoszącej na duchu prawdziwej radości serca i dedykujemy kolejny raz wymowną myślą św. Augustyna:

„Człowieku naucz się tańczyć,

bo inaczej aniołowie w niebie nie będą wiedzieć, co z tobą robić:”