V Niedziela Wielkanocna – 10. 05. 2020.

W kolejną wielkanocną niedzielę – dzień zmartwychwstałego Chrystusa – zgromadziliśmy się na Eucharystii, aby uczyć się drogi do Boga jaką wskazał nam Zbawiciel, by słuchać Jego prawdy i czerpać z Niego życie. W ten sposób budujemy wspólnotę Kościoła i wypełniamy nasze powołanie. Bóg wezwał nas z ciemności do swego przedziwnego światła, byśmy swym życiem uświęcali ziemię. Chrystus przez swe człowieczeństwo objawił nam Boga Ojca, Jego miłość i cel naszego życia.

Zakończył się Tydzień Modlitw o Powołania do służby Bożej – dziękując za kapłanów – módlmy się wytrwale o powołania szczególnie z naszej parafii – niech Boży apel znajdzie pozytywny odzew w sercach naszej młodzieży.

Zapraszamy na GODZINKI – w każdą niedzielę o  7.30.

Przychodźmy na nabożeństwa majowe, by zawierzyć Maryi wszystkie nasze sprawy. Nabożeństwa majowe w tygodniu o 17.30, a w niedziele o 15.30. Na majówkę zapraszamy – przede wszystkim dzieci i młodzież – przyjdźcie w maseczkach choć raz w tygodniu. Maryja czeka na to spotkanie z otwartym sercem – znajdźmy dla Niej pół godziny czasu!.

Razem z biskupami zachęcamy – z zachowaniem wszelkich zarządzeń/maseczki i odległość/ – do uczestnictwa w Mszach św. i nabożeństwach, szczególnie majowych w naszych kościołach. Niech to będzie okazja do wypełnienia IV przykazania kościelnego, aby „przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię Świętą”, i skorzystać z sakramentu pokuty. Powróćmy odważnie do naszych świątyń – Pan Jezus czeka na każdego!!!!!!.

Zgodnie z aktualnymi zarządzeniami – wszystkie Msze św. w niedzielę i w tygodniu są odprawiane znów z udziałem wiernych w otwartych świątyniach!!!.w kościele może być około 30 osób pozostali uczestniczą we Mszy i nabożeństwach na zewnątrz świątyni nawet 200 osób!!!!! – prosimy wszystkich o pokorne zrozumienie.

Od przyszłej niedzieli tylko Msza św. o 11.30 będzie transmitowana przez nasz parafialny facebook.

W środę – wspomnienie NMP Fatimskiej.

W czwartek – święto św. Macieja, Apostoła.

W piątek – III miesiąca – po Mszy św.  wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i czuwanie modlitewne. O 19.00 – apel i błogosławieństwo.

W sobotę – III miesiąca –  święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski – rodziców z małymi dziećmi i kobiety w stanie błogosławionym oraz rodziny pragnące należeć do wspólnoty rodzin – zapraszamy na nabożeństwo majowe o 17.30 i Mszę św. o 18.00.

Również w sobotę rozpoczynamy obchody jubileuszu 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II – informacje w gablotce i na stronie internetowej parafii.

W przyszłą niedzielę – III miesiąca – dzieci naszej szkoły podstawowej, szczególnie z klas III przygotowujących się do I Komunii św. wraz z rodzicami zapraszamy na Mszę św. szkolną o 11.30. A naszą młodzież na Mszę św. młodzieżową o 10.00. Obowiązkowo przyjdą uczniowie klas VI, VII i VIII – możemy zostać na zewnątrz kościołą. Po Mszy św. krótkie spotkanie klas VIII.

Solenizantom tego tygodnia, szczególnie Maciejom, Zofiom i Andrzejom składamy serdeczne życzenia – wielu potrzebnych łask.

Już dziś wszystkich naszych jubilatów, czyli przeżywających w tym roku 60, 50 i 25-lecie ślubu kościelnego – zapraszamy na Mszę św. jubileuszową /jeśli to będzie możliwe/ w Zielone Święta – 31.V. o godz. 11.30.

Módlmy się o wygaśnięcie epidemii i o potrzebny większy deszcz odmawiajmy z kapłanami różaniec codziennie o 20.30.  Zgodnie z Tradycją Kościoła śpiewamy w naszej świątyni suplikacje „Święty Boże, … Od powietrza epidemii, głodu, ognia i wojny, zachowaj nas Panie”.

Wielkie „Bóg zapłać” za odpowiedzialne przestrzeganie zarządzeń, za każde poświęcenie, za szczerą modlitwę, za pomoc potrzebującym, za sprzątanie oraz za każdą złożoną ofiarę na konto – na potrzeby parafii i pomoc ofiarom epidemii. Numer konta – 82 1240 2294 1111 0000 3711 9221 .

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej.

Sprzątanie i przygotowanie naszej świątyni w sobotę od 8.30 – bardzo prosimy o pomoc.

Wszystkim składamy pełne ufności i nadziei życzenia – niech Matka Najświętsza w te piękne majowe dni otacza nas wszystkich płaszczem swojej szczególnej opieki, nie bójmy się pobożności Maryjnej, niech nas umacnia w tych trudnych czasach, bo jak mówi arabskie przysłowie: