IV Niedziela Wielkanocna – 03. 05. 2020.

„Ja jestem Dobrym Pasterzem i znam owce moje. Przyszedłem po to, aby owce miały życie” – To zapewnienie Chrystusa, który zna nas po imieniu i troszczy się o każdego z nas. Chce być z każdym i w każdym z nas. Przeżywana niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna 57 Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego. Dziękując za powołanych do służby Bożej módlmy się dziś gorąco o dobre i liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, szczególnie z naszej parafii.

Zapraszamy dziś na majówkę połączoną ze zmianką o 15.30 i z możliwością przyjęcia Komunii św. dla tych, którzy nie mogą przyjść na Mszę św..

Biskupi z Jasnej Góry: „Zachęcamy, w miarę istniejących możliwości, do uczestnictwa w Mszach św. i nabożeństwach w kościołach. Niech to będzie okazja do wypełnienia IV przykazania kościelnego, aby „przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię Świętą”, i skorzystać z sakramentu pokuty. Z zachowaniem wszelkich zarządzeń …zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych. Mogą one być dobrą okazją duszpasterską do powrócenia w kościołach do życia sakramentalnego osób, które tego pragną”.

Zgodnie z aktualnymi zarządzeniami – wszystkie Msze św. w niedzielę i w tygodniu są odprawiane znów z udziałem wiernych w otwartych świątyniach!!!. ale w kościele może być tylko 1 osoba/15 m2 – a więc w naszej świątyni około 30 osób pozostali mogą uczestniczyć we Mszy na zewnątrz świątyni nawet 200 osób!!!!! – prosimy wszystkich o pokorne zrozumienie.

Przychodźmy na nabożeństwa majowe, by zawierzyć Maryi wszystkie nasze sprawy. Nabożeństwa majowe w tygodniu o 17.30, a w niedziele o 15.30. Na majówkę zapraszamy – przede wszystkim dzieci i młodzież – przyjdźcie w maseczkach choć raz w tygodniu. Maryja czeka na to spotkanie z otwartym sercem – znajdźmy dla Niej pół godziny czasu!.

Msze św. w niedziele /8.00, 10.00, 11.30, 16.15/, w środę i sobotę o 18.00 – są transmitowane przez nasz parafialny facebook. 

W poniedziałek – święto św. Floriana, męczennika, patrona naszego miasta.

We wtorek – wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera.

W środę – święto Św. Apostołów Filipa i Jakuba.

W I czwartek – o 17.00 „godzina święta” połączona z majówką o 17.30.

W piątek – uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika, patrona Polski i naszej archidiecezji. Wszystkim solenizantom tego tygodnia, szczególnie Monikom, Stanisławom składamy serdeczne życzenia – obfitości Bożych łask.

Już dziś wszystkich naszych jubilatów, czyli przeżywających w tym roku 60, 50 i 25-lecie ślubu kościelnego – zapraszamy na Mszę św. jubileuszową w Zielone Święta – 31.V. o godz. 11.30.

Módlmy się o wygaśnięcie epidemii i o potrzebny większy deszcz odmawiajmy z kapłanami różaniec codziennie o 20.30.  Zgodnie z Tradycją Kościoła śpiewamy w naszej świątyni suplikacje „Święty Boże, … Od powietrza epidemii, głodu, ognia i wojny, zachowaj nas Panie”.

Wielkie „Bóg zapłać” za odpowiedzialne przestrzeganie zarządzeń, za każde poświęcenie, za szczerą modlitwę, za pomoc potrzebującym, za sprzątanie oraz za każdą złożoną ofiarę na konto – na potrzeby parafii i pomoc ofiarom epidemii. Numer konta – 82 1240 2294 1111 0000 3711 9221 .

Sprzątanie i przygotowanie naszej świątyni – w sobotę od 8.30 – bardzo prosimy o wsparcie.

Modląc się dziś o powołania do służby Bożej – każdemu z osobna życzymy dużo Bożej radości w realizowaniu swojego powołania mimo tylu przeszkód – dedykując zachętę świętego Jana Pawła II:

„Wypłyń na głębię„ – swoich możliwości.

MODLITWA JANA PAWŁA II – O POWOŁANIA

Jezu, Dobry Pasterzu, wzbudź we wszystkich wspólnotach parafialnych powołania do kapłaństwa, do zakonów męskich i żeńskich, do świeckiego życia konsekrowanego i misyjnego, wedle potrzeb całego świata, który Ty miłujesz i pragniesz zbawić. Tobie zawierzamy w szczególności naszą wspólnotę, stwórz w nas taki klimat duchowy, jaki panował wśród pierwszych chrześcijan; abyśmy stali się wieczernikiem modlitwy i pełnego miłości przyjęcia Ducha Świętego oraz Jego Darów. Wspieraj naszych pasterzy i wszystkie osoby konsekrowane. Kieruj krokami tych, którzy wspaniałomyślnie odpowiedzieli na Twoje wezwanie i przygotowują się do przyjęcia święceń albo ślubów opartych na radach ewangelicznych. Wejrzyj z miłością na tylu pełnych gotowości młodych ludzi i wezwij ich do tego, aby poszli za Tobą. Zawierzając te wielkie sprawy Twojego Serca możnemu wstawiennictwu Maryi, która jest Matką i wzorem wszystkich powołań, prosimy Ciebie o podtrzymanie naszej wiary, w przekonaniu, że Ojciec wysłucha nas, gdy modlimy się o to, o co Ty sam kazałeś nam prosić. Amen.