VI Niedziela Wielkanocna – 17 maj 2020.

Dzisiejsza Ewangelia wprowadza nas w atmosferę rozstania Jezusa z uczniami. Zasmuconym zapewne tą perspektywą Apostołom Mistrz i Nauczyciel obiecuje: „Nie zostawię was sierotami”. Zapowiada zesłanie Pocieszyciela, Ducha Prawdy, a także swoje powtórne przyjście i życie wieczne. Te obietnice skierowane są również do nas, żyjących 2 tysiące lat później. A spełnią się, jeśli tylko miłujemy Chrystusa i zachowujemy Jego przykazania.

Trwamy w przeżywaniu jubileuszu 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II – informacje o wydarzeniach związanych z tą rocznicą – w gablotce i na stronie internetowej parafii.

W poniedziałek – 18. V – dzień 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II – w naszej świątyni o 18.00 dodatkowa Msza św. uwielbienie Boga za dar Jego życia i posługi dla nas i całego świata – z prośbą, o wszelkie potrzebne łaski B.   miłosierdzia dla nas, parafii, dobrodziejów i ofiarodawców przez Jego wstawiennictwo – wszystkich zapraszamy.!!!!

Przychodźmy na nabożeństwa majowe, by zawierzyć Maryi wszystkie nasze sprawy. Nabożeństwa majowe w tygodniu o 17.30, a w niedziele o 15.30. Na majówkę zapraszamy – przede wszystkim dzieci i młodzież – przyjdźcie w maseczkach choć raz w tygodniu. Maryja czeka na to spotkanie z otwartym sercem – znajdźmy dla Niej pół godziny czasu!. Prosimy, by rodzice zachęcali swoje dzieci i młodzież.

Razem z biskupami zachęcamy – z zachowaniem wszelkich zarządzeń/maseczki i odległość/ – do uczestnictwa w Mszach św. i nabożeństwach, szczególnie majowych w naszych kościołach. Niech to będzie okazja do wypełnienia IV przykazania kościelnego, aby „przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię Świętą”, i skorzystać z sakramentu pokuty. Powróćmy odważnie do naszych świątyń – Pan Jezus czeka na każdego!!!!!!.

Zgodnie z aktualnymi zarządzeniami – wszystkie Msze św. są odprawiane w otwartych świątyniach!!!.w kościele może być już około 50 osób pozostali uczestniczą we Mszy i nabożeństwach na zewnątrz świątyni nawet 200 osób!!!!! – prosimy wszystkich o pokorne zrozumienie.

Od przyszłej niedzieli tylko Msza św. o 11.30 będzie transmitowana przez nasz parafialny facebook.

W poniedziałek, wtorek i środę – przypadają dni modlitw o dobre urodzaje i za kraje głodujące.

We wtorek – o 18.30 – próba chóru – na utalentowanych cierpliwie oczekujemy.

W piątek – wspomnienie św. Rity z Cascii, zakonnicy, patronki spraw najtrudniejszych.

Kandydatów do bierzmowania z klas VIII wraz z rodzicami !!!!!!– zapraszamy na spotkanie w kościele w piątek

o 18.45. Bierzmowanie – 9. VI. 2020 – godz. 18.00.

W przyszłą niedzielę – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Wszystkich naszych jubilatów, przeżywających w tym roku 60, 50 i 25-lecie ślubu kościelnego – zapraszamy na Mszę św. jubileuszową w Zielone Święta – 31. V. – o godz. 11.30. Gdyby do kogoś przeżywającego w tym roku jubileusz nie dotarło zaproszenie w tym tygodniu – bardzo prosimy o zgłoszenie.

Módlmy się wytrwale o wygaśnięcie epidemii i wszelkich zniewoleń przez zło tego świeta odmawiajmy z kapłanami różaniec codziennie o 20.30.  Zgodnie z Tradycją Kościoła śpiewamy w naszej świątyni suplikacje „Święty Boże, … Od powietrza epidemii, głodu, ognia i wojny, zachowaj nas Panie”.

Wielkie „Bóg zapłać” za odpowiedzialne przestrzeganie zarządzeń, za każde poświęcenie, za szczerą modlitwę, za odważne przychodzenie na Msze św. do naszej świątyni, za pomoc potrzebującym, za sprzątanie oraz za każdą złożoną ofiarę na tacę lub konto – na potrzeby parafii i pomoc ofiarom epidemii.

Numer konta – 82 1240 2294 1111 0000 3711 9221 .

Sprzątanie i przygotowanie naszej świątyni w sobotę od 8.30 – bardzo prosimy o pomoc.

Niech Majowa Matka Najświętsza – wyprasza nam wszystkim łaskę chrześcijańskiej nadziei i prawdziwej odpowiedzialności za swoje powołanie do miłości Boga i bliźniego – niech towarzyszą nam słowa A. de Saint-Exupery,ego:

„Prawdziwa miłość nie wyczerpuje się nigdy.

Im więcej dajesz, tym więcej ci jej zostaje.”