II Niedziela Adwentu – 06 grudzień 2020.

Czas Adwentu jest czasem radosnego oczekiwania, ale też czasem nawrócenia i oczyszczenia. Zachęca nas dziś Jan Chrzciciel: „ Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego..” Jeśli mamy przygotować w sercach miejsce dla Zbawiciela, musimy najpierw uporządkować drogę do naszego wnętrza. Z jednej strony trzeba ustawić właściwą hierarchię wartości, z drugiej trzeba pozbyć się złych przyzwyczajeń i grzechów. Wspólnie z Janem Chrzcicielem wyprostujmy drogi naszego życia Jezusowi, który przychodzi przede wszystkim w Eucharystii. Z racji I niedzieli miesiąca po każdej Mszy św. – adwentowa adoracja Najśw. Sakramentu.

Dziś – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa – uczmy się wzjemnego obdarowywania się, sprawmy innym, szczególnie chorym i samotnym – trochę radości. Przeżywamy również dzień modlitwy za Kościół na Wschodzie.

Zmianka różańcowa o 15.30.

Czuwająca Maryja zaprasza nas na Roraty – w niedziele o 8.00, w tygodniu o 18.00 – w poniedziałek w rycie  trydenckim. Zapraszamy młodzież i dzieci. Na Roraty przychodźmy z lampionami, przynosząc również serduszka/dorośli również/ z dobrymi uczynkami, imieniem i nazwiskiem – wylosowane serduszko otrzyma na jeden dzień figurkę Matki Bożej.

Zgodnie z aktualnymi zarządzeniami rząduwszystkie Msze św. w niedzielę i w tygodniu są odprawiane z udziałem wiernych -/obowiązkowo maseczki, odległość, na lewej stronie kościoła przyjmujemy Komunię św. do ust, na prawej do ręki/ – ale w kościele może być tylko 1 osoba/15 m2!!!! – a więc w naszej świątyni około 37 osób!!!! pozostali uczestniczą we Mszy na zewnątrz świątyni!!! – prosimy wszystkich o pokorne zrozumienie.

Msze św. w niedziele /8.00, 10.00, 11.30/ i roraty o 18.00 – są transmitowane przez nasz parafialny facebook.

W poniedziałek – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.

We wtorek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – Msze św. w naszej świątyni o godz. 8.00 i o 18.00. Niech Maryja pomoże nam przeżywać czas Adwentu jako czas radosnego oczekiwania, ale też czas nawrócenia i oczyszczenia.

W przyszłą niedzielę – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy.

Możliwość skorzystania z adwentowej spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św. przez cały tydzień.

W ramach „Modlitewnego maratonu za Kościół i Ojczyznę” – w naszej świątyni w każdy piątek i sobotę o 17.30 –  cicha adoracja Najświętszego Sakramentu, zakończona dziesiątką różańca i litanią do św. Jana Pawła II – szczerze zachęcamy.

Zespół charytatywny zbiera dziś po Mszach św. ofiary do puszek na paczki mikołajowe dla potrzebujących dzieci – „Bóg zapłać” w ich imieniu.

Członkowie rady parafialnej posiadający specjalne upoważnienie roznoszą do każdego mieszkania poświęcone na Roratach opłatki z gazetką, zaproszeniem na Jubileuszową Pasterkę i Święta oraz życzeniami i zbierają ofiary na nasze parafialne potrzeby – prosimy o wyrozumiałość – przyjmijmy ich z wielką życzliwością i szacunkiem. Brońmy się przed oszustami. Porządek roznoszenia opłatków na stronie internetowej parafii.

Niech nie zabraknie świecy „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” na naszym wigilijnym stole ofiara od 7 zł.

Módlmy się wytrwale błagając Boga o wygaśnięcie epidemii i wszelkich zniewoleń przez zło tego świata, o pokój w naszej  ojczyźnie. Śpiewamy suplikacje „Święty Boże,.. od powietrza, epidemii, wszelkiego zła – zachowaj nas Panie”.

W tym szczególnym czasie zachęcamy do poczytania prasy katolickiej i Pisma św., dobrej książki.

Z serca dziękujemy za wszelki trud i pomoc w tym tygodniu – szczególnie za sprzątanie. „Bóg zapłać” za każdą modlitwę, adorację, udział w roratach i każdą złożoną ofiarę na potrzeby naszej parafii. Niech Dobry Bóg i Matka Boża Niepokalana wynagradzają poświęcenie, trud i wszelką ofiarność.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni choć na chwilkę w sobotę od 8.30.

Wszystkim życzymy, jak największych owoców adwentowej zadumy i refleksji oraz dedykujemy przysłowie arabskie:

„Gdy Bóg dobrze człowiekowi życzy,

wtedy daje mu poznać własne wady”.