III Niedziela Adwentu – 13 grudzień 2020.

Trzecia Niedziela Adwentu „Gaudete” wzywa nas do prawdziwej radości. Pierwsze przyjście Syna Bożego przyniosło radość wszystkim ludziom, którzy na Niego czekali. Coraz bliżej jesteśmy świąt, a przede wszystkim coraz bliżej jesteśmy powtórnego przyjścia Jezusa na ziemię. Niech to spotkanie z przychodzącym Jezusem będzie dla nas wszystkich znakiem radości i niezachwianej nadziei, która nigdy zawieść nie może. By ta radość była pełna, trzeba podjąć wezwanie do nawrócenia i przemiany serca. Niech dzisiejsze spotkanie z Panem w Eucharystii i ostatnie adwentowe dni pomogą nam otworzyć serca na Bożą obecność.

Przyjdźmy chętniej i liczniej na roraty o 18.00!. Niech Maryja czuwająca pomoże nam, jak najlepiej przygotować się i jak najowocniej przeżyć tajemnicę Bożego Narodzenia. Szczególnie zapraszamy tych, którzy nie byli ani raz. Dzieci bardzo prosimy, by przychodziły i przynosimy serduszka z dobrymi uczynkami – by nie bały się zabierać figurki Matki Bożej na jeden dzień do swojego domu.

Zgodnie z aktualnymi zarządzeniami rząduwszystkie Msze św. w niedzielę i w tygodniu są odprawiane z udziałem wiernych -/obowiązkowo maseczki, odległość, na lewej stronie kościoła przyjmujemy Komunię św. do ust, na prawej do ręki/.

Msze św. w niedziele o 11.30 i roraty o 18.00 – są transmitowane przez nasz parafialny facebook.

W poniedziałek – wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.

W czwartek rozpoczynamy nowennę do Dzieciątka Jezus.

W piątek – III miesiąca – po Mszy św.  wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i czuwanie modlitewne. Nie będzie czuwania młodzieży!!!!!!!!!. O 19.15 – Apel Jasnogórski i błogosławieństwo. Na chwilę adoracji i apel serdecznie zapraszamy.

W sobotę – III miesiąca – rodziców z małymi dziećmi i kobiety w stanie błogosławionym oraz wspólnotę rodzin – zapraszamy na nabożeństwo o 17.30 i Mszę św. o 18.00.

Możliwość skorzystania z adwentowej spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św. przez cały tydzień.

Niech nie zabraknie świecy „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” na naszym wigilijnym stole ofiara od 7 zł.

Módlmy się wytrwale błagając Boga o wygaśnięcie epidemii i wszelkich zniewoleń przez zło tego świata, o pokój w naszej  ojczyźnie. Śpiewamy suplikacje „Święty Boże,.. od powietrza, epidemii, wszelkiego zła – zachowaj nas Panie”.

W tym szczególnym czasie zachęcamy do poczytania prasy katolickiej i Pisma św., dobrej książki.

W przyszłą niedzielę nasz zespół charytatywny będzie kwestował na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących naszej parafii.

W tym szczególnym czasie zachęcamy do poczytania prasy katolickiej i Pisma św..

Wielkie „Bóg zapłać” za każdą złożoną opłatkową ofiarę na potrzeby naszej parafii, za szacunek i życzliwe przyjmowanie przedstawicieli rady parafialnej, za każdą pomoc w tym tygodniu, szczególnie za sprzątanie i roznoszenie opłatków.

Wytrwale módlmy się za tych, którzy pomagają oraz za każdego ofiarodawcę. Niech Matka Boża Adwentowa wynagradza wszelki trud i ofiarność.

Serdecznie zapraszamy do pomocy – w sprzątaniu i w przygotowaniu naszej świątyni, szopki i choinek na święta Bożego Narodzenia – /liczymy na naszą młodzież/ – w sobotę od godz. 8.30. Poświęćmy godzinkę czasu.

Wszystkim życzymy adwentowej radości i umacniającej nadziei – dedykując myśl Ericha Froma:

„Dawanie samo w sobie jest doskonałą radością”.