II Niedziela po Narodzeniu Pańskim – 3 styczeń 2021.

Razem z Kościołem trwamy w radości Bożego Narodzenia. Czytania mszalne mówią o wielkiej godności wszystkich wyznawców Chrystusa, dzięki któremu Bóg przeznaczył nas na przybrane dzieci. Po narodzeniu Chrystusa ludzkość „oblekła się” w niespotykaną godność. Jeśli Bóg stał się jednym z nas, to mamy szczególne zobowiązanie wobec naszych bliźnich. Odtąd każdy człowiek jest i powinien nam być szczególnie bliski.

Dziś z racji I niedzieli miesiąca po każdej Mszy św. adoracja Pana Jezusa w Eucharystii.

Zmianka tajemnic różańcowych o 15.30.

Zgodnie z aktualnymi zarządzeniami rząduwszystkie Msze św. w niedzielę i w tygodniu są odprawiane z udziałem wiernych -/obowiązkowo maseczki, odległość, na lewej stronie kościoła przyjmujemy Komunię św. do ust, na prawej do ręki/ – nasz Metropolita udzielił zgody swoim kapłanom na celebrowanie czterech Mszy św.: 25 XII (Narodzenie Pańskie), 1 I (Nowy Rok – Świętej Bożej Rodzicielki Maryi) i 6 I (Objawienie Pańskie). Dlatego w te dni w naszej świątyni będą dodatkowe Msze w. o 9.00 i o 13.00. Niech pozwoli to uczestniczyć w Eucharystii większej liczbie wiernych w tych wyjątkowo ważnych dla katolików świętach.

Msze św. w niedziele o 11.30 – są transmitowane przez nasz parafialny facebook.

X.Proboszcz składa wyrazy wdzięczności za życzenia imieninowe i za każdy przejaw życzliwości.

W środę – 6.I. – Uroczystość Objawienia Pańskiego / Trzech Króli / – Msze św.: 8.00, 9.00, 10.00, 11.30, 13.00, 16.15. Na każdej Mszy św. poświęcenie kredy, kadzidła i wody. Święto to jest dniem modlitw dzieci i młodzieży w intencji misji i o dobre powołania misyjne. Składka przeznaczona będzie na misje. Uroczystość Objawienia Pańskiego /Trzech Króli/ przypomina nam prawdę, że Bóg przyszedł na świat dla wszystkich i pragnie zbawienia każdego człowieka. Uczmy się od nich gorliwości i mądrości w szukaniu Boga. Prośmy o ducha prawdziwej pobożności dla każdego z nas. Można nabyć kadzidełka na Trzech Króli – ofiara od 5 zł na rozbudowę szopki.

W związku z obostrzeniami sanitarnymi – nie będzie Orszaku Trzech Króli.

W piątek grupa modlitewna zaprasza na czuwanie od godz. 17.15 – szczerze zachęcamy.

W przyszłą niedzielę – 10 .01 – Święto Chrztu Pańskiego.

W tym roku nie będzie tradycyjnej kolędy.  Na wyraźne i bezpośrednio skierowane życzenie będzie  możliwa wizyta duszpasterska, której najważniejszym elementem jest modlitwa i błogosławieństwo rodziny z zachowaniem norm sanitarnych. Zgłoszenia przyjmujemy – najlepiej na kartce z podaniem numeru telefonu – w zakrystii i kancelarii lub na e mail parafialny.
Po 10. I. 2021 będą wyznaczone terminy Mszy Św. za mieszkańców parafii z poszczególnych rejonów.

Módlmy się wytrwale błagając Boga o wygaśnięcie epidemii i wszelkich zniewoleń przez zło tego świata, o pokój w naszej  ojczyźnie. Śpiewamy suplikacje „Święty Boże,.. od powietrza, epidemii, wszelkiego zła – zachowaj nas Panie”.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej poświęconej tajemnicy Bożego Narodzenia.

Serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie modlitwy, za każdą złożoną ofiarę i pomoc w tym tygodniu, zwłaszcza za sprzątanie.

Zapraszamy do pomocy – w sprzątaniu naszej świątyni – choć na chwilę –  w sobotę od godz. 8.30.

Wytrwale módlmy się za tych, którzy pomagają oraz za każdego ofiarodawcę. Niech Maryja wynagradza wszelki trud i ofiarność – z sentencją na nadchodzący tydzień:

„Życzliwość jest kluczem, który otwiera drzwi domu sąsiada”.