ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO – 10 stycznia 2021.

Jezus Chrystus został ustanowiony przez Boga „światłością dla narodów” i przymierzem dla wszystkich ludzi. Jezusa z Nazaretu Bóg namaścił Duchem Świętym i mocą. My także, przez sakrament chrztu świętego staliśmy się Dziećmi Boga i „ nowym stworzeniem”. Odtąd jesteśmy wezwani, by całym życiem świadczyć o Chrystusie wszędzie gdziekolwiek jesteśmy. Każdy z nas ma przejść przez ziemię czyniąc dobrze. Niech na tej drodze umacnia nas przyjmowanie Komunii św. – pokarmu z nieba.

Zgodnie z aktualnymi zarządzeniami rządu wszystkie Msze św. w niedzielę i w tygodniu są odprawiane z udziałem wiernych -/obowiązkowo maseczki, odległość,  na lewej stronie kościoła przyjmujemy Komunię św. do ust, na prawej do ręki/.

Msze św. w niedziele o 11.30 – są transmitowane przez nasz parafialny facebook.

W piątek – III miesiąca –  po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i czuwanie modlitewne do 19.00. Na chwilę modlitwy serdecznie zapraszamy.

W sobotę – III miesiąca – wszystkich a szczególnie rodziców z małymi dziećmi i kobiety w stanie błogosławionym oraz wspólnotę rodzin – zapraszamy na adorację o 17.40 i Mszę św. o 18.00.

W przyszłą – III niedziela miesiąca – wspomnienie św. Antoniego, opata – XXIV Dzień Judaizmu w Kościele w Polsce pod hasłem: Życie i śmierć. „Kładę dziś przed tobą życie i szczęście, śmierć i nieszczęście” (Pwt 30,15).

Zapraszamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej poświęconej tajemnicy chrztu św.. Można zabierać do domu gratis starsze gazety.

W tym roku nie ma tradycyjnej kolędy.  Na wyraźne i bezpośrednio skierowane życzenie jest  możliwa wizyta duszpasterska, której najważniejszym elementem jest modlitwa i błogosławieństwo rodziny z zachowaniem norm sanitarnych. Zgłoszenia przyjmujemy – najlepiej na kartce z podaniem numeru telefonu – w zakrystii i kancelarii lub na e mail parafialny.

We wtorki i piątki będą Msze Św. za mieszkańców naszej parafii z poszczególnych rejonów, na które z racji obostrzeń epidemicznych zapraszamy jedynie przedstawicieli rodzin. W tym tygodniu będzie dodatkowa Msza św.:

we wtorek – 12.01.21 – o 19.00 – cała ulica Dożynkowa.

w piątek – 15.01.21 – o 19.00 – Górka Narodowa ulice: Kuźnicy Kołłątajowskiej, Natansona, Siewna, Rysiewicza, Chylińskiego i Stefanowicza.

W czasie Mszy św. z przybyłymi przedstawicielami rodzin  będziemy modlić się  za rodziny mieszkające w danym rejonie i  za zmarłych z tych rodzin. Po Mszy św. będzie krótkie nabożeństwo z adoracją i błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Na Mszę św. przynosimy wodę, którą poświęcimy do pokropienia domu, mieszkania. Przedstawiciel rodziny zabiera Boże błogosławieństwo dla domu i rodziny, obrazek z darem modlitwy, poświęconą wodę i kredę. Po powrocie z Mszy św. kredą naznacza drzwi literami K+M+B na znak, że rodzina przyjęła B. błogosławieństwo i dar modlitwy, pokropi mieszkanie i zaprosi do wspólnej modlitwy. Na Mszy św. można złożyć kolędową ofiarę przeznaczoną na seminarium, misje, pomoc starszym kapłanom i na budowę świątyń.

Wielkie „Bóg zapłać” za każdą złożoną ofiarę kolędową i na potrzeby naszej parafii, za każdą pomoc w tym tygodniu, zwłaszcza za sprzątanie. Wytrwale módlmy się za tych, którzy pomagają oraz za każdego ofiarodawcę. Niech Maryja wynagradza wszelki trud i ofiarność.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od 8.30. Znajdźmy chwilkę czasu.

Wszystkim na kolejne dni dedykujemy sentencję św. Augustyna:

„Gdybyśmy naprawdę żyli, jak prawdziwi chrześcijanie,

zdobylibyśmy wszystkich dla Chrystusa”.