I Niedziela Wielkiego Postu – 21 luty 2021.

W Środę Popielcową nasze głowy zostały posypane popiołem. Tym znakiem pokuty rozpoczęliśmy święty czas czterdziestodniowego Wielkiego Postu. W łączności z całym Kościołem podejmujemy drogę wielkopostnej odnowy i przemiany serc, trwając na modlitwie, słuchaniu Słowa Bożego, pełnieniu dzieł miłosierdzia, pokuty i umartwienia. Taka postawa ma ułatwić zerwanie z grzechem i szatanem. Kuszony na pustyni Chrystus pokazał nam, jak zwyciężać pokusy. Prośmy z wiarą Ojca, który jest w niebie: „nie dozwól, abyśmy ulegali pokusom”. Bądźmy ludźmi sumienia i miłosierdzia. Oczyszczajmy serca i umacniajmy przez częstszą spowiedź i Komunię świętą. Niech w takiej postawie wspiera nas wyrażona w liście zachęta i błogosławieństwo X. Arcybiskupa.

Bardzo serdecznie zapraszamy na Gorzkie żale, które odprawiamy w każdą niedzielę o 15.30. Za udział w Gorzkich żalach można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

Kończymy kolejny Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Wielkopostne przyrzeczenia trzeźwości niech będą także jedną z form pokuty chrześcijańskiej.

Zgodnie z aktualnymi zarządzeniami rządu wszystkie Msze św. w niedzielę i w tygodniu są odprawiane z udziałem wiernych -/obowiązkowo maseczki, odległość,  na lewej stronie kościoła przyjmujemy Komunię św. do ust, na prawej do ręki/.

Msze św. w niedziele o 11.30 – są transmitowane przez nasz parafialny facebook.

W poniedziałek – o 18.00 Msza św. trydencka – zainteresowanych zapraszamy.

W każdy czwartek po Mszy św. wieczornej będziemy odmawiać Koronkę do Bożego Miłosierdzia prosząc o owocne przeżycie czasu Wielkiego Postu, rekolekcji, Świąt Wielkanocnych i odpustu parafialnego.

W piątek – Droga krzyżowa dla wszystkich o godz. 17.30 – zachęcamy szczególnie dzieci i młodzież.

Już dziś zapraszamy do udziału w rekolekcjach wielkopostnych przez trzy niedziele: 7.III, 14.III i 21.III. 2021.

Okazja do spowiedzi św. codziennie przed każdą Mszą św..

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej oraz do czytania Pisma św. i książek katolickich. Polecamy szczególnie dwumiesięcznik „Miłujcie się”.

Módlmy się wytrwale błagając Boga o wygaśnięcie epidemii i wszelkich zniewoleń przez zło tego świata, o pokój w naszej  ojczyźnie. Śpiewamy suplikacje „Święty Boże,.. od powietrza, epidemii, wszelkiego zła – zachowaj nas Panie”.

Serdeczne „Bóg zapłać”  za zaangażowanie w życie parafii, za każdą złożoną ofiarę oraz za udział w Drodze krzyżowej, we wspólnej modlitwie III piątek i rodzinom za adorację w III sobotę.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni  – w sobotę od 8.30.

Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa i owocnego przeżywania czasu Wielkiego Postu z myślą Romana Rogowskiego:

„Dopiero w światłości krzyża

można przyjąć ciemność trudu i cierpienia”.