II Niedziela Wielkiego Postu – 28 luty 2021.

Opis Przemienienia Jezusa według ewangelisty Marka ukazuje nam, że to co doczesne jest tylko etapem drogi i nic nie może nam przesłonić ostatecznego celu jakim jest kochający Bóg. Wizja na Górze Tabor – dotyczy perspektywy chwały, w jakiej może uczestniczyć każdy człowiek. Słowa Ojca Niebieskiego: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie” odczytujemy, jako szczególne wezwanie do słuchania Słowa Bożego głoszonego przez Jezusa i do przemiany naszych serc. Również święty Paweł zachęca nas: „jeżeli Bóg z nami, któż przeciwko nam?”.  Z Bożą pomocą jesteśmy zdolni pokonać wszystko, co nas zniewala i ogranicza.

Dziś również Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami pod hasłem „Żyjmy Eucharystią”.

Serdecznie zapraszamy na Gorzkie Żale o 15.30. Składka na Gorzkich Żalach w przyszłą III-cią i pozostałe niedziele W. Postu będzie zbierana na kwiaty do Bożego Grobu i na wielkanocny wystrój naszej świątyni. Za udział w Gorzkich Żalach można dostąpić odpustu zupełnego.

Zgodnie z aktualnymi zarządzeniami rządu wszystkie Msze św. w niedzielę i w tygodniu są odprawiane z udziałem wiernych -/obowiązkowo maseczki, odległość,  na lewej stronie kościoła przyjmujemy Komunię św. do ust, na prawej do ręki/. Msze św. w niedziele o 11.30 – są transmitowane przez nasz parafialny facebook.

W I czwartek – święto św. Kazimierza, patrona naszej archidiecezji – o 17.00 „Godzina święta” z Koronką do Bożego Miłosierdzia – o owocne przeżycie czasu Wielkiego Postu, rekolekcji i Świąt – na chwilę adoracji szczerze zapraszamy. Po Mszy św. wieczornej – spotkanie rady parafialnej.

W piątek – I miesiąca – litania do Serca Pana Jezusa po Mszach św. o godz. 7.00  i 18.00.

O 16.30 Msza św. pierwszopiątkowa dla dzieci. Spowiedź dla dzieci od godz. 16.00.

Droga krzyżowa dla wszystkich o godz. 17.30 – oczekujemy szczególnie na dzieci i młodych.

Okazja do spowiedzi św. codziennie przed każdą Mszą św.. a w czwartek i piątek – od godz. 17.15.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.30.

W I sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Nabożeństwo I sobót: o 17.30 różaniec, o 18.00 Msza św. z rozważaniem tajemnicy różańca. Chętnych zapraszamy.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne przez trzy niedziele: 7.III, 14.III i 21.III. 2021.

8.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich.

10.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich.

11.30 – Msza św. z nauką dla wszystkich.

13.00 – Msza św. z nauką dla rodziców i dzieci klasy III A

              15.30 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

16.15 – Msza św. z nauką dla wszystkich

            18.30 – Msza św. z nauką dla kandydatów do bierzmowania z klas VI. VII.VIII

Spowiedź św. w każdą niedzielę: 7.30 – 8.00; 9.30 – 10.00; 11.00 – 11.30, 12.40 – 13.00; 15.00 – 16.15.

Rekolekcje wygłosi  – X. Diakon Piotr DUDEK

Przyjdź – Jezus Miłosierny czeka na Ciebie – niech nie braknie czasu, by zatroszczyć się o swoją duszę !!!!

Módlmy się wytrwale błagając Boga o wygaśnięcie epidemii i wszelkich zniewoleń przez zło tego świata, o pokój w naszej  ojczyźnie. Śpiewamy suplikacje „Święty Boże,.. od powietrza, epidemii, wszelkiego zła – zachowaj nas Panie”.

Solenizantom tego tygodnia, szczególnie: Helenom i Kazimierzom w tym naszemu p. Kazimierzowi – składamy życzenia wielu B. łask.

P.Dyrektor naszej szkoły informuje, że w dniach 1-31.III.2021 r. trwają zapisy do klasy I Szkoły Podstawowej i zerówek Przedszkola. Szczegóły na stronie internetowej szkoły.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej oraz do czytania Pisma św. i książek katolickich. Polecamy szczególnie dwumiesięcznik „Miłujcie się”.

Serdeczne „Bóg zapłać” – za każde poświęcenie i zaangażowanie w życie parafii, za wspólną modlitwę i udział w Drodze Krzyżowej, za sprzątanie, za każdą złożoną ofiarę.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni – w sobotę od 8.30.

Niech kolejne dni Wielkiego Postu zbliżają nas do Boga i do ludzi – niech towarzyszy nam myśl św. Augustyna:

„Człowiek jest tęsknotą Boga,

jest celem Jego miłości”.