III Niedziela Wielkiego Postu – 07 marzec 2021.

„Zabiorę się i pójdę do mego Ojca, i powiem: Ojcze, zgrzeszyłem przeciw niebu i względem Ciebie” – przeżywamy czas świętych rekolekcji, czas pojednania z Bogiem i bliźnimi, czas pokuty i nawrócenia, czas modlitwy i wyciszenia. Módlmy się wzajemnie za siebie, aby ten czas łaski zaowocował w każdym z nas wzrostem miłości Boga i bliźniego. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w rekolekcjach, które głosi – X. Diakon Piotr DUDEK- serdecznie Go w naszej parafii witamy i życzymy obfitości darów Ducha Świętego. Program rekolekcji – jest na stronie internetowej parafii.

Serdecznie zapraszamy na Gorzkie Żale o 15.30. Za udział w Gorzkich Żalach można dostąpić odpustu zupełnego.

Składka na Gorzkich Żalach dziś oraz w pozostałe niedziele W. Postu będzie zbierana na kwiaty do Bożego Grobu i na wielkanocny wystrój naszej świątyni.

Zgodnie z aktualnymi zarządzeniami rządu wszystkie Msze św. w niedzielę i w tygodniu są odprawiane z udziałem wiernych -/obowiązkowo maseczki, odległość,  na lewej stronie kościoła przyjmujemy Komunię św. do ust, na prawej do ręki/. Msze św. w niedziele o 11.30 – są transmitowane przez nasz parafialny facebook.

Program rekolekcji wielkopostnych przez trzy niedziele: 7.III, 14.III i 21.III. 2021.

8.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich. 10.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich.

11.30 – Msza św. z nauką dla wszystkich. 13.00 – Msza św. z nauką dla rodziców i dzieci klasy III A

              15.30 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

16.15 – Msza św. z nauką dla wszystkich

            18.30 – Msza św. z nauką dla kandydatów do bierzmowania z klas VI. VII.VIII

Spowiedź św. w każdą rekolekcyjną niedzielę: 7.30 – 8.00; 9.30 – 10.00; 11.00 – 11.30, 12.40 – 13.00; 15.15 – 16.15. Przyjdź – Jezus Miłosierny czeka na Ciebie – niech nie braknie czasu, by zatroszczyć się o swoją duszę !!!!

W poniedziałek – Dzień Kobiet – wszystkim paniom składamy serdeczne życzenia obfitości Bożych łask, a panów prosimy o modlitwę i szacunek.

Poświęcenie książeczek i Droga Krzyżowa dla dzieci I-Komunijnych: kl. IIIA – wtorek – 9.III g.16:30; kl. IIIC +IIIS – czwartek – 11.III g.16:30; kl. IIIB – środa – 17.III g.16:30.

W środę – po Mszy św. wieczornej spotkanie zespołu charytatywnego.

W czwartek po Mszy św. wieczornej Koronka do Bożego Miłosierdzia o owocne przeżycie czasu Wielkiego Postu, rekolekcji i wielkanocnych uroczystości parafialnych.

W piątek – Droga krzyżowa dla wszystkich o 17.30 – serdecznie wszystkich zapraszamy.

Okazja do spowiedzi św. codziennie przed każdą Mszą św.

W przyszłą niedzielę zespół charytatywny będzie zbierał ofiary do puszek – na świąteczne paczki dla najbiedniejszych naszej parafii.

Solenizantom tego tygodnia, szczególnie: Grzegorzom, Krystynom, Bożenom składamy serdeczne życzenia – wielu potrzebnych łask.

Caritas prosi o przekazanie 1 % podatku na pomoc ludziom starszym i chorym. Ulotki na ulotkach przy wyjściu.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej, Pisma św., Dzienniczka i książek katolickich – szczególnie w tym czasie umacniania wiary. Przy wyjściu można nabyć dobrą książkę za „symboliczną” złotówkę oraz dla zainteresowanych historią tych ziem III tom kroniki Gminy Zielonki.

Módlmy się wytrwale błagając Boga o wygaśnięcie epidemii i wszelkich zniewoleń przez zło tego świata, o pokój w naszej  ojczyźnie. Śpiewamy suplikacje „Święty Boże,.. od powietrza, epidemii, wszelkiego zła – zachowaj nas Panie”.

Serdeczne Bóg zapłać”  za każde poświęcenie i zaangażowanie w życie parafii, za udział w Drodze krzyżowej czuwanie w I czwartek i modlitwę w I sobotę – szczególnie za sprzątanie – oraz za każdą złożoną ofiarę.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni – w sobotę od 8.30.

Wszystkim parafianom: dzieciom, młodzieży, starszym życzymy jak najowocniejszego przeżycia czasu świętych rekolekcji z myślą św. Ambrożego:

”Kto odchodzi od Słowa Boga, ten głoduje,

kto odstępuje od mądrości, głupim się staje,

kto odchodzi od źródeł, jest spragniony,

kto od skarbu się odsuwa, staje się biedny”.