IV Niedziela Wielkiego Postu – 14 marzec 2021.

CZAS ŚWIĘTYCH REKOLEKCJI.

Przez chrzest zostaliśmy powołani do życia w światłości Chrystusowej. W tym trudnym czasie doświadczenia przez wielkopostną pokutę i wyrzeczenia mamy odrzucić nasze grzechy i słabości, które są naszą ciemnością i powrócić do światła, które dla nas jaśnieje w Chrystusie. Niech więc dzisiaj, mocą Pana, otworzą się nasze oczy, byśmy dostrzegli światło Boga płynące z ofiary Eucharystii. Gdy przyjmujemy ten wielki dar, potrafimy wtedy miłością i mądrością rozświetlić całe nasze życie, szczególnie w tym czasie epidemii.

Serdecznie zapraszamy na Gorzkie Żale o 15.30. Za udział w Gorzkich Żalach można dostąpić odpustu zupełnego.

Składka na Gorzkich Żalach dziś oraz w pozostałe niedziele W. Postu będzie zbierana na kwiaty do Bożego Grobu.

Zgodnie z aktualnymi zarządzeniami rządu wszystkie Msze św. w niedzielę i w tygodniu są odprawiane z udziałem wiernych -/obowiązkowo maseczki, odległość,  na lewej stronie kościoła przyjmujemy Komunię św. do ust, na prawej do ręki/. Msze św. w niedziele o 11.30 – są transmitowane przez nasz parafialny facebook.

Program rekolekcji wielkopostnych w niedziele: 14.III i 21.III. 2021.

8.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich. 10.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich.

11.30 – Msza św. z nauką dla wszystkich. 13.00 – Msza św. z nauką dla rodziców i dzieci klasy III B.

              15.30 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

16.15 – Msza św. z nauką dla wszystkich

            18.30 – Msza św. z nauką dla kandydatów do bierzmowania z klas VI. VII.VIII

Spowiedź św. w każdą rekolekcyjną niedzielę: 7.30 – 8.00; 9.30 – 10.00; 11.00 – 11.30, 12.40 – 13.00; 15.15 16.15.

Poświęcenie książeczek i Droga Krzyżowa dla dzieci I-Komunijnych: kl. IIIB – środa – 17.III g.16:30.

W środę – po Mszy św. wieczornej spotkanie zespołu charytatywnego.

W czwartek po Mszy św. wieczornej Koronka do Bożego Miłosierdzia o owocne przeżycie czasu Wielkiego Postu, rekolekcji i wielkanocnych uroczystości parafialnych.

W piątek – III. miesiąca – Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP – męża sprawiedliwego, wzór pracowitości i patrona dobrej śmierci/nie ma postu/. Przeżywamy Rok Św. Józefa, korzystajmy odpustów z ustalonych przez Ojca św..  O 17.30 – Droga krzyżowa dla wszystkich – przyjdźmy, by umocnić się w  dźwiganiu naszych codziennych krzyży. Po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i czuwanie modlitewne do 19.00.

W sobotę – III. miesiąca – rodziców z małymi dziećmi i kobiety w stanie błogosławionym oraz rodziny pragnące należeć do wspólnoty rodzin – zapraszamy na nabożeństwo o 17.40 i Mszę św. o 18.00.

Okazja do spowiedzi św. w tygodniu przed każdą Mszą św..

Dziś i przyszłą niedzielę po Mszach św. nasz zespół charytatywny zbiera ofiary do puszek na paczki na święta dla najbardziej potrzebujących naszej parafii.

Caritas prosi o przekazanie 1 % podatku na pomoc ludziom starszym i chorym. Ulotki przy wyjściu.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej, Pisma św., Dzienniczka i książek katolickich – szczególnie w tym czasie umacniania wiary. Przy wyjściu można nabyć dobrą książkę za „symboliczną” złotówkę oraz dla zainteresowanych historią tych ziem III tom kroniki Gminy Zielonki.

Solenizantom tego tygodnia, szczególnie: Zbigniewom, Józefom składamy serdeczne życzenia – wielu potrzebnych łask.

Módlmy się wytrwale błagając Boga o wygaśnięcie epidemii i wszelkich zniewoleń przez zło tego świata, o pokój w naszej  ojczyźnie. Śpiewamy suplikacje „Święty Boże,.. od powietrza, epidemii, wszelkiego zła – zachowaj nas Panie”.

Serdeczne Bóg zapłać”  za każde poświęcenie i zaangażowanie w życie parafii, za udział w Drodze krzyżowej, za chwilę modlitwy – szczególnie za sprzątanie – oraz za każdą złożoną ofiarę. Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni – w sobotę od 8.30.

Z serca życzymy ubogacającego przeżywania czasu łaski świętych rekolekcji, niech jeszcze bardziej zjednoczą nas we wspólnocie wiary i miłości – i dedykujemy myśl Dietricha Bonchoeffera;

„Otoczeni opieką Bożej mocy, z otuchą wyglądajmy przyszłości.

Bóg z nami wieczorem i rankiem i widać Go w każdym nadchodzącym dniu.”