V Niedziela Wielkiego Postu – 21 marzec 2021

CZAS ŚWIĘTYCH REKOLEKCJI.

Jezus Chrystus oddał za nas swoje życie. Przeżywamy tę prawdę na nowo podczas każdej Eucharystii. Jeśli chcemy się upodabniać do Zbawiciela, to także musimy być zdolni do umierania dla grzechu. Kończymy czas świętych rekolekcji. „Bóg zapłać” wszystkim, którzy w nich uczestniczyli. Módlmy się wzajemnie za siebie, aby zasiane Boże ziarno zaowocowało w każdym z nas umocnieniem wiary i wzrostem miłości Boga i bliźniego.

Zgodnie z aktualnymi zarządzeniami rządu wszystkie Msze św. w niedzielę i w tygodniu są odprawiane z udziałem wiernych -/obowiązkowo maseczki, odległość,  na lewej stronie kościoła przyjmujemy Komunię św. do ust, na prawej do ręki/. Msze św. w niedziele o 11.30 – są transmitowane przez nasz parafialny facebook.

Program rekolekcji wielkopostnych w niedzielę 21.III. 2021.

8.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich. 10.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich.

11.30 – Msza św. z nauką dla wszystkich. 13.00 – Msza św. z nauką dla rodziców i dzieci klasy III C i S.

16.15 – Msza św. z nauką dla wszystkich

           18.30 – Msza św. /trydencka/ z nauką dla kandydatów do bierzmowania

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 15.30 . Składka na Gorzkich Żalach na kwiaty do Bożego Grobu.

W czwartek – 25.III – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Dzień wielkiej modlitwy o poszanowanie każdego życia ludzkiego od poczęcia aż do naturalnej śmierci. Chętnych, by włączyć się do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego i złożyć swoje przyrzeczenia zapraszamy na Mszę św. o 18.00. Przy wyjściu można dziś zabrać karteczkę z przyrzeczeniem.

W czwartek – po Mszy św. wieczornej Koronka do Bożego Miłosierdzia o owocne przeżycie Wielkiego Tygodnia i Świąt Wielkanocnych.

W piątek – Droga krzyżowa dla wszystkich o godz. 17.30 – znajdźmy chwilę czasu na medytację męki Pana Jezusa i przyjdźmy, by Chrystusa dźwigającego krzyż błagać o umocnienie w wierze.

W przyszłą – Palmową Niedzielę – poświęcenie przyniesionych palm na wszystkich Mszach św.

Okazja do spowiedzi św. w tygodniu przed każdą Mszą św..

Nasz zespół charytatywny zbiera również dziś ofiary do puszek na paczki na święta dla najbardziej potrzebujących naszej parafii.

Caritas prosi o przekazanie 1 % podatku na pomoc ludziom starszym i chorym. Ulotki przy wyjściu.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej, Pisma św., Dzienniczka i książek katolickich – szczególnie w tym czasie umacniania wiary.

Gazetkę parafialną z programem Wielkiego Tygodnia – jeśli nie będzie obostrzeń sanitarnych oraz życzenia świąteczne otrzymacie państwo w najbliższych dniach. Prosimy o pomoc w jej rozniesieniu. Szczerze dziękujemy całemu zespołowi redakcyjnemu.

Módlmy się wytrwale błagając Boga o wygaśnięcie epidemii i wszelkich zniewoleń przez zło tego świata, o pokój w naszej  ojczyźnie. Śpiewamy suplikacje „Święty Boże,.. od powietrza, epidemii, wszelkiego zła – zachowaj nas Panie”.

Serdeczne „Bóg zapłać” za każde poświęcenie i zaangażowanie w życie parafii, za modlitwę w III piątek i w III sobotę, za każdą złożoną ofiarę, za pomoc w rekolekcjach oraz za sprzątanie.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od 8.30.

Wszystkim parafianom: dzieciom, młodzieży, starszym życzymy, by przeżyte rekolekcje przynosiły owoce: wzrostu pobożności i miłości, pojednania i ludzkiej życzliwości na wzór Jezusowego Serca z myślą T. Fangrata:

„Nadzieja świata leży w dialogu

i w przestrzeganiu dekalogu”.