XIII Niedziela Zwykła – 27 czerwiec 2021

Bóg stworzył wszystko, aby było”. Tę prawdę z Księgi Mądrości potwierdza dzisiejsza Ewangelia. Jezus uzdrawia kobietę cierpiącą na krwotok, wskrzesza córkę Jaira. To znaki świadczące, że Chrystus jest silniejszy niż śmierć. Trzeba tylko uwierzyć w Jego moc. Tak jak owa chora kobieta, zapragnąć dotknięcia szaty Jezusa. Tego dotknięcia Jezusa możemy doświadczyć w Eucharystii. Jezus chce leczyć nasze słabości, przywracać nam życie. Pozwólmy Mu w nas działać, może szczególnie na wakacjach i urlopach.

W lipcu i sierpniu – nie będzie Mszy św. w czwartki o 18.00 i w piątki o 7.00/wyjątkowo będzie w I czwartek/.

 Razem z biskupami zachęcamy do uczestnictwa w Mszach św. i nabożeństwach w naszych kościołach. Od 20. VI nie ma już dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy św.. Powróćmy więc odważnie do naszych świątyń – z zachowaniem wszelkich zarządzeń /maseczki, odległość, na lewej stronie kościoła przyjmujemy Komunię św. do ust, na prawej do ręki,  najpierw na zewnątrz potem w świątyni/. Pan Jezus czeka na każdego!!!!!!.

Tylko Msza św. o 11.30 jest transmitowana przez parafialny facebook.

We wtorek – 29. VI.UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁAMsze św. w naszej świątyni o 8.00 i 18.00.

W I czwartek – o 17.00 „Godzina święta”. Wszystkich szczerze zapraszamy.

W I piątek – litania do Serca Pana Jezusa po Mszy św. o 18.00. Wszyscy potrzebujemy modlitwy, dlatego zapraszamy chętnych na wspólną modlitwę – od 17.20.

Również w wakacje zapraszamy dzieci na Mszę św. pierwszopiątkową o 16.30. Spowiedź od 16.00.

Odwiedziny chorych, którzy pragną z posługą sakramentalną od 8.30 – prosimy o potwierdzenie.

Okazja do spowiedzi z racji I piątku – w czwartek i piątek od 17.15.

W I sobotę – święto św. Tomasza Apostoła i wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Nabożeństwo I sobót: o 17.30 różaniec i o 18.00 Msza św. z rozważaniem tajemnicy różańca. Serdecznie zapraszamy.

W przyszłą niedzielę – rocznica poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej na Wawelu.

Nasz Metropolita X. Marek Jędraszewski apeluje o solidarność z potrzebującymi – dlatego dziś zbiórka ofiar do puszek na rzecz poszkodowanych w wyniku wielkiej pożogi w Nowej Białej.

Może mamy trochę więcej czasu – zachęcamy do kupowania i poczytania prasy i książek katolickich – znajdźmy chwilę dla ubogacenia ducha.

Zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej na Jasną Górę w dniach: 6–11. 08. 2021. Zapisy w Parafii św. Jana Chrzciciela od 1-5.VIII. Szczegóły na plakatach i na stronie pielgrzymki.

Zachęcamy w czasie urlopów do zrobienia zdjęć św. Marii Magdalenie /obraz, rzeźba, figura/, podpisania skąd i przesłania na stronę internetową parafii. Po wakacjach najładniejsze wystawimy.

Módlmy się wytrwale o wygaśnięcie epidemii i wszelkich zniewoleń przez zło tego świeta. Śpiewajmy suplikacje „Święty Boże, … Od powietrza, epidemii, głodu, ognia i wojny oraz wszelkiego zła – zachowaj nas Panie”.

Wszystkim dobrodziejom i darczyńcom naszej parafii składamy serdeczne podziękowanie za każde poświęcenie i złożoną ofiarę oraz za kwiaty i pomoc w sprzątaniu kościoła – wytrwale się za naszych dobrodziejów módlmy.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od godz. 8.30. Pomóżmy w jej przygotowaniu na kolejną niedzielę.

Wszystkim życzymy Bożej radości na wakacjach i urlopach a pracującym potrzebnej Bożej mocy i opieki na każdy dzień i dedykujemy myśl Pitagorasa zapraszając na Boże drogi:

„Trudno jest iść przez życie

Wieloma drogami jednocześnie” – wybierajmy tą Bożą!!!!!