XII Niedziela Zwykła – 20 czerwiec 2021.

Ewangelia opowiada nam dziś o burzy na jeziorze, wystraszonych apostołach i cudownej interwencji Pana Jezusa. Łódź naszego życia niejednokrotnie atakują gwałtowne burze. To wszystkie te sytuacje, w których doświadczamy własnej bezsilności, lęku o życie swoje czy naszych bliskich. Każda trudna chwila życia jest próbą wiary, próbą naszego zaufania Bogu. W tej Eucharystii oddajmy Chrystusowi wszystkie trudne momenty naszego życia, chwile zwątpienia w Jego obecność i miłość. Ofiarujmy Jezusowi to wszystko, co napawa nas lękiem, wszystkie obawy o przyszłość. Pozwólmy, aby On przejął stery naszego życia. Przyjęte Słowo Boże i sprawowana Eucharystia niech nas umacnia, byśmy zawsze byli Dziećmi Bożymi, może szczególnie na wakacjach i urlopach.

Z racji czerwca – miesiąca poświęconego Sercu Pana Jezusa – litanię odmawiamy w tygodniu po Mszach św. wieczornych, w poniedziałek rano.

Razem z biskupami zachęcamy do uczestnictwa w Mszach św. i nabożeństwach w naszych kościołach. Od 20. VI nie ma już dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy św.. Powróćmy więc odważnie do naszych świątyń – z zachowaniem wszelkich zarządzeń /maseczki, odległość, na lewej stronie kościoła przyjmujemy Komunię św. do ust, na prawej do ręki,  najpierw na zewnątrz potem w świątyni/. W świątyniach może już być 50% osób.  Pan Jezus czeka na każdego!!!!!!.

Tylko Msza św. o 11.30 jest transmitowana przez parafialny facebook.

W czwartek – uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Bóg powołuje ludzi i w dziwny sposób prowadzi ich swymi drogami. To powołanie Boże w szczególny sposób okazało się w życiu i narodzeniu Jana Chrzciciela. I my jesteśmy wezwani, by być świadkami Chrystusa i przygotować dla Niego drogę do ludzkich serc.

W piątek – 25. VI. – Msze św. na zakończenie roku szkolnego: – o godz. 8.00 – dla naszej szkoły podstawowej, o godz.10.00 – dla ośrodków wychowawczych MOW i MOS. Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej i ośrodków wychowawczych oraz rodziców, wychowawców i pracowników szkoły.

Spowiedź od 7.30 i od 9.30.

Wszyscy potrzebujemy modlitwy, dlatego zapraszamy chętnych na wspólną modlitwę w piątek od 17.20.

W przyszłą niedzielę – wspomnienie MB Nieustającej Pomocy i bł. Władysława. Szczere życzenia składamy wszystkim solenizantom tego tygodnia – szczególnie Janom, Janinom, Władysławom.

W dniach od 20-27. VI – na mocy specjalnego dekretu  Ojca Świętego Leona XIII, każdy wierny katolik, który nawiedzi naszą kaplicę Matki Bożej Nieustającej Pomocy może uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Warunki i szczegóły na plakacie. Zapraszamy do skorzystania z łaski odpustu.

W przyszłą niedzielę będziemy kwestować po Mszach św. do puszek na pomoc ofiarom pożaru w Nowej Białej.

Zachęcamy w czasie urlopów do zrobienia zdjęć św. Marii Magdalenie /obraz, rzeźba, figura/, podpisania skąd i przesłania na stronę internetową parafii. Po wakacjach najładniejsze wystawimy.

Módlmy się wytrwale o wygaśnięcie epidemii i wszelkich zniewoleń przez zło tego świeta. Śpiewajmy suplikacje „Święty Boże, … Od powietrza, epidemii, głodu, ognia i wojny oraz wszelkiego zła – zachowaj nas Panie”.

Mobilne Centrum Diagnostyki organizuje badania pod kątem osteoporozy i wydolności płuc. Badania odbędą się w ambulansie na parkingu przy naszym kościele w czwartek 24.VI o godzinie 12.00. Szczegóły na plakatach i ulotkach przy wyjściu.

Wielkie „Bóg zapłać” wszystkim za odpowiedzialne przestrzeganie zarządzeń, za udział w czuwaniach modlitewnych, adoracji oraz za sprzątanie i kwiaty. Wszystkim naszym dobrodziejom i ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie za każde poświęcenie i zaangażowanie w życie parafii oraz za każdą złożoną ofiarę na tacę lub konto – wytrwale za nich się módlmy.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni – choć na chwilkę – w sobotę od godz. 8.30.

Przed nami wakacje – nie zapominajmy o Bogu i Jego przykazaniach – na czas pracy i wypoczynku składamy wszystkim życzenia duchowego ubogacania się i umocnienia pełnego nadziei w dźwiganiu z Chrystusem naszych codziennych trosk – pamiętajmy szczególnie o modlitwie i Mszy św. niedzielnej – z myślą L. Rydla:

„Tak mało na świecie dobroci,

A tyle jej światu potrzeba…

Nią życie jak słońcem się świeci,

Nią ziemia się zbliża do nieba.”