XI Niedziela Zwykła – 13 czerwiec 2021.

Ludzie oczekują dziś często łatwych i szybkich efektów swojej pracy i zaangażowania. Królestwo Boże, które głosi Jezus, opiera się na zupełnie innych zasadach. Dzisiejsza przypowieść mówi o ziarnku gorczycy z którego wyrasta wielkie drzewo. To, co małe i niepozorne, okazuje się bardzo ważne dla Boga. Duchowy wzrost człowieka przypomina wzrastanie rośliny. Chwila po chwili, dzień po dniu, rok po roku. Cierpliwość, wytrwałość i wierność przynoszą obfity duchowy owoc. Czy dostrzegamy wzrastanie Bożego królestwa w naszych duszach? Także tu i teraz, mocą Eucharystii i Bożego słowa rośnijmy ku Bogu.

Z racji I Komunii św. w minioną niedzielę – dziś adoracja Najświętszego Sakramentu – ponowimy akt poświęcenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

W czerwcu – miesiącu poświęconym Sercu Pana Jezusa – litanię odmawiamy w tygodniu po Mszach św. wieczornych, w poniedziałek rano.

Razem z biskupami zachęcamy do uczestnictwa w Mszach św. i nabożeństwach w naszych kościołach. Od 20. VI nie będzie już dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy św.. Powróćmy więc odważnie do naszych świątyń – z zachowaniem wszelkich zarządzeń /maseczki, odległość, na lewej stronie kościoła przyjmujemy Komunię św. do ust, na prawej do ręki, najpierw na zewnątrz potem w świątyni/. W świątyniach może już być 50% osób.  Pan Jezus czeka na każdego!!!!!!.

Tylko Msza św. o 11.30 jest transmitowana przez nasz parafialny facebook.

W poniedziałek – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika – Msza Święta trydencka –  o 18.00.

We wtorek – kandydatów do bierzmowania z klas VI zapraszamy na spotkanie o 18.45.

W czwartek – wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika, patrona Caritas – od konsekracji również kolejnego patrona naszej parafii. Zawierzmy mu wszystkie parafialne troski.

W piątek – III miesiąca – po Mszy św.  wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i czuwanie modlitewne. O 19.00 – apel i błogosławieństwo.

W sobotę – III miesiąca – rodziców z małymi dzieci i kobiety w stanie błogosławionym oraz rodziny pragnące należeć do wspólnoty rodzin – zapraszamy na adorację o 17.40 i Mszę św. o 18.00.

Wszystkim solenizantom i solenizantkom tego tygodnia, szczególnie Albertom i Jolantom składamy serdeczne życzenia – wielu B. łask.

Módlmy się wytrwale o wygaśnięcie epidemii i wszelkich zniewoleń przez zło tego świeta. Śpiewajmy suplikacje „Święty Boże, … Od powietrza, epidemii, głodu, ognia i wojny oraz wszelkiego zła – zachowaj nas Panie”.

Dzieciom pierwszokomunijnym i ich rodzicom za cudowny „biały tydzień” – składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Szczerze dziękujemy wszystkim za odpowiedzialne przestrzeganie zarządzeń, za udział w procesji na zakończenie oktawy Bożego Ciała, czuwaniach modlitewnych, adoracji oraz za sprzątanie i kwiaty. Wszystkim naszym dobrodziejom i ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie za każde poświęcenie i zaangażowanie w życie parafii oraz za każdą złożoną ofiarę na tacę lub konto a szczególnie za dar rodziców dzieci I-Komunijnych. Wytrwale za nich się módlmy.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni – choć na chwilkę – w sobotę od godz. 8.30.

Przeżywając miesiąc poświęcony Sercu Pana Jezusa – życzymy niech Serce Jezusa ogarnie nas wszystkich Swoją opieką i błogosławi w codziennych trudach – niech towarzyszy nam modlitwa:

„Daj mi serce czyste – bym Ciebie mógł widzieć,

serce pokorne – bym Ciebie mógł słuchać,

serce miłujące – bym Tobie mógł służyć”.