XV Niedziela Zwykła – 11 lipiec 2021

Dzisiaj Chrystus powierza nam trudne zadanie. Mamy być apostołami Jego miłości. Bez lęku mówić o Nim i świadczyć swoją postawą, że Jego miłość wystarczy, aby być szczęśliwym. Mamy iść do wszystkich potrzebujących i zanieść im Miłość, zanieść im Jezusa, zanieść im siebie. Każdy z nas jest powołany do rozszerzania Bożego królestwa tutaj na ziemi. Słuchając Boga nie tylko sami będziemy szczęśliwi, ale posiądziemy moc i umiejętność zjednywania Bogu bliźnich i pomagania im.

Również dziś – święto św. Benedykta, opata patrona Europy.

W lipcu i sierpniu – nie ma Mszy św. w czwartek o 18.00 i w piątek o 7.00.

Zachęcamy do uczestnictwa w Mszach św. i nabożeństwach. Powróćmy odważnie do naszych świątyń – z zachowaniem wszelkich zarządzeń /maseczki, odległość, na lewej stronie kościoła przyjmujemy Komunię św. do ust, na prawej do ręki/Pan Jezus czeka na każdego!!!!!!.

Tylko Msza św. o 11.30 jest transmitowana przez nasz parafialny facebook.

We poniedziałek – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika.

We wtorek – wspomnienie św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.

W czwartek – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła.

W piątek – III miesiąca – wspomnienie NMP z Góry Karmel /MB Szkaplerznej/- po Mszy św.  wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz czuwanie modlitewne w intencji całej parafii, wszystkich naszych ofiarodawców i dobrodziejów do 19.00. Na zakończenie Apel Jasnogórski o 19.00!!! . Na chwilę adoracji i apel wszystkich serdecznie zapraszamy.

W sobotę – III miesiąca – rodziców z małymi dziećmi i kobiety w stanie błogosławionym oraz rodziny pragnące należeć do wspólnoty rodzin – zapraszamy na adorację o 17.40 i Mszę św. o 18.00.

W przyszłą niedzielę – wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, kapłana.

Zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej na Jasną Górę w dniach: 6–11. 08. 2021. Zapisy w Parafii św. Jana Chrzciciela od 1-5.VIII. Szczegóły na plakatach i na stronie pielgrzymki.

Zachęcamy w czasie urlopów do zrobienia zdjęć św. Marii Magdalenie /obraz, rzeźba, figura/, podpisania skąd i przesłania na stronę internetową parafii. Po wakacjach najładniejsze wystawimy.

Może mamy trochę więcej czasu – zachęcamy do poczytania prasy i książek katolickich – dla ubogacenia ducha.

Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” organizuje zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na cele misyjne, szczególnie na pomoc najbiedniejszym w Zambii, Kamerunie i Kenii. Zbiórka będzie miała miejsce przy naszym domu parafialnym w dniach od 12 – 14.VII i 15.VII do godz. 9.00. Szczegóły na plakacie i na ulotkach przy wyjściu.

Módlmy się wytrwale o wygaśnięcie epidemii i wszelkich zniewoleń przez zło tego świata. Śpiewajmy suplikacje „Święty Boże, … Od powietrza, epidemii, głodu, ognia i wojny oraz wszelkiego zła – zachowaj nas Panie”.

Solenizantom tego tygodnia, szczególnie Małgorzatom, Jadwigom, Szymonom składamy serdeczne życzenia wielu potrzebnych łask.

Zachęcamy do poczytania prasy katolickiej, książek katolickich i Pisma św. – znajdźmy chwilę czasu dla ducha.

Wszystkim naszym dobrodziejom i darczyńcom składamy serdeczne podziękowanie, szczególnie za każdą złożoną ofiarę,  za kwiaty i pomoc w sprzątaniu naszego kościoła – wytrwale za nich się módlmy.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od godz. 8.30.

Z serca życzymy wszystkim niech Matka Boża Szkaplerzna wyprosi wszelkie potrzebne łaski, szczególnie Bożą opiekę na wakacjach i urlopach oraz potrzebne siły dla tych, którzy w tym czasie trudzą się i pracują z myślą św. Teresy od Dzieciątka Jezus:

„Święty Szkaplerz – to pewny znak przeznaczenia do zbawienia”.