XVI Niedziela Zwykła – 18 lipiec 2021.

„Pójdźcie wy sami osobno na miejsce pustynne i wypocznijcie nieco” – mówi Pan Jezus do zmęczonych nauczaniem apostołów. Nie tylko do apostołów. Jezus dziś mówi tak do każdego z nas. Niech ta Eucharystia będzie dla nas takim „miejscem pustynnym”. Odpocznijmy nieco na modlitwie przed Panem od naszych trosk, zabiegania, przesadnego starania o byt rodziny, od zmartwień, które niesie codzienne życie. Oddajmy ten czas Jezusowi – pamiętajmy o codziennej modlitwie.

W lipcu i sierpniu – nie ma Mszy św. w czwartek o 18.00 i w piątek o 7.00.

Zachęcamy do uczestnictwa w Mszach św. i nabożeństwach. Powróćmy odważnie do naszych świątyń – z zachowaniem wszelkich zarządzeń /maseczki, odległość, na lewej stronie kościoła przyjmujemy Komunię św. do ust, na prawej do ręki/Pan Jezus czeka na każdego!!!!!!.

Tylko Msza św. o 11.30 jest transmitowana przez nasz parafialny facebook.

We wtorek – wspomnienie bł. Czesława.

W czwartek – liturgiczne święto św. Marii Magdaleny, naszej patronki. Nasz Odpust połączymy w tym roku wyjątkowo – jeżeli nie będzie obiektywnych przeszkód –  z dożynkami 12.IX. Naszej patronce zawierzmy wszystkie nasze sprawy i troski. Msza św. trydencka o 18.00 – zainteresowanych zapraszamy.

W piątek– święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.

W sobotę – wspomnienie św. Kingi, dziewicy.

W przyszłą niedzielę – 25.VII – święto św. Jakuba apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących – z tej okazji w przyszłą niedzielę – po każdej Mszy św. modlitwa za kierowców i poświęcenie pojazdów mechanicznych /także wózków i rowerów/. Ofiary będą przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy. „Bóg zapłać” w ich imieniu za każdą złożoną ofiarę.

Wszystkim solenizantkom i solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia – wszelkich potrzebnych łask.

Zachęcamy do poczytania prasy i książek katolickich oraz Pisma św. – znajdźmy chwilę czasu dla ducha.

Zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej na Jasną Górę w dniach: 6–11. 08. 2021. Zapisy w Parafii św. Jana Chrzciciela od 1-5.VIII. Szczegóły na plakatach i na stronie pielgrzymki.

Zachęcamy w czasie urlopów do zrobienia zdjęć św. Marii Magdalenie /obraz, rzeźba, figura/, podpisania skąd i przesłania na stronę internetową parafii. Po wakacjach najładniejsze wystawimy.

Może mamy trochę więcej czasu – zachęcamy do poczytania prasy i książek katolickich – dla ubogacenia ducha.

Módlmy się wytrwale o wygaśnięcie epidemii i wszelkich zniewoleń przez zło tego świata. Śpiewajmy suplikacje „Święty Boże, … Od powietrza, epidemii, głodu, ognia i wojny oraz wszelkiego zła – zachowaj nas Panie”.

Wszystkim naszym dobrodziejom i darczyńcom składamy serdeczne podziękowanie, szczególnie za każdą ofiarę, za adoracyjne czuwanie w III piątek i III sobotę oraz za kwiaty i pomoc w sprzątaniu naszego kościoła – wytrwale za nich się módlmy.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni choć na chwilę – w sobotę od godz. 8.30.

Z serca życzymy, niech święci tego tygodnia wypraszają nam wszelkie potrzebne łaski, szczególnie Bożą opiekę na wakacjach i urlopach oraz potrzebne siły w naszych codziennych troskach, trudach, dźwiganiu krzyża choroby i epidemii – niech towarzyszy nam myśl św. Jana Vianneya:

Nie wszyscy świeci dobrze zaczynali,

ale każdy z nich dobrze skończył”!”