XXII Niedziela Zwykła – 29 sierpień 2021.

Słowo Boże w liturgii ma moc zbawczą, jest zawsze żywe i skuteczne, zdolne osądzić pragnienia i myśli naszego serca. Mądrością dla człowieka jest wypełnianie Bożych praw i nakazów, o czym mówi nam Księga Powtórzonego Prawa. Nikt z nas nie może do Bożego prawa nic dodawać, ani odejmować, to co otrzymaliśmy od Pana jest darem, przyjęcie i zachowywanie tego daru wyjedna nam mieszkanie u Boga.

Dziękujemy dziś Panu Bogu za czas wakacji i urlopów. W imię Boże rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Prośmy o Boże błogosławieństwo dla wszystkich nauczycieli, rodziców i wychowawców oraz dla uczniów, by nie marnowali swoich zdolności i jak najlepiej wykorzystali każdy dzień nauki.

Zachęcamy do uczestnictwa w Mszach św. i nabożeństwach. Powróćmy odważnie do naszych świątyń – na lewej stronie kościoła przyjmujemy Komunię św. do ust, na prawej do ręki/Pan Jezus czeka na każdego!!!!!!.

Tylko Msza św. o 11.30 jest transmitowana przez nasz parafialny facebook.

Od września znów będzie Msza św.: w czwartek o godz. 18.00 i w piątek o 7.00.

W środę – wspomnienie bł. Bronisławy.

Msze św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego

o godz. 8.00 – dla uczniów klas I–III szkoły podstawowej

9.30 – dla klas IV-VI.

11.00 – dla klas VII-VIII oraz MOS i MOW

Wszystkich uczniów, nauczycieli, wychowawców, opiekunów i rodziców serdecznie zapraszamy.

Spowiedź św. od 7.30, od 9.00 i od 10.30.

W środę – spotkanie zespołu charytatywnego po Mszy św. wieczornej. W przyszłą niedzielę 5.IX po Mszach św. zespół charytatywny będzie zbierał ofiary do puszek na prośbę Caritas na rzecz imigrantów.

W I czwartek  – o 17.00 – „Godzina święta” – na chwilę adoracji szczerze zapraszamy. Po Mszy św. wieczornej – zebranie rady parafialnej i wszystkich, którzy pragną zaangażować się w życie parafii i w organizację dożynek.

W I piątek – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła – litania do Serca Pana Jezusa po Mszach św. o godz. 7.00  i 18.00. Na Mszę św. o 18.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas VI, VII, VIII. Po Mszy św. krótkie spotkanie.

O 16.30 – Msza św. pierwszopiątkowa dla dzieci. Spowiedź dla dzieci od 16.00. Odwiedziny chorych od godz. 8.15.

Wszyscy potrzebujemy modlitwy, dlatego zapraszamy na modlitewne czuwanie – od 17.20.Módlmy się wytrwale o wygaśnięcie epidemii i wszelkich zniewoleń przez zło tego świata.

Okazja do spowiedzi  św. przed każdą Mszą św. oraz – w czwartek i piątek od 17.15.

W I sobotę miesiąca – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Nabożeństwo I sobót w nowej formie: o 17.15 różaniec, o 17.45 – rozważanie tajemnicy różańca i o 18.00 Msza św.. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

Solenizantom tego tygodnia, szczególnie Bronisławom, Grzegorzom składamy szczere życzenia – wielu potrzebnych łask.

Dożynki parafialno-osiedlowe /jeśli będzie to możliwe???/ – odbędą się w niedzielę – 12. IX. 2021 r. Msza św. odpustowo-dożynkowa wyjątkowo o godz.16.15.

Organizujemy parafialną pielgrzymkę /jeśli nie będzie obostrzeń???/ do Sanktuarium św. Marii Magdaleny w Biłgoraju i na Roztocze /Leżajsk, Zamość/ w dniach 14-15. IX. 2021. Koszt około 200 zł. W tym autokar, nocleg, obiadokolacja, śniadanie i ubezpieczenie. Zapisy po Mszach św w zakrystii do 6.IX.

Zdjęcia św. Marii Magdaleny /obraz, rzeźba, figura/, podpisane skąd pochodzą prosimy o przesłanie na stronę internetową parafii. Najładniejsze wystawimy.

Wszystkim dobrodziejom i darczyńcom parafii składamy serdeczne podziękowanie zaangażowanie i za każdą złożoną ofiarę, za modlitewne czuwanie w piątek oraz za kwiaty i pomoc w sprzątaniu kościoła – wytrwale za nich się módlmy.

Bardzo prosimy o zrozumienie i pomoc w sprzątaniu naszej świątyni – w sobotę od 8.30.

Na nowy rok szkolny i katechetyczny składamy serdeczne życzenia – obfitości darów Ducha Świętego – wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i wychowawcom z myślą T. Kotarbińskiego:

„Znakomitym nauczycielem jest dopiero ten,

kto umie innych nauczyć nawet tego, czego sam nie umie”.