XXI Niedziela Zwykła – 22 sierpień 2021.

Słowo Boże apeluje nie tylko o zmianę poglądów, ale przede wszystkim o przemianę życia. Dlatego tak często wywołuje sprzeciw lub odrzucenie. Tak było przed wiekami, tak jest i dzisiaj. Słowo Jezusa jest zaproszeniem do ryzyka wiary. „Czy i wy chcecie odejść?” – pyta nas dzisiaj Jezus. Niech to dramatyczne pytanie Jezusa wybrzmi w naszych sercach, niech nas zaboli i poruszy. Szymon odpowiedział: „Panie, do kogóż pójdziemy? Ty masz słowa życia wiecznego”.

Kończy się miesiąc sierpień. Nie bójmy się podejmować trudów i wyrzeczeń w dziedzinie trzeźwości. Umiejmy powiedzieć „nie” złym alkoholowym obyczajom – dajmy dobry przykład.

Zachęcamy do uczestnictwa w Mszach św. i nabożeństwach. Powróćmy odważnie do naszych świątyń – z zachowaniem wszelkich zarządzeń /maseczki, odległość, na lewej stronie kościoła przyjmujemy Komunię św. do ust, na prawej do ręki/Pan Jezus czeka na każdego!!!!!!.

Tylko Msza św. o 11.30 jest transmitowana przez nasz parafialny facebook.

We wtorek – święto św. Bartłomieja, Apostoła.

W czwartek – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze św. o godz. 8.00 i 18.00. Odnowimy Akt zawierzenia narodu polskiego Matce Bożej – niech umocni nas na drogach wierności Chrystusowi i Jego Ewangelii.       

W piątek – wspomnienie św. Moniki. Wszyscy potrzebujemy modlitwy, dlatego zapraszamy na modlitewne czuwanie – od 17.20.

W sobotę – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła. Pielgrzymka Służby Liturgicznej i Ruchu Światło Życie oraz Domowego Kościoła do Kalwarii Zebrzydowskiej.

W przyszłą niedzielę – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela – na mocy postanowienia p. Franciszka – Dzień Dziękczynienia za Świat Stworzony.

Szczere życzenia składamy wszystkim solenizantom tego tygodnia – szczególnie Bartłomiejom, Mariom, Monikom, Augustynom.

Dożynki parafialno-osiedlowe /jeśli będzie to możliwe???/ – odbędą się w niedzielę – 12. IX. 2021 r. Msza św. odpustowo-dożynkowa wyjątkowo o godz.16.15.

Organizujemy parafialną pielgrzymkę /jeśli nie będzie obostrzeń???/ do Sanktuarium św. Marii Magdaleny w Biłgoraju i na Roztocze w dniach 14-15. IX. 2021. Koszt około 200 zł. W tym autokar, nocleg, obiadokolacja, śniadanie i ubezpieczenie. Zapisy po Mszach św w zakrystii.

Przyjmujemy już intencji na I połowę 2022 r..

Poczytajmy trochę więcej prasy, książek katolickich oraz Pisma św.. – nie bójmy się ubogacać naszego ducha.

„Bóg zapłać” za każdą modlitwę i każdy przejaw troski o naszą parafię, szczególnie za kwiaty i sprzątanie oraz za każdą złożoną ofiarę. Za wszystkich dobrodziejów i darczyńców naszej parafii szczerze się módlmy.

Bardzo prosimy o zrozumienie i pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od 8.30.

Módlmy się wytrwale o wygaśnięcie epidemii i wszelkich zniewoleń przez zło tego świata. Śpiewajmy suplikacje „Święty Boże, … Od powietrza, epidemii, głodu, ognia i wojny oraz wszelkiego zła – zachowaj nas Panie”.

Na ostatni tydzień wakacji – życzymy wszystkim – niech Matka Boska Częstochowska pomoże odważnie wybierać Chrystusa i Jego drogę – dedykując myśl Seneki Młodszego:

„Matczyna miłość nie zna strachu”.