XXV Niedziela Zwykła – 19 wrzesień 2021.

W liście św. Jakuba słyszymy, że wyznawcom Chrystusa od samego początku towarzyszyły niezdrowe ambicje i żądza sporu. Baczne obserwowanie dzisiejszej rzeczywistości niejednokrotnie potwierdza obawy wyrażone przez Apostoła przed wiekami. Niektórzy mają szczególną radość w szukaniu nieraz tego, co złe. Módlmy się, abyśmy umieli pokonywać nasze żądze dla ładu moralnego i pokoju.

Zachęcamy do uczestnictwa w Mszach św. i nabożeństwach. Powróćmy odważnie do naszych świątyń – na lewej stronie kościoła przyjmujemy Komunię św. do ust, na prawej do ręki/Pan Jezus czeka na każdego!!!!!!.

Tylko Msza św. o 11.30 jest transmitowana przez nasz parafialny facebook.

W poniedziałek – wspomnienie św. męczenników Andrzeja Kim Taegon i Towarzyszy

We wtorek – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty – spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VIII – o 18.45.

W czwartek – wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny, zakonnika.

W sobotę – XII Pielgrzymka Żywego Różańca da Łagiewnik – zachęcamy do indywidualnego pielgrzymowania.  Szczegóły na plakacie.

Szczere życzenia składamy wszystkim solenizantom tego tygodnia – szczególnie Mateuszom.

Na ręce starostów i przewodniczącego Stowarzyszenia składamy wszystkim serdeczne „Bóg zapłać” za trud przygotowania i przeżycia Mszy św. dożynkowo-odpustowej. Dziękujemy za każde zaangażowanie i poświęcenie dla parafii, za wieniec, chleby, owoce. Za złożone ofiary na potrzeby naszej parafii, za sprzątanie i kwiaty oraz za udział w parafialnej pielgrzymce do Sanktuarium św. Marii Magdaleny w Biłgoraju i na Roztocze, za czuwanie i adorację w III piątek i w III sobotę miesiąca.

Módlmy się wytrwale w intencji naszej parafii i za wszystkich dobrodziejów i ofiarodawców i o ustanie epidemii.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od 8.30.

Wszystkim życzymy dużo pokory i cierpliwości w życiu codziennym oraz usunięcia na trwale wszystkiego, co nas dzieli z myślą A. de Saint-Exupery`ego:

„To za sprawą bezinteresownego poświęcenia

ludzie nawiązują prawdziwą łączność między sobą.”