XXIV Niedziela Zwykła – 12 wrzesień 2021

Dziś w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Czackiej. Przez ich wstawiennictwo wypraszajmy wszelkie potrzebne łaski dla Ojczyzny, parafii i naszych rodzin.

Sam Jezus Chrystus zaprosił nas, abyśmy jako wspólnota parafialna w łączności z całym Kościołem powszechnym uroczyście święcili pamiątkę Jego męki, śmierci i zmartwychwstania. Dzisiaj Chrystus w liturgii słowa pyta każdego z nas: kim jestem dla ciebie? Piotr odpowiada „Ty jesteś Mesjasz”. Prośmy dziś Boga o umocnienie wiary każdego z nas, naszych rodzin oraz wszystkich parafian i oto, by nasza wiara owocowała dobrymi uczynkami. Chrystus wzywa do niesienia krzyża – idźmy z ufnością za Nim.

Przeżywając dożynkowo-odpustową niedzielę dziękujemy dziś za wszelkie otrzymane dary i łaski przez wstawiennictwo św. Marii Magdaleny, dziękujemy za plony ziemi i każdy trud pracy, edukacji i wychowania, za to, że mamy chleb powszedni. Otrzymaliśmy relikwie II stopnia z chusty naszej patronki – są wystawione w relikwiarzu – szczerze dziękujemy za nie Państwu LIPSKIM. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości na nasze dożynki

Msza św. dożynkowo-odpustowa o godz. 16.15 z poświęceniem wieńca dożynkowego i z procesją. Prosimy o udział: małe dzieci do sypania kwiatów, dzieci komunijne, niosących świece, feretrony i chorągwie. Eucharystii dożynkowej będzie przewodniczył nasz rodak X. Bartłomiej WAJDA. Po Mszy św. ognisko parafialne.

Dziś – rozpoczynamy kolejny Tydzień Wychowania pod hasłem: „W blasku ojcostwa”.

Z racji listu biskupów w I niedzielę miesiąca – dziś adoracja Pana Jezusa w Eucharystii za naszą parafię i dobrodziejów.

Zachęcamy do uczestnictwa w Mszach św. i nabożeństwach. Powróćmy odważnie do naszych świątyń – na lewej stronie kościoła przyjmujemy Komunię św. do ust, na prawej do ręki/Pan Jezus czeka na każdego!!!!!!.

Tylko Msza św. o 11.30 jest transmitowana przez nasz parafialny facebook.

W poniedziałek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła.

We wtorek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego – spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VII – o 18.45.

W środę – wspomnienie NMP Bolesnej.

W czwartek – wspomnienie św. męczenników Korneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa.

W piątek – III miesiąca – po Mszy św. wieczornej wystawienie Najśw. Sakramentu – Koronka do Bożego Miłosierdzia i czuwanie modlitewne do 19.00 – w intencji całej parafii, naszych rodzin, szczególnie naszej młodzieży. Czuwanie młodzieży będzie od października. Na chwilę adoracji wszystkich serdecznie zapraszamy.

  1. Metropolita wraz z Caritas zapraszają osoby chore i starsze na pielgrzymkę do sanktuarium Krzyża św. w Mogile w piątek – 17 IX – Msza św. o 11.30.

W sobotę – III miesiąca –  święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski – rodziców z małymi dzieci i kobiety w stanie błogosławionym oraz rodziny pragnące należeć do wspólnoty rodzin – zapraszamy na nabożeństwo o 17.40 i Mszę św. o 18.00.

W przyszłą niedzielę – III miesiąca – naszą młodzież zapraszamy na Mszę św. młodzieżową o 10.00. Obowiązkowo przyjdą uczniowie klas klas VI,VII, VIII przygotowujący się do bierzmowania. A dzieci naszej szkoły podstawowej na Mszę św. szkolną o 11.30 /klasy 0-V/. Po Mszy św. – spotkanie rodziców dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii św..

Wyjazd na parafialną pielgrzymkę do Sanktuarium św. Marii Magdaleny w Biłgoraju i na Roztocze /Leżajsk, Zamość/ we wtorek 14. IX. 2021 o 5.30 spod strażnicy.

Już dziś na ręce starostów składamy wszystkim serdeczne „Bóg zapłać” za trud przygotowania dożynek. Dziękujemy za każde zaangażowanie i poświęcenie dla parafii, za każdą modlitwę, za złożone ofiary, kwiaty, owoce i za sprzątanie.

Za dobrodziejów i darczyńców naszej parafii i naszej szkoły szczerze się módlmy.

Bardzo prosimy o zrozumienie i pomoc w sprzątaniu naszej świątyni, choć na chwilkę – w sobotę od 8.30.

Na kolejny tydzień całej naszej wspólnocie parafialnej i szkolnej, wszystkim gościom życzymy – niech patronka tej ziemi św. Maria Magdalena wyprosi każdemu tę łaskę, której najbardziej potrzebuje – niech nas jeszcze bardziej zjednoczy i umocni na wszelki trud, który przed nami – niech towarzyszy nam myśl T. Fontane`a:

„ Zawsze ostatecznie zwycięża

urodzajne pole nad nieurodzajnym”.