I Niedziela Adwentu – 28 listopad 2021.

Wraz z całym Kościołem rozpoczynamy dziś – kolejny Adwent w naszym życiu: czas oczekiwania, czas budzenia nadziei i jednocześnie nowy rok liturgiczny. Pierwsza część Adwentu przypomina o potrzebie czuwania wobec powtórnego przyjścia Chrystusa u końca czasów na sąd ostateczny. Dlatego słyszymy dziś Chrystusowe: „Czuwajcie więc i módlcie się w każdym czasie!”. W pierwszą niedzielę Adwentu Kościół katolicki wchodzi w kolejny rok duszpasterski o Eucharystii pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa”.

Czuwająca Maryja zaprasza nas na Roraty – w niedziele o 8.00, w tygodniu o 18.00 – także w poniedziałek. Zapraszamy szczególnie młodzież i dzieci. Na Roraty przychodźmy z lampionami, przynosząc również serduszka /dorośli także/ z dobrymi uczynkami, imieniem i nazwiskiem – wylosowane serduszko otrzyma na jeden dzień figurkę Matki Bożej. Dzieci będą otrzymywały specjalne obrazki „Droga do Betlejem”.

Msza św. o 11.30 jest transmitowana przez nasz parafialny facebook.

We wtorek – święto św. Andrzeja, Apostoła.

W I czwartek – o 17.00 – „Godzina święta”. Znajdźmy chwilę czasu na wspólną modlitwę. Spotkanie rady parafialnej i wszystkich zatroskanych o rozwój naszej parafii – o 18.45.

W I piątek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera – litania do Serca Pana Jezusa po Mszach św. o godz. 7.00  i 18.00. Na Mszę św. roratnią o 18.00 zapraszamy naszą młodzież – obowiązkowo przyjdą uczniowie z klas VI, VII, i VIII. Zapraszamy na czuwanie modlitewne od 17.20.

Dzieci zapraszamy na Mszę św. roratnią w I piątek o 16.30. Spowiedź od 16.00.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.30. Prosimy o potwierdzenie.

Okazja do spowiedzi św. dla młodzieży i starszych przed każdą Mszą św. oraz w czwartek i w piątek od 17.15.

W I sobotę  – wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy i wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Nabożeństwo

I sobót: o 17.15 – rozważanie tajemnicy różańca, 17.30 różaniec i o 18.00 Msza św.. Wszystkich zapraszamy.

Solenizantom tego tygodnia, szczególnie: Zdzisławom, Andrzejom, Barbarom – składamy serdeczne życzenia.

Dzisiaj po Mszach członkowie ALMA SPEI – domowego Hospicjum dla Dzieci – z siedzibą w naszej parafii,

1. Dożynkowa 88a – kwestują na rzecz nieuleczalnie chorych dzieci. Wesprzyjmy naszymi ofiarami ich szczególną działalność.
  2. Organista i członkowie rady parafialnej posiadający specjalne upoważnienie rozpoczną w tym tygodniu roznosić do każdego mieszkania poświęcone opłatki z gazetką, zaproszeniem na Pasterkę i Święta oraz życzeniami. Będą zbierać ofiary na nasze parafialne inwestycje – prosimy o wyrozumiałość – przyjmijmy ich z życzliwością i szacunkiem. Brońmy się przed oszustami. Porządek roznoszenia opłatków na stronie internetowej parafii i w gablotce.

Wielkie dzięki wszystkim redaktorom gazetki oraz składającym opłatki i gazetki.

Zapraszamy do kupowania świec „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” – ofiara od 7 zł.

Z serca dziękujemy  za każdą modlitwę za parafię i Ojczyznę”, za zrozumienie, pomoc i trud sprzątania w tym tygodniu: „Bóg zapłać” za każdą złożoną ofiarę na parafialne potrzeby. Zamontowaliśmy nowe oświetlenie krzyża na naszym kościele. Niech tym większa będzie nasza modlitwa w intencji naszej parafii oraz za każdego dobroczyńcę i ofiarodawcę.

Módlmy się wytrwale błagając Boga o wygaśnięcie epidemii i wszelkich zniewoleń przez zło tego świata i o Boży pokój w naszej  ojczyźnie. Śpiewamy suplikacje „Święty Boże,.. od powietrza, epidemii, wszelkiego zła – zachowaj nas Panie”.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od 8.30.

Niech oczekująca Maryja i św. Maria Magdalena z Bratem Albertem prowadzą nas owocnie przez czas Adwentu – z myślą Ignacego Krasickiego:

„Tego imię za życia wpisane jest w niebie,

komu chlebem powszednim jest ofiara z siebie”.