II Niedziela Adwentu – 05 grudzień 2021.

Czas Adwentu jest czasem radosnego oczekiwania, ale też czasem nawrócenia i oczyszczenia. Zachęca nas dziś Jan Chrzciciel: „ Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego..” Jeśli mamy przygotować w sercach miejsce dla Zbawiciela, musimy najpierw uporządkować drogę do naszego wnętrza. Z jednej strony trzeba ustawić właściwą hierarchię wartości, z drugiej trzeba pozbyć się złych przyzwyczajeń i grzechów. Wspólnie z Janem Chrzcicielem wyprostujmy drogi naszego życia Jezusowi, który przychodzi przede wszystkim w Eucharystii. Z racji I niedzieli miesiąca po każdej Mszy św. – adwentowa adoracja Najśw. Sakramentu.

Przeżywamy również dzień modlitwy za Kościół na Wschodzie.

Zmianka różańcowa o 15.30.

Czuwająca Maryja zaprasza nas na Roraty – w niedziele o 8.00, w tygodniu o 18.00. Zapraszamy zwłaszcza młodzież i dzieci. Na Roraty przychodźmy z lampionami, przynosząc również serduszka/dorośli także/ z dobrymi uczynkami, imieniem i nazwiskiem – wylosowane serduszko otrzyma na jeden dzień figurkę Matki Bożej. Dzieci otrzymują specjalne obrazki „Droga do Betlejem”.

Msza św. o 11.30 jest transmitowana przez nasz parafialny facebook.

W poniedziałek – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa – uczmy się wzjemnego obdarowywania się, sprawmy innym, szczególnie chorym i samotnym – trochę radości.

We wtorek – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.

W środę 8.XII – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – Msze św. w naszej świątyni o godz. 8.00 i o 18.00. Niech Maryja pomoże nam przeżywać czas Adwentu jako czas radosnego oczekiwania, ale też czas nawrócenia i oczyszczenia. Zakończenie Roku św. Józefa.  Dzieci z klas III przygotowujące się do I Komunii świętej wraz z rodzicami – zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00 – z poświęceniem medalików Matki Bożej.

Kandydatów do bierzmowania z klas VIII – zapraszamy na spotkanie wyjątkowo w czwartek o 18.45.

Zapraszamy na czuwanie modlitewne w piątek od 17.20.

W przyszłą niedzielę – wspomnienie NMP z Guadalupe.

Możliwość skorzystania z adwentowej spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św. przez cały tydzień.

Członkowie ALMA SPEI – domowego Hospicjum dla Dzieci – serdecznie dziękują za ofiary – ponad 5 000 zł – na rzecz nieuleczalnie chorych dzieci.

1. Organista i członkowie rady parafialnej posiadający specjalne upoważnienie roznoszą do każdego mieszkania poświęcone opłatki z gazetką, zaproszeniem na Pasterkę i Święta oraz życzeniami. Zbierają ofiary na nasze parafialne inwestycje – prosimy o wyrozumiałość – przyjmijmy ich z życzliwością i szacunkiem. Brońmy się przed oszustami. Porządek roznoszenia opłatków na stronie internetowej parafii i w gablotce.

Niech nie zabraknie świecy „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” na naszym wigilijnym stole ofiara od 7 zł.

Módlmy się wytrwale błagając Boga o wygaśnięcie epidemii i wszelkich zniewoleń przez zło tego świata, o pokój w naszej  ojczyźnie. Śpiewamy suplikacje „Święty Boże,.. od powietrza, epidemii, wszelkiego zła – zachowaj nas Panie”.

W tym szczególnym czasie zachęcamy do poczytania prasy katolickiej i Pisma św., dobrej książki.

Z serca dziękujemy za wszelki trud i pomoc w tym tygodniu – szczególnie za sprzątanie. „Bóg zapłać” za każdą modlitwę, adorację, udział w roratach i każdą złożoną ofiarę na potrzeby naszej parafii. Niech Dobry Bóg i Matka Boża Niepokalana wynagradzają poświęcenie, trud i wszelką ofiarność.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni choć na chwilkę w sobotę od 8.30.

Wszystkim życzymy, jak największych owoców adwentowej zadumy i refleksji oraz dedykujemy przysłowie arabskie:

„Gdy Bóg dobrze człowiekowi życzy,

wtedy daje mu poznać własne wady”.