IV Niedziela Adwentu – 19.12.2021

W Liturgii Słowa IV Niedzieli Adwentu wyrażamy naszą tęsknotę za Chrystusem, który przychodzi. Mesjasz, Jezus Chrystus, przychodzi, by spełnić wolę Ojca i zbawić człowieka, by dzielić z nami ludzki los. Przyjmijmy Go z radością całym swoim sercem.

Przyjdźmy chętniej i liczniej na ostatnie roraty o 18.00! a w Wigilię o 7.00!!. Niech Maryja czuwająca pomoże nam, jak najlepiej przygotować się i jak najowocniej przeżyć tajemnicę Bożego Narodzenia. Szczególnie zapraszamy tych, którzy nie byli ani raz.

Msze św.: Pasterkę, w Boże Narodzenie i w niedziele o 11.30 – są transmitowane przez nasz parafialny facebook.

Okazja do spowiedzi adwentowej w poniedziałek, wtorek, środę, czwartek od 17.15

W poniedziałek – odwiedziny chorych z posługą sakramentalną na święta – od 8.30 – prosimy o potwierdzenie.

W piątek – Wigilia Bożego Narodzenia. Zachęcamy do właściwego chrześcijańskiego przeżywania świąt Bożego Narodzenia i wieczoru wigilijnego – zapalenie świecy, odczytanie Ewangelii, wspólna modlitwa, łamanie opłatkiem, odwiedziny kolędowe, wspólny śpiew kolęd, potrawy wigilijne. W wigilię zachowajmy zwyczajowo post od pokarmów mięsnych. Duchowo zasiadamy do każdego wigilijnego stołu i łączymy się z wszystkimi, z każdą rodziną oraz składamy najserdeczniejsze życzenia: niech bijące z Betlejem źródło zbawczej miłości Boga napełni każde serce i każdą rodzinę.

O północy tradycyjna Pasterka – każdego z osobna na nią bardzo serdecznie zapraszamy – przyjdźmy w duchu wielkiej wdzięczności Bogu i ludziom za wszelkie otrzymane dary i łaski, szczególnie za 21 lat istnienia naszej parafii. Nie prześpijmy tego szczególnego spotkania z Bogiem. Zapraszamy na wigilijne pasterskie czuwanie od 23.15.

W Uroczystość Bożego Narodzenia 21 lat temu powstała nasza Parafia Św. Marii Magdaleny. Przeżywając już „dwudziestą pierwszą – rocznicę” w duchu chrześcijańskiej radości – zaśpiewamy Bogu wdzięczne „Magnificat” za wszystkie otrzymane dary i łaski. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy wyświadczyli jakiekolwiek dobro naszej parafialnej wspólnocie w ciągu 21 lat jej istnienia, za wszelki trud i poświecenie, dziękujemy za każdą złożoną ofiarę. Niech Dobry Bóg wynagrodzi wytrwałość, poświęcony czas, włożony trud – nieraz nie zauważony – oraz tak wiele wyrozumiałości. Bardzo gorąco módlmy się o szczególne Boże błogosławieństwo na kolejny rok dla każdego z nas, dla naszych gości i dobrodziejów i oto, abyśmy ciesząc się darem konsekracji świątyni z głęboką wiarą przychodzili do niej, by zanurzać się w miłosiernej miłości Boga.

W przyszłą niedzielę święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa i święto św. Szczepana, pierwszego męczennika – poświęcenie owsa na każdej Mszy św..

Nasz zespół charytatywny kwestuje dziś na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących naszej parafii.

Składka z Pasterki – na Fundusz Obrony Życia SOS; ze Św. Szczepana – na UP JPII – „Bóg zapłać”.

Są jeszcze opłatki i świece wigilijne – przy wyjściu.

Grupy Apostolskie zapraszają na ferie z Bogiem – szczegóły na plakacie i stronie internetowej.

Módlmy się wytrwale błagając Boga o wygaśnięcie epidemii i wszelkich zniewoleń przez zło tego świata, o pokój w naszej  ojczyźnie. Śpiewamy suplikacje „Święty Boże,.. od powietrza, epidemii, wszelkiego zła – zachowaj nas Panie”.

W tym szczególnym czasie zachęcamy do poczytania prasy katolickiej i Pisma św., dobrej książki.

Wielkie „Bóg zapłać” za każdą złożoną ofiarę na potrzeby naszej parafii, za piękne choinki, za każdą pomoc w tym tygodniu, zwłaszcza za pomoc w przywiezieniu i ustawieniu choinek, za zrobienie pięknej szopki, ubranie świątyni oraz za wielkie sprzątanie. Z wdzięcznością módlmy się za tych, którzy chętnie pomagają oraz za każdego ofiarodawcę. Niech Maryja wynagradza wszelki trud i ofiarność.

W tym roku nie będzie również tradycyjnej wizyty duszpasterskiej – kolędy, której najważniejszym elementem jest modlitwa i błogosławieństwo rodziny. Na wyraźne i bezpośrednio skierowane życzenie będą możliwe odwiedziny w domach, z zachowaniem norm sanitarnych. Zgłoszenia – najlepiej na kartce /są przy wyjściu/ z podaniem adresu i telefonu – przyjmujemy w zakrystii i kancelarii lub na e mail parafialny.
Po Nowym Roku będą wyznaczone terminy Mszy Św. kolędowych za mieszkańców parafii z poszczególnych rejonów.

„Boję się przychodzącego Jezusa przechodzącego obok” – niech ta myśl towarzyszy nam zawsze i wszędzie, a szczególnie w przeżywaniu tych szczególnie radosnych, rodzinnych i parafialnych świąt.