Święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa.

Dziś Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Pan Jezus nie tylko stał się człowiekiem, ale żył i wychowywał się w rodzinie. Szanował rodziców, okazywał im posłuszeństwo i był przez nich kochany. Powołanie do życia w małżeństwie i rodzinie jest również drogą do świętości. Apostoł Paweł wskazuje nam na cnoty, które pomagają we wzajemnym uświęcaniu i budowaniu prawdziwego życia rodzinnego. Są nimi: miłosierdzie, dobroć, pokora, cichość, cierpliwość i gotowość do wybaczenia sobie nawzajem. Wzorem takiego życia jest dla nas Święta Rodzina. Módlmy się dziś gorąco, aby takie były nasze rodziny.

Dziś również – święto św. Szczepana, pierwszego męczennika – poświęcenie owsa na każdej Mszy św..

Msze św. w niedziele o 11.30 – są transmitowane przez nasz parafialny facebook.

W poniedziałek – święto św. Jana apostoła i ewangelisty.

We wtorek – święto Świętych Młodzianków, męczenników.

W piątek – ostatni dzień 2021 roku – wspomnienie św. Sylwestra, papieża.

Panu Bogu podziękujemy śpiewając „Ciebie Boga wysławiamy..” za wszelkie dobro, otrzymane od Niego i dokonane przez nas dzięki Jego łasce w ciągu całego roku, w życiu każdego z nas, w naszych rodzinach, w całej naszej Parafii św. Marii Magdaleny. Szczególnie wyrazimy wdzięczność Bogu i ludziom – za każde poświęcenie i poniesiony trud, za życzliwość i wytrwałość, za każdą złożoną ofiarę oraz za tak wiele wyrozumiałości.

Szczerze przeprosimy za nasze grzechy i słabości, za słabość wiary i miłości, za obojętność i brak zaangażowania. Nieszpory z okolicznościowym kazaniem – uwielbieniem i przebłaganiem Boga o godz. 15.30. Po nich o 16.15 – Msza św. – na zakończenie roku. Bardzo gorąco będziemy modlić się o szczególne Boże błogosławieństwo na nowy rok dla każdego z nas, dla całej parafii.

W I sobotę  – 1.01 – Nowy Rok 2022 – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – 55 Światowy Dzień Pokoju.

Z Maryją wejdźmy w nowy rok – oddając się w Jej macierzyńską opiekę. Msze św. jak w każdą niedzielę.

W tym roku nie będzie również tradycyjnej wizyty duszpasterskiej – kolędy, której najważniejszym elementem jest modlitwa i błogosławieństwo rodziny. Na wyraźne i bezpośrednio skierowane życzenie będą możliwe odwiedziny w domach, z zachowaniem norm sanitarnych. Zgłoszenia – najlepiej na kartce /są przy wyjściu/ z podaniem adresu i telefonu – przyjmujemy w zakrystii i kancelarii lub na e mail parafialny.
Po Nowym Roku będziemy odprawiać w naszej świątyni Msze Św. o godz. 18.00  z kolędowaniem za mieszkańców parafii z poszczególnych rejonów:

03.01.2022(poniedziałek) – ul.: Natansona, Rysiewicza, Kuźnicy Kołłąt. Siewna, Stefanowicza, Chylińskiego

04.01.2022 (wtorek) – ul. Dożynkowa 1-41

05.01.2022 (środa) – ul. Dożynkowa 44-174

08.01.2022 (sobota) – os. Wikowice Nowe, ul.: Nowa Górka, Suche Łąki, Koło Białuchy

10.01.2022 (poniedziałek) – ul.: Bibicka, Dróżnicka, Głogowa, Górnickiego, Koralowa, Okulistów, Turowiec,

Zielone Wzgórze.

11.01.2022 (wtorek) – ul.: Witkowicka, Wądół, Górka Narodowa

12.01.2022 (środa) – ul.: Marzycieli, Klonowa, Zielna, Marszowiecka, Polowa, Jackowa, Cyprysowa, Główna

13.01.2022 (czwartek) – ul.: Atrakcyjna, Autowa, Grillowa, Kasztanowa, Kwiatów Polnych , Nasza, Naukowa,

Pod Topolami, Prywatna, Rabatkowa, Spokojna, Szeregowa, Szewczyka, Wzorowa,

Zielone Jary, Zgodna

14.01.2022(piątek) – dodatkowa Msza św. dla tych którzy nie mogli w wyznaczonym terminie.

Grupy Apostolskie zapraszają na ferie z Bogiem – szczegóły na plakacie i stronie internetowej.
Módlmy się wytrwale błagając Boga o wygaśnięcie epidemii i wszelkich zniewoleń przez zło tego świata, o pokój w naszej  ojczyźnie. Śpiewamy suplikacje „Święty Boże,.. od powietrza, epidemii, wszelkiego zła – zachowaj nas Panie”.

Wielkie „Bóg zapłać” za każdą złożoną ofiarę na potrzeby naszej parafii, za każdą pomoc w tym tygodniu, zwłaszcza za  sprzątanie i rozdanie paczek potrzebującym. Wytrwale módlmy się za tych, którzy pomagają oraz za każdego ofiarodawcę. Niech Maryja wynagradza wszelki trud i ofiarność.

Zapraszamy do pomocy – w sprzątaniu naszej świątyni na Nowy Rok – w piątek od godz. 8.30.

Składamy wszystkim najserdeczniejsze życzenia sylwestrowe i noworoczne dedykując staropolskie powiedzenie:

„Z Bogiem, z Bogiem każda sprawa, tak mawiali starzy,

skoro wezwiesz tej pomocy wszystko ci się darzy!”