II Niedziela po Narodzeniu Pańskim – 2 styczeń 2022.

Razem z Kościołem trwamy w radości Bożego Narodzenia. Czytania mszalne mówią o wielkiej godności wszystkich wyznawców Chrystusa, dzięki któremu Bóg przeznaczył nas na przybrane dzieci. Po narodzeniu Chrystusa ludzkość „oblekła się” w niespotykaną godność. Jeśli Bóg stał się jednym z nas, to mamy szczególne zobowiązanie wobec naszych bliźnich. Odtąd każdy człowiek jest i powinien nam być szczególnie bliski.

Dziś z racji I niedzieli miesiąca po każdej Mszy św. adoracja Pana Jezusa w Eucharystii.

Zmianka tajemnic różańcowych o 15.30.

Msze św. w niedziele o 11.30 – są transmitowane przez nasz parafialny facebook.

X.Proboszcz składa wyrazy wdzięczności za życzenia imieninowe i za każdy przejaw życzliwości.

W I czwartek – 6.I. – Uroczystość Objawienia Pańskiego / Trzech Króli / – Msze św. jak w każdą niedzielę. Na każdej Mszy św. poświęcenie kredy, kadzidła i wody. Święto to jest dniem modlitw dzieci i młodzieży w intencji misji i o dobre powołania misyjne. Składka przeznaczona będzie na misje. Uroczystość Objawienia Pańskiego /Trzech Króli/ przypomina nam prawdę, że Bóg przyszedł na świat dla wszystkich i pragnie zbawienia każdego człowieka. Uczmy się od nich gorliwości i mądrości w szukaniu Boga. Prośmy o ducha prawdziwej pobożności dla każdego z nas.

Można nabyć kadzidełka na Trzech Króli – ofiara od 5 zł na rozbudowę szopki.

W I piątek – litania do Serca Pana Jezusa po Mszach św. o godz. 7.00  i 18.00. Zapraszamy na czuwanie modlitewne od 17.20.

Dzieci zapraszamy na Mszę św. w I piątek o 16.30. Spowiedź od 16.00.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.30. Prosimy o potwierdzenie.

Okazja do spowiedzi św. dla młodzieży i starszych przed każdą Mszą św..

W przyszłą niedzielę – 9 .01 – Święto Chrztu Pańskiego.

W tym roku nie będzie również tradycyjnej wizyty duszpasterskiej – kolędy, której najważniejszym elementem jest modlitwa i błogosławieństwo rodziny. Na wyraźne i bezpośrednio skierowane życzenie będą możliwe odwiedziny w domach, z zachowaniem norm sanitarnych. Zgłoszenia – najlepiej na kartce /są przy wyjściu/ z podaniem adresu i telefonu – przyjmujemy w zakrystii i kancelarii lub na e mail parafialny.
Będziemy odprawiać w naszej świątyni Msze Św. o godz. 18.00 o B. błogosławieństwo dla mieszkańców parafii z poszczególnych rejonów z kolędowaniem i o radość nieba dla zmarłych z ich rodzin. Prosimy przynieść pojemnik na wodę święconą!!!!

03.01.2022(poniedziałek) – ul.: Natansona, Rysiewicza, Kuźnicy Kołłąt. Siewna, Stefanowicza, Chylińskiego

04.01.2022 (wtorek) – ul. Dożynkowa 1-41

05.01.2022 (środa) – ul. Dożynkowa 44-174

08.01.2022 (sobota) – os. Wikowice Nowe, ul.: Nowa Górka, Suche Łąki, Koło Białuchy

10.01.2022 (poniedziałek) – ul.: Bibicka, Dróżnicka, Głogowa, Górnickiego, Koralowa, Okulistów, Turowiec,  Zielone Wzgórze.

11.01.2022 (wtorek) – ul.: Witkowicka, Wądół, Górka Narodowa

12.01.2022 (środa) – ul.: Marzycieli, Klonowa, Zielna, Marszowiecka, Polowa, Jackowa, Cyprysowa, Główna

13.01.2022 (czwartek) – ul.: Atrakcyjna, Autowa, Grillowa, Kasztanowa, Kwiatów Polnych , Nasza, Naukowa, Pod Topolami, Prywatna, Rabatkowa, Spokojna, Szeregowa, Szewczyka, Wzorowa, Zielone Jary, Zgodna

14.01.2022(piątek) – dodatkowa Msza św. dla tych którzy nie mogli w wyznaczonym terminie

Grupy Apostolskie zapraszają na ferie z Bogiem – szczegóły na plakacie i stronie internetowej.

Módlmy się wytrwale błagając Boga o wygaśnięcie epidemii i wszelkich zniewoleń przez zło tego świata, o pokój w naszej  ojczyźnie. Śpiewamy suplikacje „Święty Boże,.. od powietrza, epidemii, wszelkiego zła – zachowaj nas Panie”.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej poświęconej tajemnicy Bożego Narodzenia.

Serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie modlitwy, za każdą złożoną ofiarę i pomoc w tym tygodniu, zwłaszcza za sprzątanie.

Zapraszamy do pomocy – w sprzątaniu naszej świątyni – choć na chwilę –  w sobotę od godz. 8.30.

Wytrwale módlmy się za całą parafię, za tych, którzy pomagają oraz za każdego ofiarodawcę. Niech Maryja wynagradza wszelki trud i ofiarność – z sentencją na nadchodzący tydzień:

„Życzliwość jest kluczem, który otwiera drzwi domu sąsiada”.