ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO – 9 stycznia 2022.

Jezus Chrystus został ustanowiony przez Boga „światłością dla narodów” i przymierzem dla wszystkich ludzi. Jezusa z Nazaretu Bóg namaścił Duchem Świętym i mocą. My także, przez sakrament chrztu świętego staliśmy się Dziećmi Boga i „ nowym stworzeniem”. Odtąd jesteśmy wezwani, by całym życiem świadczyć o Chrystusie wszędzie gdziekolwiek jesteśmy. Każdy z nas ma przejść przez ziemię czyniąc dobrze. Niech na tej drodze umacnia nas przyjmowanie Komunii św. – pokarmu z nieba.

Msze św. w niedziele o 11.30 – są transmitowane przez nasz parafialny facebook. 

W sobotę – III miesiąca – wszystkich a szczególnie rodziców z małymi dziećmi i kobiety w stanie błogosławionym oraz wspólnotę rodzin – zapraszamy na adorację o 17.40 i Mszę św. o 18.00.

W tym roku nie ma tradycyjnej wizyty duszpasterskiej – kolędy, której najważniejszym elementem jest modlitwa i błogosławieństwo rodziny. Na wyraźne i bezpośrednio skierowane życzenie będą możliwe odwiedziny w domach, z zachowaniem norm sanitarnych. Zgłoszenia – najlepiej na kartce /są przy wyjściu/ z podaniem adresu i telefonu – przyjmujemy w zakrystii i kancelarii lub na e mail parafialny.
Odprawiamy w naszej świątyni Msze Św. o godz. 18.00 o B. błogosławieństwo dla mieszkańców parafii z poszczególnych rejonów z kolędowaniem i o radość nieba dla zmarłych z ich rodzin. Prosimy przynieść pojemnik na wodę święconą!!!!

10.01.2022 (poniedziałek) – ul.: Bibicka, Dróżnicka, Głogowa, Górnickiego, Koralowa, Okulistów, Turowiec, Zielone Wzgórze.

11.01.2022 (wtorek) – ul.: Witkowicka, Wądół, Górka Narodowa

12.01.2022 (środa) – ul.: Marzycieli, Klonowa, Zielna, Marszowiecka, Polowa, Jackowa, Cyprysowa, Główna

13.01.2022 (czwartek) – ul.: Atrakcyjna, Autowa, Grillowa, Kasztanowa, Kwiatów Polnych , Nasza, Naukowa, Pod Topolami, Prywatna, Rabatkowa, Spokojna, Szeregowa, Szewczyka, Wzorowa, Zielone Jary, Zgodna

14.01.2022(piątek) – dodatkowa Msza św. dla tych którzy nie mogli w wyznaczonym terminie.

Po Mszy św. przedstawiciel rodziny zabiera Boże błogosławieństwo dla domu i rodziny, obrazek z darem modlitwy, poświęconą wodę i kredę. Po powrocie z Mszy św. kredą naznacza drzwi literami K+M+B na znak, że rodzina przyjęła B. błogosławieństwo i dar modlitwy, pokropi mieszkanie i zaprosi do wspólnej modlitwy. Na Mszy św. można złożyć kolędową ofiarę przeznaczoną na caritas, seminarium, misje, pomoc starszym i chorym kapłanom i na budowę świątyń.

Grupy Apostolskie zapraszają na ferie z Bogiem – szczegóły na plakacie i stronie internetowej.

Módlmy się wytrwale błagając Boga o wygaśnięcie epidemii i wszelkich zniewoleń przez zło tego świata, o pokój w naszej  ojczyźnie. Śpiewamy suplikacje „Święty Boże,.. od powietrza, epidemii, wszelkiego zła – zachowaj nas Panie”.

Zapraszamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej .. Można zabierać do domu gratis starsze gazety.

Wielkie „Bóg zapłać” za każdą złożoną ofiarę kolędową i na potrzeby naszej parafii, za każdą pomoc w tym tygodniu, zwłaszcza za sprzątanie. Wytrwale módlmy się za tych, którzy pomagają oraz za każdego ofiarodawcę. Niech Maryja wynagradza wszelki trud i ofiarność.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od 8.30. Znajdźmy chwilkę czasu.

Wszystkim na kolejne dni dedykujemy sentencję św. Augustyna:

„Gdybyśmy naprawdę żyli, jak prawdziwi chrześcijanie,

zdobylibyśmy wszystkich dla Chrystusa”.