II Niedziela Zwykła – 16. 01. 2022.

Rozpoczynamy kolejny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: „Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie i przyszliśmy oddać Mu pokłon”. Chrystus założył jeden Kościół. O zachowanie tej jedności modlił się przed swoją męką. Dziś chrześcijanie są bardzo podzieleni, a rozłamy między nimi są zgorszeniem i grzechem. Zróbmy rachunek sumienia z grzechów przeciwko jedności Kościoła, parafii, rodziny. Cierpliwie i wytrwale troszczmy się o jedność w naszych rodzinach, sąsiedztwach i w całej naszej wspólnocie parafialnej – przebaczając sobie wzajemnie. Módlmy się z ufnością o jedność wszystkich wyznawców Chrystusa.

Msze św. w niedziele o 11.30 – są transmitowane przez nasz parafialny facebook. 

W poniedziałek – wspomnienie św. Antoniego, opata – XXV Dzień Judaizmu w Kościele w Polsce pod hasłem: „Moje myśli nie są myślami waszymi”.

W piątek – III miesiąca – po Mszy św.  wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i czuwanie modlitewne. Z racji ferii – nie będzie czuwania młodzieży!!!!!!!!!. O 19.00 – Apel Jasnogórski i błogosławieństwo. Na chwilę adoracji i apel serdecznie zapraszamy.

Również w piątek – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy – Dzień Babci – w sobotę Dzień Dziadka – z tej okazji składamy im najserdeczniejsze życzenia: dużo zdrowia, potrzebnych sił i wielu Bożych łask. Wszystkich naszych dziadków i babcie zapraszamy na Mszę św. w piątek o 18.00.

W przyszłą niedzielę – Niedziela Słowa Bożego.

W tym roku nie ma tradycyjnej kolędy.  Na wyraźne i bezpośrednio skierowane życzenie jest  możliwa wizyta duszpasterska, Zgłoszenia przyjmujemy – najlepiej na kartce z podaniem adresu i numeru telefonu – lub na e mail parafialny.

Wielkie „Bóg zapłać” za wszelkie dobro, modlitwę, czuwanie w III sobotę, za każdą złożoną ofiarę kolędową i na potrzeby naszej parafii, za każdą pomoc w tym tygodniu, zwłaszcza za sprzątanie. Wytrwale módlmy się za tych, którzy pomagają oraz za każdego ofiarodawcę. Niech Maryja wynagradza wszelki trud i ofiarność.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od 8.30.

Na rozpoczynające się ferie i Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan wszystkim życzymy prawdziwej zgody i pojednania z wszystkimi, wzajemnego zrozumienia oraz jedności rodzinnej, sąsiedzkiej i parafialnej – dedykując na cały rok myśl Petera Roseggera:

„Idźmy wszyscy razem w poczuciu jedności

i obowiązku cierpliwej miłości względem siebie.

Nie zawracajmy nigdy z drogi wiodącej ku Światłu”.

Modlitwa franciszkańska o jedność i pokój

O Panie, uczyń z nas narzędzia Twego pokoju;
abyśmy siali miłość, tam gdzie panuje nienawiść; wybaczenie, tam gdzie panuje zwątpienie; nadzieję, tam gdzie panuje rozpacz; światło, tam gdzie panuje mrok;
radość, tam gdzie panuje smutek.

Spraw, abyśmy mogli nie tyle szukać pociechy, co pociechę dawać; nie tyle szukać zrozumienia, co rozumieć; nie tyle szukać miłości, co kochać; albowiem dając – otrzymujemy; wybaczając – zyskujemy przebaczenie; a umierając, rodzimy się do wiecznego życia. Przez Jezusa Chrystusa. Pana naszego.