II Niedziela Wielkanocna – Miłosierdzia Bożego – 24 kwiecień 2022.

W duchu chrześcijańskiej radości przeżywamy Święto Miłosierdzia Bożego. Liturgia Słowa prowadzi nas na spotkanie ze świadkami Zmartwychwstałego. Pan prawdziwie zmartwychwstał i jest z nami – pragnie ogarnąć nas łaską swego wielkiego miłosierdzia. Zmartwychwstały Chrystus pokazuje św. Tomaszowi swoje rany, przebacza niewiarę, daje kolejną szansę. Miłosierdzie Boże nigdy nikogo nie odtrąca, wierzy w wątpiących, pozyskuje niedowiarków. Wszyscy odtrąceni, pominięci, zniewoleni dotykając ran Jezusa odzyskują swoją godność. Niech świadomość naszych grzechów skłania nas do wychwalania Bożego Miłosierdzia: „Dziękujcie Panu, bo jest miłosierny” – „Jezu, ufam Tobie”. W Łagiewnikach odpust.

Na każdej Mszy św. wielbiąc Miłosiernego Boga zawierzamy siebie, nasze rodziny, parafię i świat Bożemu miłosierdziu ufając wstawiennictwu św. Jana Pawła i św. Siostry Faustyny.

W naszej świątyni Koronka do Bożego Miłosierdzia – dziś o 15.30!!! – z prośbą, abyśmy wydawali dobre owoce przebaczającego miłosierdzia. Odmawiajmy często indywidualnie w rodzinach Koronkę do Bożego Miłosierdzia – zwłaszcza dziś o 15.00 – rozpoczynamy kolejny Tydzień Miłosierdzia.

W poniedziałek – święto św. Marka, Ewangelisty – patrona naszego X. Metropolity i wspomnienie św. Jarosława – patrona naszego X. Jarosława. Solenizantom tego tygodnia, P. Organiście a zwłaszcza naszemu X. Jarosławowi składamy serdeczne życzenia – wszelkich potrzebnych łask i darów Ducha św.. Wszystkich ogarnijmy naszą wielką modlitwą.

We wtorek o 18.45 – spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VIII. 

W czwartek o 18.45 spotkanie rodziców i dzieci przeżywających w tym roku 8 .V – rocznicę I Komunii św.,

W piątek – święto św. Katarzyny ze Sjeny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy – rozpoczyna się nowenna przed uroczystością św. Stanisława, biskupa i męczennika.

W sobotę – pierwsze nabożeństwo majowe z procesją o 17.30. Prosimy o udział: małe dzieci do sypania kwiatów, niosących świece, feretrony i chorągwie. Rozpoczynamy piękny miesiąc maryjny. Nabożeństwa majowe codziennie o 17.30 a w niedzielę i święta o 15.30.  Maryja czeka na to spotkanie z otwartym sercem na wszystkich – szczególnie na dzieci i młodzież – znajdźmy dla Niej pół godziny czasu!.

Również w sobotę – Spowiedź św. dzieci pierwszokomunijnych – o 8.00-IIIA, 9.00-IIIB i 10.00-IIIC.

W przyszłą niedzielę – dzieci klas III przystąpią po raz pierwszy do Komunii św. na Mszach św. o 10.00, 11.30 i 13.00.

Trwa wojna w Ukrainie –  nadal potrzeba  pomocy. W naszej parafii w tym tygodniu dyżur w poniedziałek, środę i w piątek – od 18.30 – 20.00!!!. Prosimy o ofiarowanie: konserw, środków czystości, higieny osobistej, kocy, materacy. Módlmy się wytrwale błagając Boga o wygaśnięcie wszelkich zniewoleń przez zło tego świata, o pokój w naszej  ojczyźnie i w Ukrainie – módlmy się za tych, którzy zginęli.

Serdeczne „Bóg zapłać” – za każde poświęcenie i zaangażowanie w życie parafii – za modlitwę, sprzątanie i za każdą złożoną ofiarę. Szczerze dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przeżycia i uświetnienia naszego parafialnego odpustu. Niech nasza patronka Św. Maria Magdalena wynagrodzi dobrodziejom i darczyńcom wypraszając potrzebne łaski.

Sprzątanie i przygotowanie naszej świątyni na I Komunię w sobotę – wyjątkowo od 11.00!!!!!! – bardzo prosimy o pomoc, szczególnie rodziców dzieci I-Komunijnych.

Wszystkim składamy pełne ufności życzenia – niech Matka Najświętsza w te piękne majowe dni otacza nas wszystkich płaszczem swojej szczególnej opieki oraz byśmy z jeszcze większą ufnością obficiej korzystali z daru Bożego Miłosierdzia – dedykując słowa Jezusa do Siostry Faustyny:

„Kto ufa Miłosierdziu Mojemu, nie zginie,

bo wszystkie jego sprawy moimi są”.

AKT ZAWIERZENIA ŚWIATA BOŻEMU MIŁOSIERDZIU

Boże, Ojcze miłosierny, który objawiłeś swoją miłość w Twoim Synu Jezusie Chrystusie, i wylałeś ją na nas w Duchu Świętym, Pocieszycielu, Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka. Pochyl się nad nami grzesznymi, ulecz naszą słabość, przezwycięż wszelkie zło, pozwól wszystkim mieszkańcom ziemi doświadczyć Twojego miłosierdzia, aby w Tobie, trójjedyny Boże, zawsze odnajdywali źródło nadziei. Ojcze przedwieczny,dla bolesnej męki i zmartwychwstania Twojego Syna, miej miłosierdzie dla nas i całego świata! Amen.