III Niedziela Wielkanocna – 01. 05. 2022.

Kolejne niedziele wielkanocne pomagają nam wciąż na nowo odkrywać prawdę o zmartwychwstałym Chrystusie obecnym w Kościele, który jest wspólnotą świętych i męczenników i upadających. Do tej wspólnoty każdy z nas został włączony przez chrzest, bierzmowanie i Eucharystię. Tutaj Chrystus obdarza nas wieloma potrzebnymi darami. Umiłujmy Miłosiernego Pana obecnego w Kościele.

Dziś Niedziela Biblijna – Narodowy Dzień Czytania Pisma świętego – która rozpoczyna Tydzień Biblijny.  Zachęcamy do codziennego poczytania Pisma św.. Może szczególnie dzisiaj w domu wspólnie przy posiłku lub w czasie wieczornej modlitwy odczytajmy fragment Słowa Bożego.

Dziś wielka radość całej naszej parafialnej wspólnoty i Szkoły Podstawowej nr 68 – ponieważ uczniowie klas III po raz pierwszy przyjmują Pana Jezusa do swojego serca. Składamy im najserdeczniejsze życzenia i pragniemy dzielić z nimi tę chrześcijańską radość – otwierając i nasze serca – by Chrystus w nich zagościł.

W„Białym Tygodniu” – Pan Jezus zaprasza klasy III codziennie na Mszę św. a w sobotę na pielgrzymkę do  sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Z racji I niedzieli dziś adoracja Pana Jezusa w Eucharystii. Żywy Różaniec i wszystkich zapraszamy na majówkę połączoną ze zmianką o 15.30.

Przychodźmy na nabożeństwa majowe, by zawierzyć Maryi wszystkie nasze sprawy. Nabożeństwa majowe w tygodniu o 17.30, a w niedziele o 15.30. Na majówkę zapraszamy wszystkich. Maryja czeka na to spotkanie z otwartym sercem – znajdźmy dla Niej pół godziny czasu!. Prosimy, by rodzice zachęcali swoje dzieci i młodzież.

We wtorek – 3. VUROCZYSTOŚĆ NMP KRÓLOWEJ POLSKI, głównej patronki naszej Ojczyzny.

Odnowimy Akt Zawierzenia Matce Bożej – Jasnogórskie Śluby Narodu. Msze św. jak w każdą niedzielę.

W środę –  święto św. Floriana, męczennika, patrona Krakowa.

W I czwartek – o 17.00 – Godzina Święta” połączona z nabożeństwem majowym o 17.30. O 18.45 spotkanie rady parafialnej i wszystkich chętnych, którzy pragną włączyć się w życie naszej parafii. Dzieci przeżywające Rocznicę I Komunii św. zapraszamy na próbę w czwartek o 18.45.

W I piątek – święto Św. Apostołów Filipa i Jakuba – litania do Serca Pana Jezusa po Mszach św. o godz. 7.00  i 18.00. O 16.30 – Msza św. pierwszopiątkowa dla dzieci. Spowiedź dla dzieci od godz. 16.00. Okazja do spowiedzi św. dorosłych i młodzieży w czwartek i piątek – od godz. 17.15.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.15.

W I sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Nabożeństwo I sobót: o 17.15 – rozważanie tajemnicy różańca, o 17.30 różaniec połączony z majówką i o 18.00 Msza św..

W przyszłą niedzielę – Niedziela Dobrego Pasterza – Światowy Dzień Modlitw o Powołania – będziemy się modlić o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza z naszej parafii. Na Mszy św. o 13.00 – Rocznica I Komunii św.. Spowiedź w I piątek od 15.30.!

Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na triduum: w sobotę – 07.05.22 – 9.00 – próba, śpiew;  w niedzielę – 08.05.22 – 16.15 – Msza św. i próba, w poniedziałek – 09.05.22 – 18.00 – spowiedź św..

BIERZMOWANIE – 10.05.2022 – godz. 18.00 – Bp Robert CHRZĄSZCZ.

Trwa wojna w Ukrainie –  nadal potrzeba  pomocy. W naszej parafii w tym tygodniu dyżur w poniedziałek, środę i w piątek – od 18.30 – 20.00!!!.

Serdeczne „Bóg zapłać” –  za każdą modlitwę, za udział: w procesji na rozpoczęcie majówek. Wszystkim, którzy trudzili się w tym tygodniu – szczególnie przygotowując naszą świątynię do uroczystości pierwszokomunijnej – składamy z głębi serca płynące wyrazy wdzięczności. Szczere podziękowanie za każdą złożoną ofiarę, pomoc Ukrainie i sprzątanie.

Sprzątanie i przygotowanie naszej świątyni na Rocznicę I Komunii św. – w sobotę od 10.00 – bardzo prosimy o pomoc rodziców tych dzieci.

Jeszcze raz serdeczne życzenia i gratulacje, szczególnie dla dzieci klas III, dla ich rodziców i rodzin, dla wszystkich gości i całej wspólnoty parafialnej. Niech Majowa Matka Najświętsza – wyprasza nam wszystkim łaskę prawdziwej odpowiedzialności za swoje powołanie do miłości Boga i bliźniego – niech towarzyszą nam słowa A. de Saint-Exupery,ego:

„Nie trać nigdy cierpliwości i nadziei –

to jest ostatni klucz, który otwiera drzwi”.