V Niedziela Wielkanocna – 15. 05. 2022.

W kolejną wielkanocną niedzielę – dzień zmartwychwstałego Chrystusa – zgromadziliśmy się na Eucharystii, aby uczyć się drogi do Boga jaką wskazał nam Zbawiciel, by słuchać Jego prawdy i czerpać z Niego życie. W ten sposób budujemy wspólnotę Kościoła i wypełniamy nasze powołanie. Bóg wezwał nas z ciemności do swego przedziwnego światła, byśmy swym życiem uświęcali ziemię. Chrystus przez swe człowieczeństwo objawił nam Boga Ojca, Jego miłość i cel naszego życia.

Zakończył się Tydzień Modlitw o Powołania do służby Bożej – dziękując za kapłanów, misjonarzy i siostry zakonne – módlmy się wytrwale o powołania szczególnie z naszej parafii – niech Boży apel znajdzie pozytywny odzew w sercach naszej młodzieży.

Przychodźmy na nabożeństwa majowe, by zawierzyć Maryi wszystkie nasze sprawy. Nabożeństwa majowe w tygodniu o 17.30 a w niedziele o 15.30. Na majówkę zapraszamy – przede wszystkim dzieci i młodzież – przyjdźcie choć raz w tygodniu. Maryja czeka na to spotkanie z otwartym sercem – znajdźmy dla Niej pół godziny czasu!. Zachęcajmy się wzajemnie.

W poniedziałek – święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, głównego patrona Polski.

Kandydatów do bierzmowania z klas VII zapraszamy na spotkanie – we wtorek o 18.45.

W piątek – III miesiąca – po Mszy św.  wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz czuwanie grupy modlitewnej. O 19.00 – czuwanie młodzieży zakończone błogosławieństwem i Apelem Jasnogórskim. Obowiązkowo przyjdą uczniowie klas VI i VII.

W sobotę – III miesiąca – rodziców z małymi dzieci i kobiety w stanie błogosławionym oraz rodziny pragnące należeć do wspólnoty rodzin – zapraszamy na nabożeństwo majowe o 17.30 i Mszę św. o 18.00.

W przyszłą niedzielę – wspomnienie św. Rity z Cassia, zakonnicy.

Solenizantom tego tygodnia, szczególnie Zofiom, Andrzejom, Juliom składamy serdeczne życzenia – wielu potrzebnych łask.

Już dziś wszystkich naszych jubilatów, czyli przeżywających w tym roku 60, 50 i 25-lecie ślubu kościelnego – zapraszamy na Mszę św. jubileuszową w Zielone Święta – 05 czerwca o godz. 11.30.

Trwa wojna w Ukrainie –  nadal potrzeba  pomocy. W naszej parafii w tym tygodniu dyżur w poniedziałek, środę i w piątek – od 18.30 – 20.00!!!.

Chłopcy z naszego Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego na ul. Górka Narodowa 116 – zapraszają wszystkich na piknik rodzinny połączony z otwarciem myjni samochodowej i innymi atrakcjami mającymi służyć zintegrowaniu naszej lokalnej społeczności. Piknik odbędzie się 21.05 od 10.00 – szczegóły na plakatach.

Rodziców zapraszamy do zabrania przy wyjściu poradnika: „Dzieci w wirtualnej sieci” – o zagrożeniach medialnych.

„Bóg zapłać” wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomnażają dobro naszej parafii przez ofiary i poświęcenie modlitwy i adoracje – szczególnie dziękujemy za kwiaty, za sprzątanie i przygotowanie naszej świątyni na bierzmowanie i na niedzielę.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej.

Sprzątanie i przygotowanie naszej świątyni w sobotę od 8.00 – bardzo prosimy o pomoc.

Wszystkim składamy pełne ufności życzenia – niech Matka Najświętsza w te piękne majowe dni otacza nas  płaszczem swojej szczególnej opieki, nie bójmy się pobożności Maryjnej, bo jak mówi arabskie przysłowie:

„Miłość matki nie starzeje się”.