VI Niedziela Wielkanocna – 22 maj 2022.

Miłość to nadprzyrodzony dar Boga dla człowieka. Bez Boga nie jesteśmy wstanie pojąć czym jest miłość, każdy z nas jest powołany do miłości. Chrześcijańska świętość ma swoje odzwierciedlenie w Bożej Miłości. Nie możemy się zbawić i osiągnąć świętości sami, potrzebujemy innych ludzi, którzy nam w tym pomogą. Każdy dzień to kolejna szansa, by dawać ludziom miłość, która pochodzi od Jezusa Chrystusa. Bóg zachęca nas dzisiaj, abyśmy miłowali naszych braci „tak jak On sam nas umiłował”.

Przyjdźmy na nabożeństwa majowe, by zawierzyć Maryi wszystkie nasze sprawy. Nabożeństwa majowe w tygodniu o 17.30, a w niedzielę o 15.30. Zapraszamy szczególnie tych, którzy nie byli ani raz. Maryja czeka na to spotkanie.

W poniedziałek, wtorek i środę  przypadają – dni modlitw o dobre urodzaje i za kraje głodujące.

We wtorek – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.

W środę po Mszy św. wieczornej – spotkanie zespołu charytatywnego.

W czwartek – wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana – Dzień Matki – naszym mamom składamy najserdeczniejsze życzenia, dużo zdrowia i Bożej opieki na każdy dzień a dla zmarłych prosimy o wieczną radość. Nasze mamy zapraszamy na nabożeństwo majowe o godz. 17.30 i na Mszę św. o 18.00.

W przyszłą niedzielę – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Wszystkich naszych jubilatów, przeżywających w tym roku 60, 50 i 25-lecie ślubu kościelnego – zapraszamy na Mszę św. jubileuszową w Zielone Święta – 5.VI – o godz. 11.30. Gdyby do kogoś przeżywającego w tym roku jubileusz nie dotarło zaproszenie – bardzo prosimy o zgłoszenie.

Zbliża się Dzień Dziecka – z tej racji nasz zespół charytatywny będzie kwestował w przyszłą niedzielę dla potrzebujących dzieci naszej parafii.

W najbliższych dniach w naszym dekanacie będzie peregrynacja Ikony Świętej Rodziny – okazja do wspólnej modlitwy za rodziny i małżeństwa w parafiach. Nasza parafia wraz z Parafią Zielonki została zaproszona do udziału w tych uroczystościach w Parafii Matki Kościoła na Prądniku Białym w dniach 30-31.V. 2022. Program peregrynacji:

30.V. (pon.) – 16.00 powitanie Ikony

–   17.00 różaniec

– 18.00 Msza św.

31.V. (wt.) – 14.00 – Msza św. na pożegnanie Ikony połączona z Koronką do Bożego Miłosierdzia.

Wszystkich już dziś serdecznie zapraszamy.

Organizujemy parafialną pielgrzymkę do Starego Sącza, Muszyny, Powroźnika, Krynicy z wyjazdem gondolą na Jaworzynę, do Brunar i okolic w środę 22.VI – koszt około 120 zł – zapisy po Mszach św..

W związku z tym, że na terenie całej Polski dochodzi do wielu oszustw i prób wyłudzenia pieniędzy metodą na tzw. legendę – na „wnuczka”, „członka rodziny”, „policjanta”, których ofiarami najczęściej padają osoby starsze, krakowska policja ostrzega i apeluje o czujność i rozsądek w kontaktach z obcymi osobami.

Trwa wojna w Ukrainie –  nadal potrzeba  pomocy. W naszej parafii w tym tygodniu dyżur w poniedziałek, środę i w piątek – od 18.30 – 20.00!!!.

Serdeczne „Bóg zapłać” –  za każdą modlitwę i czuwanie, za poświęcenie dla parafii oraz złożoną ofiarę i sprzątanie. Wytrwale módlmy się za naszych dobrodziejów i ofiarodawców.

Sprzątanie i przygotowanie naszej świątyni w sobotę od 8.00 – bardzo prosimy o pomoc.

Wszystkim składamy pełne ufności i nadziei życzenia – niech Majowa Matka Najświętsza – wyprasza nam wszystkim łaskę prawdziwej odpowiedzialności za swoje powołanie do miłości Boga i bliźniego – niech towarzyszą nam słowa A. de Saint-Exupery,ego:

„Prawdziwa miłość nie wyczerpuje się nigdy.

Im więcej dajesz, tym więcej ci jej zostaje.”