Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 29 maj 2022

Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Wniebowstąpienie jest dopełnieniem tajemnicy zmartwychwstania. Jezus powraca do Ojca. Jednocześnie zapewnia nas o swojej obecności w Kościele oraz o tym, że wróci powtórnie na końcu czasów. Dzisiejsza uroczystość przypomina nam również, że nasza ojczyzna jest w niebie. Prośmy dziś Boga, by umacniał naszą nadzieję i stale wskazywał drogę do domu Ojca. Pan Jezus wstąpił do nieba, ale nie zostawił nas samymi. Trwając z Maryją i Apostołami na modlitwie prośmy o potrzebne dary Ducha Świętego dla nas i całej naszej parafii.

W czwartek – IV rocznica konsekracji naszej świątyni, uroczystego jej poświęcenia. Każda świątynia jest owocem przede wszystkim żywej wiary, szczerej modlitwy, wielkiego trudu, zaangażowania i ofiarności wielu ludzi dobrej woli. Wielkie „Bóg zapłać” wszystkim za wszelkie dobro i ofiarność, poświęcenie i zaangażowanie, ofiarowane krzyże i modlitwy. Jesteśmy wdzięczni, że św. Maria Magdalena – patronka naszej świątyni – wyprasza nam w niej tak wiele potrzebnych darów i łask. Niech przeżywanie IV rocznicy jeszcze bardziej umocni naszą wiarę, nadzieję i miłość oraz pogłębi jedność z Bogiem i drugim człowiekiem.

W czerwcu – miesiącu poświęconym Najśw. Sercu Pana Jezusa – litanię odmawiamy w tygodniu po każdej Mszy św. wieczornej a w poniedziałek rano.

W poniedziałek – rozpoczyna się septenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

W naszym dekanacie przeżywamy peregrynację Ikony Świętej Rodziny – to okazja do wspólnej modlitwy za rodziny i małżeństwa. Nasza parafia wraz z Parafią Zielonki została zaproszona do udziału w tych uroczystościach w Parafii Matki Kościoła na Prądniku Białym w dniach 30-31.V. 2022. Program peregrynacji:

30.V. (pon.) – 16.00 powitanie Ikony, 17.00 różaniec, 18.00 Msza św. i całonocne czuwanie

31.V. (wt.) – 14.00 – Msza św. na pożegnanie Ikony połączona z Koronką do Bożego Miłosierdzia.

Wszystkich choć na chwilę modlitwy przed Ikoną serdecznie zapraszamy.

We wtorek – święto Nawiedzenia NMP – zakończenie nabożeństw majowych z procesją o 17.30. Na procesję zapraszamy niosących świece, feretrony i sztandary, dzieci komunijne i do sypania kwiatków.

W środę – wspomnienie św. Justyna, męczennika – Dzień Dziecka – wszystkim dzieciom naszej parafii składamy serdeczne życzenia: dużo Bożej radości i opieki Matki Najświętszej i świętych. Z tej racji zespół charytatywny kwestuje dziś dla potrzebujących dzieci parafii.

W I czwartek – o 17.00 „Godzina święta”. Wszystkich szczerze zapraszamy. O 18.45 spotkanie rady parafialnej i wszystkich chętnych, którzy pragną włączyć się w życie parafii.

W I piątek – litania do Serca Pana Jezusa po Mszy św. o 7.00 i 18.00. Na Mszę św. o 18.00 obowiązkowo przyjdą kandydaci do bierzmowania z klas VI i VII.

O 16.30 Msza św. pierwszopiątkowa dla dzieci. Spowiedź dla dzieci od godz. 16.00.

Okazja do spowiedzi św. dorosłych i młodzieży w czwartek i piątek – od godz. 17.15. Wszyscy potrzebujemy modlitwy, dlatego zapraszamy chętnych na wspólną modlitwę w piątek od godz. 17.20.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.15.

W I sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Nabożeństwo I sobót: o 17.15 – rozważanie tajemnicy różańca, 17.30 – różaniec i o 18.00 – Msza św..

W przyszłą niedzielę – 5 VI. – Uroczystość Zesłania Ducha Św.. Wszystkich diamentowych, złotych i srebrnych jubilatów, przeżywających w tym roku 60, 50 i 25-lecie ślubu kościelnego – zapraszamy na Mszę św. jubileuszową – o godz. 11.30. Gdyby ktoś nie otrzymał zaproszenia – bardzo prosimy o zgłoszenie w tygodniu i również o przybycie.

Organizujemy parafialną pielgrzymkę do Starego Sącza, Muszyny, Powroźnika, Krynicy z wyjazdem gondolą na Jaworzynę, do Brunar i okolic w środę 22.VI – koszt około 120 zł – zapisy po Mszach św..

Trwa wojna w Ukrainie –  nadal potrzeba  pomocy. W naszej parafii w tym tygodniu dyżur w poniedziałek, środę i w piątek – od 18.30 – 20.00!!!.  

Sprzątanie i przygotowanie świątyni w sobotę – od 8.00 – bardzo prosimy o pomoc.

W duchu konsekracji wszystkim życzymy – niech pragnienie nieba, czyli wiecznego szczęścia z Bogiem kieruje całym naszym życiem – dedykując myśl L. Borosa:

„Gdzie płonie jeszcze mały płomyk nadziei

tam widać światło nieba.”