Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 5 czerwiec 2022

Chrystus wielokrotnie obiecywał, że ześle Ducha Świętego, który napełni serca uczniów i cały okrąg ziemi. Kiedy wstąpił do Ojca, wylał Go na cały Kościół i świat. Obietnica Jezusa została spełniona – nie jesteśmy sami. Przeżywając tę uroczystość zjednoczenia ze wszystkimi chrześcijanami, otwórzmy się na Jego natchnienia i dary. Nie zamykajmy naszych umysłów i serc. Niech umacnia nas Duch Prawdy, Duch Pocieszyciel. Trwajmy mocni w wierze. Prośmy Ducha Świętego o odnowę oblicza Kościoła i naszej parafii.

Dziś z racji I niedzieli miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu.

Zmianka różańcowa o 15.30 – zapraszamy.

W czerwcu – miesiącu poświęconym Najśw. Sercu Pana Jezusa – litanię odmawiamy w tygodniu po każdej Mszy św. wieczornej a w poniedziałek rano.

Wszystkim naszym jubilatom, przeżywającym w tym roku 60, 50 i 25-lecie ślubu kościelnego – składamy dziś najserdeczniejsze życzenia – dużo zdrowia i obfitości Bożych łask na dalsze lata.

Jutro – drugi dzień Zielonych Świąt – święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o 8.00 i 18.00.

W środę – wspomnienie św. Jadwigi, królowej.

W czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

Wszyscy potrzebujemy modlitwy, dlatego zapraszamy chętnych na wspólną modlitwę w piątek od godz. 17.20.

W sobotę – wspomnienie św. Barnaby, apostoła.

W przyszłą niedzielę  – Uroczystość Najświętszej Trójcy.

Zbliża się również Uroczystość Bożego Ciała – pójdziemy w procesji z Jezusem Eucharystycznym ulicami naszej parafii tak, jak w minionych latach: Dożynkową, Siewną, Natansona, Kuźnicy Kołłątajowskiej, Górnickiego, nową Głogową i Turowiec. Prosimy o przygotowanie ołtarzy, jak przed pandemią.

Organizujemy parafialną pielgrzymkę do Starego Sącza, Muszyny, Powroźnika, Krynicy z wyjazdem gondolą na Jaworzynę, do Brunar i okolic w środę 22.VI – koszt około 120 zł – zapisy po Mszach św..

Trwa wojna w Ukrainie –  nadal potrzeba  pomocy. W naszej parafii w tym tygodniu dyżur w poniedziałek, środę i w piątek – od 18.30 – 20.00!!!.

Wielkie „Bóg zapłać” za każde poświęcenie, szczerą modlitwę, zwłaszcza przy Ikonie Świętej Rodziny, za udział w procesji na zakończenie nabożeństw majowych, za adoracje,  pomoc potrzebującym, za sprzątanie, państwu DUDKOM za piękne kwiaty oraz wszystkim za każdą złożoną ofiarę do puszek, na tacę lub konto – na potrzeby parafii i Ukrainy.  Szczerze się za naszych dobrodziejów i ofiarodawców módlmy.

Sprzątanie i przygotowanie naszej świątyni w sobotę od 8.00 – bardzo prosimy o pomoc.

Z okazji Zielonych Świąt życzymy wszystkim – a zwłaszcza naszym jubilatom – obfitości potrzebnych darów Ducha Świętego – niech pomagają nam szczególnie na trudnych ścieżkach naszego życia z myślą A. Mickiewicza:

„Niech się twa dusza jako dolina położy,

A wnet po niej jak rzeka popłynie duch Boży.”