XIV Niedziela Zwykła – 3 Lipiec 2022.

Jezus Chrystus dawca życia wiecznego proponuje nam dzisiaj pokój, jako wartość bezcenną dla nas, żyjących w chaosie zamachów i konfliktów. Tylko Boży pokój może ocalić nasze życie. Chrystus po Zmartwychwstaniu ukazał się apostołom, ofiarując im pokój. My też potrzebujemy takiego spotkania. Właśnie po to zgromadziliśmy się na Mszy Świętej, aby pokrzepić się Ciałem Chrystusa, bo tylko ten pokarm może nas umocnić w walce o Boży pokój wszędzie tam, gdzie będziemy się znajdować.

Z racji I niedzieli miesiąca – po Mszach św. adoracja Pana Jezusa w Eucharystii. W czasie adoracji będziemy modlić się, abyśmy wszyscy szczęśliwie i z Bogiem przeżyli czas urlopów i wakacji.

Dziś o 15.30 – zmianka tajemnic różańcowych.
W lipcu i sierpniu – nie będzie Mszy św. w czwartki o 18.00 i w piątki o 7.00/wyjątkowo będzie w I czwartek/.

W poniedziałek – rocznica poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie.

W środę – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy – patronalne święto chorych i Apostolstwa Chorych.

W I czwartek – o 17.00 „Godzina święta”. Wszystkich szczerze zapraszamy.

W piątek – wspomnienie św. Jana z Dukli, kapłana. Wszyscy potrzebujemy modlitwy, dlatego zapraszamy chętnych na wspólną modlitwę – o 17.20.

Trwa wojna w Ukrainie –  nadal potrzeba  pomocy. W naszej parafii w tym tygodniu dyżur w środę i w piątek – od 18.30 – 19.30!!!.

Może mamy trochę więcej czasu – zachęcamy do kupowania i poczytania prasy i książek katolickich – znajdźmy chwilę dla ducha.

Zachęcamy w czasie urlopów do zrobienia zdjęć św. Marii Magdalenie /obraz, rzeźba, figura/, podpisania skąd i przesłania na stronę internetową parafii. Po wakacjach nadesłane wystawimy.

Zapraszamy do udziału w XXXXII Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej na Jasną Górę w dniach: 6–11. 08. 2022. Można zapisać się również w Parafii Zielonki. Szczegóły na plakacie.

Wszystkim naszym dobrodziejom i darczyńcom składamy serdeczne podziękowanie, szczególnie za każdą złożoną ofiarę, za czuwanie modlitewne, sobotnią modlitwę oraz za kwiaty i pomoc w sprzątaniu naszej świątyni. Wytrwale za wszystkich dobrodziejów się módlmy.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od godz. 8.00. Pomóżmy w przygotowaniu świątyni na kolejną niedzielę.

Z serca życzymy wszystkim wszelkich potrzebnych łask, szczególnie Bożej opieki na wakacjach i urlopach oraz potrzebnych sił dla tych, którzy w tym czasie pracują z myślą Lwa Tołstoja:

„Do wiary, jak i do miłości potrzeba wiele odwagi,

potrzeba męstwa, trzeba sobie powiedzieć: Wierzę, kocham!”.