XV Niedziela Zwykła – 10 lipiec 2022

Liturgia słowa daje nam „przepis na życie wieczne”. Jest nim przykazanie miłości Boga i bliźniego. Trudne, ale możliwe do wypełnienia przez każdego człowieka. „Polecenie, które Ja ci dzisiaj daję, nie przekracza twych możliwości i nie jest poza twoim zasięgiem” – podkreśla Bóg.

„Chrystus do końca nas umiłował” z tej miłości do końca zrodziła się Msza św.. Nie ma też prawdziwego uczestnictwa we Mszy św. bez autentycznej miłości. Tylko wtedy sprawowana przez nas Uczta Pana będzie czytelnym znakiem miłości Chrystusa, jeśli znajdzie odzwierciedlenie w postawie miłosiernej służby bliźniemu. Takiej postawy uczy nas przypowieść o miłosiernym Samarytaninie.

W lipcu i sierpniu – nie ma Mszy św. w czwartek o 18.00 i w piątek o 7.00.

W poniedziałek – święto św. Benedykta, opata patrona Europy.

We wtorek – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika

W środę – wspomnienie św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.

W piątek – III miesiąca – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła – po Mszy św.  wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz czuwanie grupy modlitewnej w intencji całej parafii wszystkich naszych ofiarodawców i dobrodziejów do 19.00. Z racji wakacji nie będzie czuwania młodzieży.!!! – dlatego na zakończenie Apel Jasnogórski o 19.00!!! . Na chwilę adoracji i apel wszystkich serdecznie zapraszamy.

W sobotę – wspomnienie NMP z Góry Karmel /MB Szkaplerznej/.

Solenizantom tego tygodnia, szczególnie Małgorzatom, Jadwigom składamy serdeczne życzenia wielu potrzebnych łask.

Trwa wojna w Ukrainie –  nadal potrzeba  pomocy. W naszej parafii w tym tygodniu dyżur w środę i w piątek – od 18.30 – 19.30!!!.

Zachęcamy w czasie urlopów do zrobienia zdjęć św. Marii Magdalenie /obraz, rzeźba, figura/, podpisania skąd i przesłania na stronę internetową parafii. Po wakacjach nadesłane wystawimy.

Zapraszamy do udziału w XXXXII Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej na Jasną Górę w dniach: 6–11. 08. 2022. Można zapisać się również w Parafii Zielonki. Szczegóły na plakacie.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej, książek katolickich i Pisma św. – poświęćmy chwilę dla ducha.

Wszystkim naszym dobrodziejom i darczyńcom składamy serdeczne podziękowanie, szczególnie za każdą złożoną ofiarę oraz za kwiaty i pomoc w sprzątaniu naszego kościoła – wytrwale za nich się módlmy.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od godz. 8.00.

Z serca życzymy wszystkim niech Matka Boża Szkaplerzna wyprosi wszelkie potrzebne łaski, szczególnie Bożą opiekę na wakacjach i urlopach oraz potrzebne siły dla tych, którzy w tym czasie trudzą się i pracują z myślą św. Teresy od Dzieciątka Jezus:

„Święty Szkaplerz – to pewny znak przeznaczenia do zbawienia”.