XVI Niedziela Zwykła – 17 lipiec 2022.

Eucharystia jest to szczyt miłości Boga do człowieka. Miłość Boga nie zna miary. Stwórca obdarza nas miłością i oczekuje, że również i my odpowiemy miłością na Jego miłość. Uczestnictwo we Mszy oraz przyjęcie Komunii Świętej, to wyraz naszej miłości względem Boga. Czynimy to w duchu wynagrodzenia za grzechy nasze i innych, którzy bardzo często troszczą się o to co przemija, a nie o to co trwa wiecznie.

Tylko przyjęcie Jezusa, który jest najwyższym dobrem i miłością może zagwarantować człowiekowi szczęście. Przyjmijmy Jezusa do naszego życia tak, jak to zrobił Abraham w pierwszym czytaniu, oraz Marta i Maria w dzisiejszej Ewangelii. Ufając wstawiennictwu naszej patronki św. Marii Magdaleny pamiętajmy o codziennej modlitwie – módlmy się za siebie, za rodzinę, za parafię oraz za tych, co się nie modlą.

W lipcu i sierpniu – nie ma Mszy św. w czwartek o 18.00 i w piątek o 7.00.

W poniedziałek – wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, kapłana.

W środę – wspomnienie bł. Czesława, kapłana.

W piątek – liturgiczne święto św. Marii Magdaleny, naszej patronki. Odpust obchodzimy na stałe w Poniedziałek Wielkanocny. Ufając wstawiennictwu naszej patronki – zawierzmy jej wszystkie sprawy i troski. Grupa modlitewna zaprasza na wspólną modlitwę – w piątek od godz. 17.20.

W sobotę – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.

W przyszłą niedzielę – wspomnienie św. Kingi, dziewicy.

W następny poniedziałek – 25.VII – święto św. Jakuba Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących – z tej okazji w przyszłą niedzielę – po każdej Mszy św. modlitwa za kierowców i poświęcenie pojazdów mechanicznych /także wózków i rowerów/. Ofiary będą przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy – „Bóg zapłać” w ich imieniu za każdą złożoną ofiarę.

Wszystkim solenizantkom i solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia.

Zachęcamy do poczytania prasy i książek katolickich oraz Pisma św. – znajdźmy trochę czasu dla ducha.

Trwa wojna w Ukrainie –  nadal potrzeba  pomocy. W naszej parafii w tym tygodniu dyżur w środę i w piątek – od 18.30 – 19.30!!!.

Zapraszamy do udziału w XXXXII Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej na Jasną Górę w dniach: 6–11. 08. 2022. Można zapisać się również w Parafii Zielonki. Szczegóły na plakacie.

Wszystkim naszym dobrodziejom i darczyńcom składamy serdeczne podziękowanie, szczególnie za każdą złożoną ofiarę na parafię i pomoc Ukrainie, za adoracyjne czuwanie w III piątek i wspólną modlitwę na Apelu Jasnogórskim oraz za kwiaty i pomoc w sprzątaniu naszego kościoła – wytrwale za nich się módlmy.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni choć na chwilę – w sobotę od godz. 8.00.

Z serca życzymy, niech święci tego tygodnia wypraszają nam wszelkie potrzebne łaski, szczególnie Bożą opiekę na wakacjach i urlopach oraz potrzebne siły w naszych codziennych troskach, trudach i dźwiganiu krzyża choroby i słabości – niech towarzyszy nam myśl św. Jana Vianneya:

Nie wszyscy świeci dobrze zaczynali,

ale każdy z nich dobrze skończył”!”