XVII Niedziela Zwykła – 24 lipiec 2022

Liturgia Słowa zachęca nas dzisiaj do postawy dobroci. Tak jak w Eucharystii przemawia do nas Chrystus w znaku chleba, tak dobroć i miłość powinniśmy okazywać naszym bliźnim w konkretnych sytuacjach. Pismo święte zachęca nas, abyśmy zauważali potrzeby naszych braci i w miarę swoich sił i możliwości śpieszyli im z pomocą. Jakże bardzo aktualne są dziś słowa św. Jana Pawła II: „Prawdziwej przemiany serc może dokonać tylko modlitwa. Ona bowiem ma moc łączenia wszystkich w braterstwie dzieci Bożych. Modlitwa oczyszcza z tego wszystkiego, co oddziela od Boga i ludzi. Chroni przed pokusą obojętności i toruje drogę łasce Bożej do serca człowieka”. Pamiętajmy o codziennej modlitwie, módlmy się za siebie, za rodzinę, za parafię, o Bożą opiekę w pracy i na wakacjach, za tych, co się nie modlą.

W lipcu i sierpniu – nie ma Mszy św. w czwartek o 18.00 i w piątek o 7.00.

Obchodzimy dziś po raz drugi Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Dzień ten ustanowił papież Franciszek na IV niedzielę lipca, w bliskości wspomnienia świętych Joachima i Anny, dziadków Jezusa, ponieważ „często zapomina się o dziadkach i osobach starszych samotnych”.

W poniedziałek – święto św. Jakuba apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących – z tej okazji – dziś po każdej Mszy św. modlitwa za kierowców i poświęcenie pojazdów mechanicznych /także wózków, rowerów i hulajnóg/. Ofiary będą przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy. „Bóg zapłać” w ich imieniu za każdą złożoną ofiarę.

We wtorek – wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców NMP.

W środę – nowenna do MB Nieustającej Pomocy w kaplicy,

W czwartek – wspomnienie św. Szarbela, kapłana.

W piątek – wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza – zapraszamy na czuwanie modlitewne – od 17.20.

30 lipca – mija kolejna rocznica od rozpoczęcia budowy, od pierwszych wykopów. Bogu chwała, że dzięki ofiarności i poświęceniu wielu tak dużo zrobiliśmy. Niech kolejne parafialne osiągnięcia napełniają nas prawdziwą radością. W imieniu całej parafii składamy wszystkim darczyńcom i dobrodziejom z serca płynące słowa podziękowania – szczególnie za każdą złożoną ofiarę i pomoc w sprzątaniu naszej świątyni. Szczerze się za nich módlmy, prosząc, aby sam Bóg im wszystkim obficie wynagradzał.

W przyszłą niedzielę – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, kapłana.

Zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej na Jasną Górę w dniach: 6–11. 08. 2022. Zapisy również w Parafii Zielonki. Szczegóły na plakatach i na stronie pielgrzymki.

Wszystkim solenizantkom i solenizantom tego tygodnia, szczególnie Jakubom, Krzysztofom. Annom, Martom składamy serdeczne życzenia – wszelkich potrzebnych łask.

Może mamy trochę więcej czasu – zachęcamy do poczytania prasy i książek katolickich – dla ubogacenia ducha.

Bardzo prosimy o zrozumienie i pomoc – choć na chwilkę – w sprzątaniu naszej świątyni – w sobotę od 8.00.

Na kolejne dni wszystkim życzymy Bożej ochłody i prawdziwej wakacyjnej radości  z myślą La Rochefaucaulda:

„Prawdziwe umartwienia to te,

o których nikt nie wie”.

Modlitwa kierowcy

O Panie, daj mi pewną rękę, dobre oko, doskonałą uwagę, bym nie pozostawił za sobą płaczącego człowieka. Ty jesteś Dawcą Życia – proszę Cię przeto, spraw bym nie stał się przyczyną śmierci tych, którym Ty dałeś życie. Zachowaj, o Panie, wszystkich którzy będą mi towarzyszyć od jakichkolwiek nieszczęść i wypadków. Naucz mnie, bym kierował pojazdem dla dobra drugich i umiał opanować pokusę przekraczania granicy bezpieczeństwa szybkości. Spraw, aby piękno tego świata, który stworzyłeś, wraz z radością Twej łaski, mogły mi towarzyszyć na wszystkich drogach moich. Amen.