XVIII Niedziela Zwykła – 31 lipiec 2022

Gromadzimy się wokół ołtarza Jezusa Chrystusa, by świętować niedzielną Paschę. Jezus nas kocha! Ale to nie znaczy, że przymyka oczy na zło i grzechy ludzkie. Potrafi On chociażby tak, jak w dzisiejszej liturgii słowa, upominać, wskazywać właściwą drogę życia. Otwórzmy się dzisiaj na Jego prawdę.

Liturgia słowa kieruje dzisiaj nasz wzrok na rzeczy nieprzemijające. „Szukajcie tego co w górze, zadajcie śmierć temu, co jest przyziemne”, tylko to co jest piękne i szlachetne w oczach Boga trwa wiecznie. Wszelkie osiągnięcia, sława, kariera i przebojowość są często marnością i prowadzą ludzkie serca nieraz do zguby. Niech słowo Pana kieruje nasze oczy wiary na to co jest wieczne.

Rozpoczynamy miesiąc sierpień – miesiąc szczególnej troski o trzeźwość w naszych rodzinach, w naszej parafii i całej naszej Ojczyźnie. Módlmy się gorąco o trzeźwość wszystkich, szczególnie dzieci i młodzieży oraz za rodziny przeżywające tragedie pijaństwa i alkoholizmu. Trwajmy w trzeźwości. Nie bójmy się podejmować trudów i wyrzeczeń. Dajmy dobry przykład.

W lipcu i sierpniu – nie ma Mszy św. w czwartek o 18.00 i w piątek o 7.00 /wyjątkowo będzie w I czwartek!!!!/

W I czwartek – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana – o 17.00 „Godzina święta”. Wszystkich zapraszamy.  Spotkanie rady parafialnej i chętnych, by pomóc w organizacji dożynek – po Mszy św. wieczornej w domu parafialnym.

W I piątek – litania do Serca Pana Jezusa po Mszy św. o 18.00. Wszyscy potrzebujemy modlitwy, dlatego zapraszamy na czuwanie – od 17.20.

Również w wakacje zapraszamy dzieci na Mszę św. pierwszopiątkową o 16.30. Spowiedź od 16.00.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od 8.30.

Okazja do spowiedzi z racji I piątku – w czwartek i piątek od 17.15.

W I sobotę – święto Przemienienia Pańskiego i wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Nabożeństwo I sobót: o 17.15 – rozważanie tajemnicy różańca, o 17.30 – różaniec i o 18.00 Msza św. – szczerze wszystkich zapraszamy.

W sobotę wyrusza Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę. W niej kilku parafian. Duchowo i modlitewnie łączmy się przez te dni z wszystkimi pielgrzymami.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia – wszelkich potrzebnych łask.

Organizujemy parafialną pielgrzymkę do Medjugorja, miejsca objawień Matki Bożej, do Mostaru, Dubrownika w dniach: 15.09. – 22.09. 2022r. Zapisy do 31.08.2022. Koszt około 450 Euro. Wpisowe – 100 Euro. Szczegóły na plakacie i w zakrystii – więcej informacji w pliku MEDIUGORIE

Zachęcamy do poczytania prasy i książek katolickich oraz Pisma św. – poświęćmy chwilę dla ducha.

Trwa wojna w Ukrainie –  nadal potrzeba  pomocy. W naszej parafii w tym tygodniu dyżur w środę i w piątek – od 18.30 – 19.30!!!.

Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” organizuje zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na cele misyjne. Zbiórka będzie miała miejsce przy naszym kościele w dniach od 1– 8.VIII.2022 Szczegóły na plakacie i na ulotkach przy wyjściu.

Wszystkim naszym dobrodziejom i darczyńcom składamy serdeczne podziękowanie, szczególnie za każdą złożoną ofiarę, zwłaszcza na zakup środków transportu dla misjonarzy, za modlitewne czuwanie w piątek oraz za wszelką troskę o naszą świątynię, za sprzątanie i kwiaty – wytrwale za nich się módlmy.

Bardzo prosimy o zrozumienie i pomoc – choć na chwilkę – w sprzątaniu naszej świątyni – w sobotę od 8.00.

Niech Królowa Polski – Pani Jasnogórska – do której pielgrzymujemy – przynajmniej duchowo – pomoże nam być wszędzie ludźmi odpowiedzialnymi, również za parafię i niech towarzyszy nam wymowna myśl Moliera:

„Jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za to, co robimy

ale także za to, czego nie robimy!”