XIX Niedziela Zwykła – 7 sierpień 2022

Wiara przypomina chodzenie po wodzie. Jeśli człowiek zaufa całkowicie Bogu, wtedy rzeczy po ludzku niemożliwe stają się możliwe. Często jesteśmy słabi jak Piotr, chcemy dokonywać rzeczy niezwykłych, ale wciąż za bardzo liczymy na siebie, za mało na Boga. Powtórzmy więc dzisiaj z ufnością za św. Piotrem: Panie pozwól mi przyjść do Ciebie. Chrześcijanin musi ciągle przychodzić do źródła Bożej łaski i miłości, aby czerpać jak najwięcej potrzebnych nadprzyrodzonych łask i darów. Jak chleb łączy ziarna zboża, a kielich winne grona, tak każdy z nas jest zobowiązany do odpowiedzialnego budowania jedności w domu, sąsiedztwie, w parafii.

Przeżywamy miesiąc sierpień – miesiąc szczególnej troski o trzeźwość w naszych rodzinach, w naszej parafii i całej  Ojczyźnie. Módlmy się gorąco o trzeźwość wszystkich, szczególnie dzieci i młodzieży oraz za rodziny przeżywające tragedie pijaństwa i alkoholizmu. Trwajmy w trzeźwości. Nie bójmy się podejmować trudów i wyrzeczeń. Dajmy dobry przykład.

Z racji listu biskupów – adoracja Najśw. Sakramentu – w przyszłą niedzielę.

O godz.15.30 – zmianka tajemnic różańcowych. Zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową za parafię, pielgrzymów i o trzeźwość.

W poniedziałek – wspomnienie św. Dominika, kapłana.

We wtorek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża  /Edyty Stein/, dziewicy i męczennicy, patronki Europy.

W środę – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

W czwartek – wspomnienie św. Klary, dziewicy.

W sobotę – ŚWIĘTO NMP KALWARYJSKIEJ.

W przyszłą niedzielę wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika – patrona Służby Liturgicznej.

Solenizantom tego tygodnia, szczególnie Dominikom i Maksymilianom składamy szczere życzenia – wielu potrzebnych łask.

Duchowo i modlitewnie łączymy się z wszystkimi pielgrzymami /szczególnie z naszej parafii/ w drodze na Jasną Górę.

Organizujemy parafialną pielgrzymkę do Medjugorje, miejsca objawień Matki Bożej, do Mostaru, Dubrownika w dniach: 15.09. – 22.09. 2022r. Zapisy do 31.08.2022. Koszt około 450 Euro. Wpisowe – 100 Euro. Szczegóły na plakacie i w zakrystii.

Trwa wojna w Ukrainie –  nadal potrzeba  pomocy. W naszej parafii w tym tygodniu dyżur w środę i w piątek – od 18.30 – 19.30!!!.

Zachęcamy do poczytania prasy katolickiej, dobrej książki religijnej – nie bójmy się ubogacać naszego ducha.

„Bóg zapłać” za wszelką troskę o naszą parafię, za każdą modlitwę, za kwiaty i sprzątanie oraz za każdą złożoną ofiarę. Za wszystkich dobrodziejów i darczyńców parafii szczerze się módlmy.

Bardzo prosimy o zrozumienie i pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od 8.00.

Wszystkim życzymy umocnienia wiary i łaski dobrej osobistej modlitwy dedykując myśl Sørena Kierkegaarda:

„Najsilniejszy jest zawsze ten, kto umie złożyć dłonie do modlitwy.”