XX Niedziela Zwykła – 14 sierpień 2022

Wierność Chrystusowi i Jego Ewangelii sprawia, że musimy być często przygotowani  na niezrozumienie i trudności. Chrystus mówi dziś do nas: „Ciało moje jest prawdziwym pokarmem. Kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie”. Dlatego w trudnych chwilach zawsze przychodźmy do Niego, a On pośpieszy z pomocą każdemu, kto z wiarą przyzywa Jego pomocy.

Dziś wspominamy św. Maksymiliana Marię Kolbego, kapłana i męczennika – patrona Służby Liturgicznej.

Z racji listu biskupów – dziś adoracja Najśw. Sakramentu.i zawierzenie wszystkich Bożemu Miłosierdziu w 20 rocznicę zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu przez Jana Pawła II..

W poniedziałek – 15 sierpnia – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP.

Msze św. jak w każdą niedzielę – o 8.00, 10.00, 11.30, 16.15. Na każdej Mszy św. poświęcenie kwiatów i ziół. Tajemnica Wniebowzięcia NMP ukazuje nam sens oddawania czci świętym. W osobie Matki Chrystusa w szczególny sposób dostrzegamy konieczność naśladowania świętych. Maryja przez to, że została wzięta do nieba – pokazała nam drogę – nasza ojczyzna jest w niebie.

Przeżywamy miesiąc sierpień – miesiąc szczególnej troski o trzeźwość w naszych rodzinach, w naszej parafii i całej  Ojczyźnie. Niech Królowa Wniebowzięta i nasi święci patronowie pomogą nam trwać w trzeźwości. Nie bójmy się podejmować trudów i wyrzeczeń. Umiejmy powiedzieć „nie” złym alkoholowym obyczajom – dajmy dobry przykład.

W środę – święto św. Jacka, kapłana, patrona Archidiecezji Krakowskiej i naszego miasta.

W piątek – III miesiąca – po Mszy św.  wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz czuwanie grupy modlitewnej w intencji całej parafii wszystkich naszych ofiarodawców i dobrodziejów do 19.00. Z racji wakacji nie będzie czuwania młodzieży.!!! – dlatego na zakończenie Apel Jasnogórski o 19.00!!! . Na chwilę adoracji i apel wszystkich serdecznie zapraszamy.

W sobotę – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.

Solenizantom tego tygodnia, szczególnie Jackom składamy serdeczne życzenia wielu potrzebnych łask.

Organizujemy parafialną pielgrzymkę do Medjugorje, miejsca objawień Matki Bożej, do Mostaru, Dubrownika w dniach: 15.09. – 22.09. 2022r. Zapisy do 27.08.2022. Koszt około 450 Euro. Wpisowe – 100 Euro. Szczegóły na plakacie i w zakrystii.

W naszym kościele na ołtarzu trydenckim znajdują się dwa nowe relikwiarze, a w nich relikwie Świętych między innymi: Alojzego Gonzagi, Rafała Kalinowskiego, Edyty Stein, Teresy z Avilla, Jana od krzyża, Ireneusza. Zachęcamy do adoracji relikwii oraz modlitwy przez wstawiennictwo Świętych o tak potrzebna dla nas łaski.

Trwa wojna w Ukrainie –  nadal potrzeba  pomocy. W naszej parafii w tym tygodniu dyżur w środę i w piątek – od 18.30 – 19.30!!!.

Zachęcamy do poczytania prasy katolickiej, dobrej książki religijnej – nie bójmy się ubogacić naszego ducha.

„Bóg zapłać” za wszelką troskę o naszą parafię, szczególnie za kwiaty i sprzątanie oraz za każdą złożoną ofiarę. Za wszystkich dobrodziejów i darczyńców naszej parafii szczerze się módlmy.

Bardzo prosimy o zrozumienie i pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od 8.00.

Niech NMP – Wniebowzięta – wyprosi nam wszystkim łaskę prawdziwej odpowiedzialności za swoje powołanie do świętości, za swoją godność – niech towarzyszy nam myśl Heinricha Pestalozziego:

„ Najprostszą i najkrótszą drogą do nieba

jest solidne wypełnianie swoich obowiązków na ziemi”.