XXII Niedziela Zwykła – 28 sierpień 2022.

Słowo Boże w liturgii ma moc zbawczą, jest zawsze żywe i skuteczne, zdolne osądzić pragnienia i myśli naszego serca. Mądrością dla człowieka jest wypełnianie Bożych praw i nakazów. Nikt z nas nie może do Bożego prawa nic dodawać, ani odejmować, to co otrzymaliśmy od Pana jest darem, przyjęcie i zachowywanie tego daru wyjedna nam mieszkanie u Boga.

Dziękujemy dziś Panu Bogu za czas wakacji i urlopów. W imię Boże rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Prośmy o Boże błogosławieństwo dla wszystkich nauczycieli, rodziców i wychowawców oraz dla uczniów, by nie marnowali swoich zdolności i jak najlepiej wykorzystali każdy dzień nauki.

Od września znów będzie Msza św.: w czwartek o godz. 18.00 i w piątek o 7.00.

W poniedziałek – wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela

W środę – próba chóru po Mszy św. wieczornej – utalentowanych serdecznie zapraszamy.

W I czwartek 1.IX – wspomnienie bł. Bronisławy.

Msze św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego

  • o godz. 8.00 – dla uczniów klas I–IV szkoły podstawowej
  • o 9.30 – dla klas V-VIII oraz MOS i MOW.

Spowiedź św. od 7.30, od 9.00.

Wszystkich uczniów, nauczycieli, wychowawców, opiekunów i rodziców serdecznie zapraszamy.

W czwartek – o 17.00 – „Godzina święta” – na chwilę adoracji szczerze zapraszamy. Po Mszy św. wieczornej – zebranie rady parafialnej i wszystkich, którzy pragną zaangażować się w życie parafii i w organizację dożynek.

W I piątek – litania do Serca Pana Jezusa po Mszach św. o godz. 7.00  i 18.00. Na Mszę św. o 18.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas VI, VII, VIII. Po Mszy św. krótkie spotkanie.

O 16.30 – Msza św. pierwszopiątkowa dla dzieci. Spowiedź dla dzieci od 16.00. Odwiedziny chorych od 8.15.

Wszyscy potrzebujemy modlitwy, dlatego zapraszamy na modlitewne czuwanie – od 17.20.

Okazja do spowiedzi  św. przed każdą Mszą św. oraz – w czwartek i piątek od 17.15.

W I sobotę miesiąca – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła i wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Nabożeństwo I sobót w nowej formie: o 17.15 – rozważanie tajemnicy różańca, o 17.30 – różaniec i o 18.00 Msza św.. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

Solenizantom tego tygodnia, szczególnie Bronisławom, Stefanom, Grzegorzom składamy szczere życzenia – wielu potrzebnych łask.

Zgłosiło się niewielu chętnych, dlatego nie będzie parafialnej pielgrzymki do Medjugorje w dniach: 15.09. – 22.IX. 2022. Jest możliwość pojechania na taką pielgrzymkę z innymi parafiami w dniach 07-14.X.2022. Zapisy do 11.IX.2022. Koszt około 450 Euro. Szczegóły i zapisy w zakrystii.

Trwa wojna w Ukrainie –  nadal potrzeba  pomocy. W naszej parafii w tym tygodniu dyżur w środę i w piątek – od 18.30 – 19.30!!!.

Dożynki parafialne odbędą się w niedzielę – 11. IX. 2022 r. Msza św. dożynkowa o godz.16.15!!!!. Po niej festyn parafialno-osiedlowy. Wszystkich już dziś zapraszamy i prosimy – w miarę możliwości – o zaangażowanie się w ich organizację.

Zdjęcia św. Marii Magdaleny /obraz, rzeźba, figura/, podpisane skąd pochodzą prosimy o przesłanie na stronę internetową parafii. Nadesłane wystawimy.

Wszystkim dobrodziejom i darczyńcom parafii składamy serdeczne podziękowanie zaangażowanie i za każdą złożoną ofiarę, za modlitewne czuwanie w piątek oraz za kwiaty i pomoc w sprzątaniu kościoła – wytrwale za nich się módlmy.

Bardzo prosimy o zrozumienie i pomoc w sprzątaniu naszej świątyni – w sobotę od 8.00.

Na nowy rok szkolny i katechetyczny składamy serdeczne życzenia – obfitości darów Ducha Świętego – wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i wychowawcom z myślą T. Kotarbińskiego:

„Znakomitym nauczycielem jest dopiero ten,

kto umie innych nauczyć nawet tego, czego sam nie umie”.